Pocketbook 630 Fashion

PocketBook má opravdu plodný rok, představuje nové modely čteček e-knih jak na běžícím páse. Není to moc dlouho, co představil čtečku PocketBook Aqua, následně PocketBook 650 Ultra a nyní přichází na trh s modelem PocketBook 630 Fashion.

PocketBook 630 Fashion

PocketBook 630 Fashion výbava

Tento nový model disponuje 6“ E-Ink displejem s technologií Pearl (1024×758 bodů (212dpi)), nechybí osvícení displeje a dotykové ovládání. Navíc bude vybavena senzorem intenzity okolního světla, na tomto základě se bude rozhodovat o intenzitě osvícení displeje. Přepokládám, že tato funkce půjde vypnout a uživatel bude mít možnost regulace osvícení dle svého rozhodnutí.

Vnitřní paměť je 4GB a lze ji rozšířit microSD kartou. Zajisté nechybí modul WiFi, aby majitelé mohli využít bezdrátového zasílání dokumentů a eknih do čtečky nebo dalších služeb spojených s internetem.

Čtečku pohání procesor o taktovací frekvenci 1GHz, operační paměť má 256MB RAM. Výbavou nejde o nějakou převratnou novinku, protože HW osazený vychází z modelu PocketBook Touch Lux 2.

PocketBook 630 Fashion rozměry a váha

PocketBook 630 Fashion váží 175 gramů a rozměry má: 151,4 x 109,9 x 7,5 mm. Toto jsou skvělé rozměry, které předčí i novinku PocketBook 650 Ultra.

PocketBook 630 Fashion ergonomie

I když čtečka disponuje dotykovým displejem, tak na zadní straně jsou umístěné tlačítka pro přechod na předchozí a další stránku, tyto tlačítka můžete používat i pro pohyb v menu. Takto umístěné tlačítka má i čtečka PocketBook 650 Ultra.

Jiné tlačítka na čtečce nehledejte, pouze jediné pro zapnutí čtečky.

Cena PocketBook 630 Fashion (PocketBook Sense)

Čtečka se začne prodávat zatím v Rusku a měla by se objevit i v Německu pod označením PocketBook Sense. Na trhu by se měla objevit na podzim tohoto roku. Cena by se měla pohybovat kolem 210 dolarů což je +/- 4 400 Kč.

Je možné, že tento model časem nahradí PocketBook Touch Lux 2, bylo by to i logické. Touch Lux 2 není zrovna nejmenší a nejpohlednější čtečka. PocketBook 630 Fashion svým designem konkuruje čtečce Kindle Paperwhite.

Pouzdro s imitací krokodýlí kůže

Součástí balení bude pouzdro, které navrhla francouzská módní značka Kenzo. Povrch pouzdra imituje krokodýlí kůži. Z dostupných informací to vypadá, že pouzdro nebude skořepina do které se čtečka zasune ale taková obálka, jejíž zadní část se přilepí na zadní stranu čtečky.

pocketbook-630-fashion-pouzdro

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné