Pro čtečky e-knih se připravuje lepší procesor IMX 7

IMX 7 nový procesor pro čtečky e-knih

Čtečky e-knih se mohou těšit na nový procesor Freescale IMX 7. Rychlejší překreslování E Ink displeje, vyšší výkon a větší úspora energie.

Freescale je společností, která dodává procesory do čteček e-knih. Procesory od této společnosti například pohání čtečky e-knih Amazon Kindle a to už od jejich starších modelů, zajisté Amazon není jedinou společností, která využívá procesory od Freescale ve svých čtečkách e-knih.

Ve Freescale nedávno představili novou řadu procesorů IMX 7 pro čtečky e-knih. Nová řada nabízí dva procesory: IMX 7 Dual s výkonem 1 GHz a IMX 7 Solo Lite s 800 MHz. Tyto nové procesory by měli být využívány v nových modelech čteček e-knih, které teprve přijdou na trh.

IMX 7 nový procesor pro čtečky e-knih

Doujádrový procesor nabídne čtečkám e-knih nemalé navýšení výkonu.  Díky tomu budou mít čtečky rychlejší operační systém, odezvu na požadavky uživatele a především rychlejší překreslování obrazu na E Ink displejích. Díky omezenému výkonu současných procesorů, výrobci čteček e-knih neměli moc možností v inovaci. Rychlost překreslování stránek na E Ink displeji se řešila softwarovou optimalizací (obsah displeje se nepřekresloval celý po každé změně stránky, ale až po více stránkách, což zhoršuje kvalitu vykreslení obsahu a zapříčiňuje vzniku tzv. duchů). Co se nyní tedy muselo dohánět v softwaru čtečky pro vykreslování obsahu, bude řešeno přímo v procesoru. Nový algoritmus v procesoru by měl snížit dobu překreslení stránky, až o 150 ms.

Jestliže na trhu bude nový procesor, který umožní rychlejší načítání obsahu na E Ink displejích, tak už nebude problém uživatelům nabídnout větší interaktivitu. V současné době se na trhu objevuje mnoho nových čteček, které jsou postaveny na operačním systému Android, ten je, ale přizpůsoben pro displeje s rychlejší odezvou. Nový procesor se tedy velmi dobře uplatní i v tomto případě, OS Android bude více interaktivní a překreslování různých efektů, animací nebo videa bude plynulejší. Interaktivita čteček e-knih by se tedy mohla vyrovnat smartphonům a tabletům, ale přitom bude mít stále výhodu v podobě úsporných E Ink displejů, díky kterým čtečky vydrží několik týdnů na jedno nabití.

Procesor IMX 7 by měl být až 3x úspornější než starší model. Díky tomu by výrobci mohli čtečky vybavit menšími bateriemi, to by mohlo znamenat, že se na trhu objeví levnější čtečky s nižší váhou, protože výrobce uspoří na bateriích. Další možností je, že budeme mít na trhu čtečky s větší výdrží.

IMX 7 procesor by se měl začít vyrábět sériově v listopadu, pevně věřím v to, že velcí výrobci čteček e-knih (Amazon, PocketBook a jiní), už mají nový procesor k dispozici a nyní intenzivně pracují na novějších modelech čteček e-knih, které stihnou uvést na trh pře koncem roku nebo ihned po začátku nového roku.

Informace čerpány z článku na GoodEreader.

 

 

 

 

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné