R9 Darkmoon další mobilní telefon s E Ink displejem na zadní straně

Smartphone, který má druhý displej na zadní straně s technologií E Ink. Náhrada za čtečku e-knih?

R9 Darkmoon, tak se jmenuje další mobilní telefon s E Ink displejem na zadní straně. Nejde o převratnou novinku, smartphone s druhým displejem s technologií E Ink už představilo několik firem. V ČR se již prodával YotaPhone, který neměl moc velký úspěch, i když nenabízel na tu dobu vůbec špatný HW. Později se vyprodával kolem 3 000 Kč. Nyní se pokouší prorazit na trhu YotaPhone 2, který se prodává kolem 16 000 Kč.

Smartphone s E Ink displejem

Tato novinka nabídne nemalý výkon. Vše pohání 64 bitový procesor MediaTek MT6752 s taktem 1.7Gh. K dispozici je 3GB operační paměti a vnitřní paměť 32 GB ta slouží pro ukládání dokumentů a nainstalovaných aplikací.

Operační systém je  Android 5.0 Lollipop. Přední displej je o velikosti 5″ a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Jemnost 401 PPI.

Zadní displej s E Ink technologií má 4,7″ a rozlišení 960 x 540 pixelů. Nejběžněji prodávané čtečky e-knih (Kindle a PocketBook) s E Ink displejem nabízí 6″ displeje. E Ink displej R9 Darkmoon můžete využít pro čtení e-knih a dokumentů. Zajisté využití tohoto úsporného displeje je mnoho.

Smartphone s E Ink displejem

R9 Darkmoonu nechybí přední kamera s 8 MP, zadní kamera s 13 MP a LED bleskem. Konektivita: WiFi, NFC. Baterie má 3 000 mAh a technologii QI pro bezdrátové nabíjení.

Cena a uvedení na trh zatím není známá. Není ani jisté jestli se tento smartphone dostane na náš trh. Jestli se, ale jeho cena bude pohybovat kolem 16 000 jako YotaPhone 2, tak tomuto smarphonu nedávám moc šancí.

Jinak se mi smartphone s druhým E Ink displejem velmi líbí a dokážu si představit jeho využití pro čtení e-knih. Jen kdyby tyto chytré krabičky stáli, alespoň třetinu ceny.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné