Nový update pro PocketBook Ultra

e-knihy-novinky-6-tydenSpolečnost PocketBook uvolnila nový update firmwaru pro čtečku e-knih PocketBook Ultra. Update verze 5.5 nabízí novou funkci ISBN skeneru (díky fotoaparátu na zadní straně čtečky).

ISBN (International Standard Book Number, mezinárodní standardní číslo/kód knihy) slouží pro jednoduchou indentifikaci a vyhledávání knih v on-line katalozích, obchodech a dalších internetových zdrojích. Nyní se stačí zaměřit na ISBN, které naleznete na knize – aplikace jej automaticky rozpozná a nasměruje uživatele na on-line zdroj, kde lze knihu koupit, nebo o ní jen zjistit více informací. Pro snazší použití má ISBN skener zvláštní ikonu v menu aplikací.

Nový firmware zahrnuje i vylepšené aplikace Fotoaparát a Dokumenty. Fotoaparát lze nyní spustit přímo z aplikace Galerie. Použití aplikace Knihovna prošlo změnami: je zde vylepšené vyhledávání i listování v dlouhých seznamech.

Také mód čtení byl významně optimalizován – při listování stránkami se nový obsah načítá rychleji.  Navíc bylo vylepšené automatické připojení k wi-fi a tak je používání síťových služeb ještě snazší.

Update čtečky PocketBook Ultra můžete spustit přímo ze čtečky, k tomu musíte mít čtečku připojenou k internetu přes WiFi. Další možností je stáhnout instalační balíček přímo ze stránek PocketBook zde a provést instalaci ručně.

Automatická instalace updatu PocketBook Ultra

Chcete-li spustit automatickou aktualizaci softwaru, zvolte: Nastavení > O přízen > Software > Aktualizace softwaru.

Ruční instalace updatu PocketBook Ultra

  1. Připojíte čtečku PocketBook přes USB kabel k počítači, zobrazí se na čtečce okno s textem: Vybrat režim USB zvolíte odkaz z PC.
  2. V počítači se vám čtečka připojí jako nový disk a můžete do čtečky nahrávat soubory. Z rozbaleného baličku si vyberete soubor SWUPDATE.BIN a zkopírujete ho do čtečky přímo do kořenu tedy mezi složky Download, Photo atd..
  3. Odpojíte čtečku od počítače a vypnete (dlouze podržíte tlačítko pro zapnutí)
  4. Následně čtečku spustíte a hned stisknete a držte naráz tlačítka pro přechod na předchozí a další stránku (šipky).
  5. Zobrazí se vám informace o instalaci nového sytému a instrukce jak dále.
  6. Během instalace nového systému na obrazovce probíhají různé informace, jakmile je update nainstalován zobrazí se vám úvodní nastavení čtečky (jako časové pásmo, čas a datum)
  7. Následně můžete zjistit jestli máte nainstalovaný aktuální verzi firmware, pokračujte podle návodu Jak zjistit verzi software PocketBook Mini.

Návod jak na update naleznete i v oficiální příručce ke čtečce PocketBook Ultra, ke stažení je zde.

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné