Recenze e-knihy Devátá dívka – Tami Hoag

Recenze e-knihy Devátá dívka – Tami Hoag. Devátá dívka je thriller, který čtenáři doporučují a hodnotí 90%.

Úspěšná americká spisovatelka čínského původu Tami Hoag píše převážně romantické detektivky pro ženy. V každém díle je příslušná porce napětí, ale i velkého porozumění pro svět žen, dospívajících, a také všech „lůzrů“ – tedy lidí, kteří se z nějakého důvodu cítí vyloučeni z většinové společnosti. U nás už vyšlo mnoho překladů jejích pěkných knih.

Hlavními hrdiny tohoto napínavého románu jsou detektivové Sam Kovac a trochu uštvaná Nikki Lisková, přezdívaná Tinks. Oba žijí svojí prací, mají velký cit pro to, co je správné a snaží se za každou cenu najít viníky a předat je do rukou spravedlnosti k potrestání.

Na Silvestra, kdy je večerní zábava v plném proudu, překvapí řidiče v Minneapolisu zohavené tělo mrtvé dívky, které v hustém provozu vypadne z kufru projíždějícího auta. Vyděšený řidič, který je hlavním svědkem, nazve mrtvou „zombie“ a protože policie nezná její totožnost, ujme se pro ni přezdívka Zombie Doe. Hned od začátku panuje podezření, že dívku zabil sériový vrah, kterému zase novináři dali přezdívku Doc Holliday, protože svoje oběti vždy zabíjel o svátcích.

Vyšetřování se však věnuje i jiným stopám, není jisté, jestli dívku nezabil někdo z lidí, kteří jí byli blízcí. A krutý vrah už si mezitím vyhlédl další oběť, která má být jeho „mistrovským dílem“…

Kniha je nejen napínavá, ale i zajímavá a dobře se čte. Mimo čistě thrillerovou zápletku řeší i šikanu mezi spolužáky na střední škole s dobrou znalostí psychologie mladých lidí. Je zde hodně básniček od mladé autorky – zavražděné hrdinky, které napovídají a posouvají děj. Závěr je napínavý, nabitý akcemi a poněkud překvapivý.recenze-eknihy-devata-divka-tami-hoag

Ukázka:

Touha někam patřit byla přirozenou věcí, říkala si Brittany. Bylo fajn patřit k ostatním. Člověk se cítil… v bezpečí. Vždy bývala oblíbená – nebyla v čele, ani neudávala tón, jen… prostě někam patřila, říkala si, a věděla, že tohle není skutečný svět. Ale měl by být. To bylo přesné vyjádření… Prostě do něj chtěla patřit.

Je to paradox, uvažovala. Chtěla být uznávaná. Nechala si udělat tetování spolu s Gray a Kylem. Má to tetování hlásající přijetí, aby ji přijali ti, kdo si vybrali stát stranou. A teď chtěla, aby ji přijala parta lidí, která se rozhodla některé ze spolužáků vyobcovat.

Hodnocení: *****

E-knihu lze koupit pro čtečky Amazon Kindle, Pocketbook, tablety nebo smarphony zde Koupit.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné