Page Flip novinka ve čtečkách e-knih Kindle a app čtečkách od Amazonu

Společnost Amazon představila novou funkci Page Flip, kterou ocení majitelé čteček e-knih Kindle včetně čtenářů, kteří používají čtečku Kindle na mobilních telefonech nebo tabletech.

page-flip-kindle

Znáte to, čtete si knížku a z nějakého důvodu chcete v knize přelistovat zpět nebo dopředu abyste se na něco podívali. Běžná záležitost u tištění knih, která u čteček e-knih a SW čteček běžná není.

A právě tento problém řeší nová funkce Page Flip, která čtenářům dává pohodlnou možnost listování v knize s následným návratem na původní pozici.

Abyste tuto novou funkci našli ve své čtečce Kindle, musíte si nainstalovat nejnovější verzi SW. Instalační balíček naleznete zde.

Jak funguje Page Flip

Update 29. 6. 2016

Bohužel nadšení z této funkce mírní tento odstavec textu: Page Flip is available on millions of books, with more being added every day. On the Kindle eBook Store page for a given book, look for „Page Flip: Enabled“ in the features list. To znamená, že funkce Page Flip je dostupná pouze na e-knihách, které ji podporují .-/

Tip na e-knihy

Komentáře (5)

Radim Napsal 12:02 / 29. 6. 2016

Mám PW3 a dnes jsem stáhnul poslední FW ale tuto funkci ve čtečce nemám. Netuším proč ale tu ikonku na spuštění této funkce prostě v nabídce nemám…

Petr Vytlačil Napsal 14:19 / 29. 6. 2016

Ještě jsem nestihl funkci vyzkoušet, ale mohl byste ji zkusit na nějaké e-knize přímo z Amazonu, třeba jen ukázce nebo tak. Je možné, že Amazon udělal omezení jen pro oficiální knihy, které si uživatel koupi nebo stáhne z Amazonu. Ale moc se mi to nezdá.

Petr Woronycz Napsal 14:43 / 29. 6. 2016

Mě se jde vracet na místo zpět po přelistování i v knížce typu DOC. Je tam zpětné tlačítko s Loc XXX. Ovšem už mi nefunguje ten náhled více stránek (tlačítko je šedé, u zakoupených knih ze storu to jde) Jinak další vlastností je vrácení tzv. dots průběhu čtení (ale pouze v list view). Mám Kindle PW2. Cožmě přijde pro užitečnější.

Radim Napsal 19:56 / 29. 6. 2016

To bude horší. Z Amazonu nic koupeného nemám, nakupuji u českých prodejců ebooků. Zkoušel jsem na třech různých knihách ale ani jeden úspěch. Škoda, těšil jsem se zbytečně.

Peter Napsal 01:38 / 3. 7. 2016

mám tiež PW3 a mám len tú ikonku vľavo (kde je náhľad len jednej strany). Testoval som aj na knihách stiahnutých z Amazonu.

BTW: nemáte info o Kindliane, resp. či sa dočkáme verzie aj pre PW3?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné