Sbohem zasílání e-knih do čtečky přes Send To Kindle?

Sbohem zasílání e-knih do čtečky přes Send To Kindle? Zakáže Amazon oblíbenou službu pro pohodlné zasílání e-knih do čteček Amazon Kindle?

Služba Send To Kindle je ve světě velmi populární, používají miliony majitelů čteček e-knih Amazon Kindle. Ti, kteří o ní ještě neslyšeli, by si měli o této skvělé službě něco přečíst a začít používat.

Jen v krátkosti, Send To Kindle je služba, kterou si můžete pohodlně zasílat dokumenty, e-knihy, články z internetu atd. do své čtečky Amazon Kindle. K tomu slouží, tzv. Kindle e-mail na který si zašlete dokument a ten se vám automaticky přepošle do vaší čtečky Kindle, jakmile čtečku spustíte a připojíte k internetu, zaslané dokumenty se vám automaticky do čtečky stáhnou.

Služba Send To Kindle je využívána majiteli čteček Kindle pro osobní účely, ale také prodejci e-knih. Jejich zákazníci si totiž mohou zakoupené e-knihy zaslat přes tuto službu do své čtečky e-knih a nemusí tak svoji čtečku připojovat k počítači a nahrávat dokumenty / e-knihy přes USB kabel.

Společnosti Amazon se nelíbí využívání bezplatné služby pro tento účel.  Může mít pro to několik důvodů.

  1. majitelů čteček e-knih Amaozn Kindle jsou na světě miliony, díky tomu musí servery Amazon denně odbavit kvanta dokumentů do čteček Kindle přes službu Send To Kindle. Infrastruktura a provoz těchto serverů určitě něco stojí a i když je Amazon velkou a bohatou společností nemá důvod neoptimalizovat svoje náklady.
  2. Konkurenti, tedy ostatní prodejci e-knih parazitují na službě Amazonu, který z toho nemá žádný profit. Amazon je jedním z největších prodejců e-knih, tak proč by měl svojí bezplatnou službou podporovat ostatní prodejce?

Nyní nastala situace v zahraničí, že již někteří velcí prodejci stahují podporu služby Send To Kindle ze svých online obchodů. K nim patří například obchod O´Reily, který prodává především technickou a naučnou literaturu.

Je možné, že společnost Amazon bude prodávat licenci prodejcům e-knih, aby mohli využívat jejich službu, nebo bude nekompromisně blokovat její využívání ke komerčním účelům.

Otázkou jestli se k tomuto kroku neozve nemalá základna majitelů čteček Kindle, těm se tento krok určitě nebude líbit. Koupili si čtečky Kindle bez vidiny jakéhokoliv omezení  v používání služby Send To Kindle a Amazon je nyní bude nějak omezovat.

Doufám, že tato blokace se nedostane i k nám, protože Send To Kindle hojně používám v českých obchodech pro zasílání e-knih do své čtečky Kindle. Zatím, ale služba funguje jak má.

Informace čerpány z GoodEreader.

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

donduri Napsal 13:08 / 1. 10. 2015

Neviem, ci je takato logika chapania tejto sluzby uplne spravna. Sluzba funguje ako podpora predaja samotnych zariadeni Kindle a v podstate nie je uplne zadarmo, lebo v skutocnosti vlastne predajcovia tiez podporuju samotny Amazon, tym, ze pre vlastnikov Kindle ponukaju na svojich strankach tuto sluzbu. Klient potom pri vybere citacky radsej siahne po modele Kindle, lebo vie, ze jeho pouzivanie je pohodlne aj vdaka jednoduchemu zasielaniu knih do citacky. A nehovoriac uz o tom, ze na stranke svieti na viacerych miestach napis „Kindle“.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné