Recenze e-knihy Krvavá Mary – Alexander Stainforth

Krvavá Mary„Krvavá Mary, mám tvé dítě…“ dětská říkanka, kterou se straší pubertální dívky na pyžamovém večírku. Jenže z nevinného strašení se stane děsivá noční můra…

Nancy Williamsová je mladá žena, která žije vcelku obyčejným životem. Má jen otce, protože matka je kdysi dávno opustila a bratr je černou ovcí rodiny, ztracený kdesi ve světě. Dívka má přítele, který je shodou okolností u místní policie zástupcem šerifa.
Jednoho večera se zúčastní bizarního pubertálního vyvolávání duchů na pyžamovém večírku. Nechce být terčem posměchu a tak si stoupne před zrcadlo a vyvolává ducha Krvavé Mary. Na rozdíl od ostatních dívek se jí to však skutečně podaří a přízrak Krvavé Mary se jí skutečně zjeví. Tím začíná strašidelný příběh, kde akce stíhá akci, po první vraždě rychle následuje druhá a nikdo neví, kdo přijde na řadu příště. Dívčin přítel samozřejmě nevěří v nadpřirozené bytosti, protože je přesvědčený, že vrah je z masa a kostí. Ale je to opravdu tak?

Příběh Nancy Williamsové, která nechtěně probudí dřímající zlo je na pomezí žánrů. Je to vlastně stejným dílem klasický horror, jako i thriller či detektivka s promyšleným dějem. Mrtvol je hodně, autorovi nedělá problém stříkající krev a děsivé podrobnosti, zůstává však ještě v mezích dobrého vkusu. A na závěr zjistíte, že všechno to vraždění nebylo samoúčelné, vrah měl svůj motiv, který je překvapivý, ale logický. Pokud se chcete příjemně bát a máte chuť na americký styl od českého autora, pak je pro vás ten pravý.

Ukázka:
„Náhle se v zrcadle objevila znetvořená tvář, tvář Krvavé Mary. Nancy se nemohla pohnout hrůzou, paralyzovala ji. Ať už se za legendou o Mary skrývalo cokoliv, jedno bylo jisté: ta žena nezemřela přirozenou smrtí. Její obličej byl posetý jizvami – mělkými i hlubokými a jakoby živými. Otevíraly se a zase zavíraly a vylučovaly přitom směs hnisu a sražené krve. Rty jí ěkdo odřezal, místo nich spatřila zčernalé dásně a úlomky zubů. Nancy se rozechvěla, když jí před očima začaly probleskovat stíny minulosti.“

Alexander Stainforth (vlastním jménem David Kaps) se narodil 18.dubna 1982 v Kladně. Jeho nejznámějším a nejúspěšnějším literárním počinem je tetralogie Lady Jane, historická romance.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné