Pro čtečku Amazon Kindle Touch je nový firmware 5.3.7

amazon-kindle-touch-09Čtečka Amazon Kindle Touch dostala nový update firmware a to verzi 5.3.7., tento nový firmware se vám časem stáhne automaticky jestli čtečku připojujete k internetu přes WiFi. Jestliže, ale na čtečce nepoužíváte internet máte možnost si nový firmware stáhnout přímo ze stránek Amazonzde, hledejte odkaz s názvem Download Software Update 5.3.7. Jestliže vaše čtečka má nyní jednu z těchto verzí firmware: 5.3.2, 5.3.2.1 tak můžete nový firmware instalovat dle návodu. V opačném případě je nutné instalovat postupně předchozí firmware. Instalace updatu je jednoduchá stačí:

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok.  Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.3.7.

Změny které přináší nový update Kindle Touch

  • Vylepšené vyhledávání: snadnější vyhledávání slova nebo fráze
  • Zobrazení kompletní definice slova ve slovníku
  • Při čtení ukázky knihy si můžete jednoduše zobrazit její cenu a ihned koupit

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

Pepa Napsal 19:49 / 24. 4. 2016

Nainstaloval jsem podle návodu firmware 5.3.7, ale touto aktualizací jsem přišel o češtinu!!! Můžete mě poradit jak pro tento firmware nainstalovat ČJ. Díky

Petr Vytlačil Napsal 09:04 / 25. 4. 2016

Češtinu na čtečky s nejnovějším SW nelze instalovat. Nebo o tom alespoň nevím. Bohužel Amazon proti různým hackům atd. bojuje.

Pepa Napsal 17:35 / 25. 4. 2016

To je sice pěkný, ale mohl to tam autor článku napsat! Bohužel jsem pravděpodobně aktualizací FW přišel o češtinu a jailbreak, neboť se obávám že návrat na nižší verzi FW nebude možný!!!

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné