Recenze e-knihy Smrtící stvoření – J. D. Robb

recenze-eknihy-smrtic-stvoreni-j-d-robb-obalka

Americká spisovatelka Nora Roberts je českým čtenářům (tedy spíše čtenářkám) dobře známá jako autorka tzv. „ženských románů“. Tedy romantických příběhů, občas i s prvky magie, tajemna či historie. Pod pseudonymem J. D. Robb začala psát sérii napínavých detektivek, odehrávajících se v blízké budoucnosti, tedy žánr zdánlivě zcela odlišný. Přesto mu dokázala vtisknout svoji nezaměnitelnou romantiku i lehký humor.

Smrtící stvoření se odehrává na jaře roku 2060 a hlavní hrdinka Eva Dallasová si užívá vzácného volna. Cpe se popcornem, sleduje akční film a konverzuje se svým krásným a bohatým manželem Rourkem. Vtom je ale odvolána k novému případu, který má kořeny v hluboké minulosti. Sledujeme vyšetřování brutálních vražd mladých žen, které pachatel před smrtí dlouho a krutě mučil. Už jednou se tato série vražd objevila, ovšem tenkrát nedokázala policie pachatele odhalit a dopadnout. Proto dnes, po devíti letech, dostává Eva od šéfů volnou ruku a hodlá toho beze zbytku využít. Případ si bere za svůj a právem, protože poslední vrahovou obětí se má stát ona sama. Začíná honička s časem. Eva se zoufale snaží zachránit mladou ženu, která upadla vrahovi do spárů a neváhá proto sama sebe vystavit smrtelnému nebezpečí.

Konzervativního čtenáře detektivek by tento příběh asi dokonale neuspokojil, ale o to více si ho vychutnají ženy, které milují napětí i romantiku v hezkém, šumivém koktejlu. Kniha není prostoduchým příběhem, má spád i vtipné dialogy a dobře se čte.

Hodnocení: ****

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné