PocketBook Ultra – nová čtečka od PocketBook s fotoaparátem?

Na internetu kolují zvěsti, že společnost PocketBook chýstá novou čtečku eknih PocketBook Ultra. Tato nová čtečka by měla být obdařena E Ink displejme s nejnovější technologií Carta E-ink, kterou již využívá čtečka eknih Amazon Kindle Paperwhite 2, nutno podotknout že zatím jako jediná mezi všemi výrobci čteček elektronikých knih. Díky nejnovějšímu typu E Ink displeje bude vykreslování textu i grafiky ostřejší, lepší kontrast mezi textem a pozadím a pozadí bude světlejší. Nová čtečka PocketBook Ultra by měla být vybavena 6″ displejem s rozlišením 1024 x 758px.

pocketbook-ultra-nova-ctecka-eknih-03

Na zadní straně připravovaného modelu je vidět že je umístěné tlačítko a kamera. Kolují spekulace že čtečka bude vybavena fotoapátem a OCR, takže budete mít možnost ofotit si nějaký dokument a převést do elektronické verze, otázkou je jestli půjde pouze o ofocený dokument uložený do obrázkového formátu, PDF a nebo čtečka zvládne i pomocí OCR převést dokumet do textového formátu.

Jak je vidět výrobce PocketBook zapracoval komletně na designu a ergonomii, na bok a zadní stranu čtečky umístil tlačítko(a) která by měla sloužit pro přepínání stránek. Myslím si že to vůbec není špatný nápad a takto by se mohla čtečka velmi dobře ovládat, uvidíme jestli PocketBook tuto čtečku opravdu uveden na trh a jak bude vypadat a ovládat se ve finální podobě.

Zajisté čtečce PocketBook Ultra nebude chybět dotykové ovládání díky dotykovému displeji a osvícení displeje, které opravdu velmi příjemňuje prožitek čtenáři při čtení za horších světelných podmínek.

pocketbook-ultra-nova-ctecka-eknih-02

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné