PocketBook Touch Lux 2 – rychlejší odezva a přesnější dotykové ovládání

PocketBook Touch Lux 2

U nás oblíbená čtečka e-knih PocketBook Touch Lux 2 (626) dostala nový update, který přináší uživatelům mnoho zlepšení. Čtečky PocketBook oproti, také u nás oblíbeným čtečkám Amazon

Kindle se vyznačují rozmanitou výbavou softwaru. Tento plus, je ale vykoupen tím, že čtečky PocketBook mají o něco pomalejší reakce, pomalejší překreslování stránek při přechodu na jinou stránku e-knih a nemají, tak přesné a rychlé dotykové ovládání.

Vylepšit tyto neduhy čtečky e-knih PocketBook Touch Lux 2 (626) by měl nový firmware verze 5.5.720.

Jak nainstalovat nový firmware do PocketBook Touch Lux 2?

K instalaci nového firmwaru máte dvě možnosti:

a/ Aktualizace provedete přímo ve čtečce, tu nejdříve musíte připojit k internetu přes WiFi a následně přejít do nabídky: Nastavení > Software > Aktualizace softwaru. Vyskočí vám okno s informací, jestli je dostupná aktualizace pro vaší čtečku PocketBook Touch Lux 2 s pobídkou stažení aktualizace. Zajisté aktualizaci dáte stahovat. Bude to chvíli trvat, protože aktualizace má kolem 170MB.

b/ Aktualizaci můžete provést ručně, jestliže nemáte přístup k internetu přes WiFi. Na stránkách PocketBook si stáhnete nejnovější firmware přímo zde. V sekci firmware je ke stažení 172MB soubor Firmware 5.5 PocketBook Touch Lux 2. Ten si stáhnete do svého počítače a rozbalte. Následně připojíte čtečku k počítači USB kabelem a rozbalený soubor SWUPDATE.BIN zkopírujte přímo do kořene složky vnitřní paměti čtečky e-knih. Následně vypněte čtečku tlačítkem On/Off. Potom stiskněte a zároveň držte tlačítka pro listování stránek (šipky nahoru a dolu) k tomu stiskněte tlačítko On/Off. Takto tlačítka držte, než se nespustí aktualizace a následně postupujte podle instrukcí na obrazovce čtečky.

Podrobný návod obou postupů instalace updatu naleznete i v PDF manuálu čtečky PocketBook Touch Lux 2 zde.

Kalibrace dotykové vrstvy PocketBook Touch Lux 2

Jestliže i po provedení updatu máte pochyby, že dotyková vrstva čtečky PocketBook Touch Lux 2 nereaguje úplně přesně, tak může zkusit provést její kalibraci. K provedení kalibrace musíte stáhnout tento balíček, který rozbalte a soubor SWUPDATE.BIN nahrajte přes USB kabel přímo do kořenového adresáře čtečky. Následně odpojte čtečku od PC a přejděte do Nastavení > Software > Aktualizace softwaru. V okně jste informování, že je dustupný nový instalační balíček a potvrďte jeho instalaci. Spustí se instalace během které na čtečku nesahejte, nyní probíhá samotná instalace balíčku a kalibrace dotykové vrstvy.

Upozornění než začnete instalovat update firmware nebo provádět kalibraci

  • Vždy mějte čtečku nabitou na minimálně 80%!
  • Před kalibrací očistěte displej o prachu atd.
  • Instalační balíček kalibrace je určen pro PocketBook Touch Lux 2 s firmwarem verze min. 5.5.xxx. Jakou máte verzi firmware ověříte v Nastavení -> Software -> Verze softwaru. Musíte mít 5.5.cokoliv.

 Zdroj: AllesEbook.de

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné