Tablet Amazon Kindle Fire

Tablet Amazon Kindle Fire

Kindle Fire je za 199 dolarů, bohužel jej není možné objednat do České Republiky, takže bude nutné využít naší zprostředkovatelské služby a nebo požádat kamaráda ať vám ho zašle z USA nebo doveze někdo ze služební cesty. Zde se dočtete o parametrech tabletu Kindle Fire a také si ho můžete rovnou objednat, přímo na stránkách Amazon.

Video s tabletem Kindle Fire

Jaké má vlastně tablet Kindle Fire parametry a co vám může nabídnout?

Kindle Fire je malé multimediální centrum, které má super IPS 7 palcový displej. Jeho uživatelské rozhraní by mělo být velice jednoduché na používání. Můžete si vybrat ze 100 000 filmů, 1 milionů knih, 17 milionů písní nakupovat hry mezi kterými nechybí oblíbené hry jako Angry Birds, Plants VS Zombies atd.

Na tabletu si tedy přehrajete hudbu, filmy, přečtete knihy, můžete napsat či přečíst Email a prohlížeč si PDF a DOC dokumenty. Dále můžete brouzdat na internetu v novém webovém prohlížeči Amazon Silk.

tablet-kindle-fire-od-amazon-6

Nový webový prohlížeč Amazon Silk

Tablet Amazon Kindle Fire disponuje novým webovým prohlížečem Amazon Silk, který se chová podobně jako webový prohlížeč Opera Mini. Díky tomu by prohlížení webových stránek mělo být rychlejší, jelikož Amazon stránky předpracuje na serveru. Více informací o novém prohlížeči se dovíte v tomto videu:

Rozměry Kindle Fire a jeho displeje

Velikost tabletu je 190 mm x 120 mm x 11,4 mm takže je poměrně malý a tenoučký. Kindle Fire má 7 palcový ISP displej o rozlišení 1024 x 600 pixelů, 16 milionů barev.

Jaká je vnitřní paměť Kindle Fire?

Interní paměť tabletu Kindle Fire je 8GB což by mělo být dost pro 80 aplikací, 10 filmů nebo 800 písní či 6 000 knih.

K dispozici je zdarma cloudové uložiště pro všechen obsah, který si zakoupíte u Amazon. Pro méně znalé, jedná se o uložiště na internetu, takže všechny dokumenty jako MP3 hudbu, filmy nebo knihy budete mít uloženy na Amazon serveru a dostupné odkudkoliv.

Jak dlouho vydrží baterie tabletu Kindle Fire

Dle specifikace, by měla baterie tabletu vydržet kolem 8 hodin čtení knih a 7,5 přehrávání videa, když bude vypnuta WiFi. Výdrž se odvíjí od toho jak moc budete využívat bezdrátové připojení WiFi

Jaké bezdrátové sítě podporuje modul WiFi v Kindle Fire?

Z Kindle Fire se můžete připojit k WiFi sítím 802.11b, 202.11g, 802.11n nebo 802.1X s podporou šifrování WEP, WPA a WPA2. Stejně tak jako u čtečky Amazon Kindle není možné se připojit jako ad-hoc nebo peer-to-peer. Takže se nepřipojíte k notebooku, pc atd. přes WiFi.

Porty tabletu Kindle Fire

Tablet má k dispozici USB port verze 2.0 micro-B takže stejný jako u čtečky Kindle. K tabletu můžete připojit sluchátka a jiné zařízení prostřednictvím 3.5 mm stereo jacku. Tablet má vlastní stereo repráky.

Jaké podporuje Kindle Fire dokumenty a formáty

Je jasné, že tablet podporuje formát AZW, tedy elektronické knihy, dále TXT, PDF, MOBI, PRC, AA, AAX, Microsoft dokumenty DOC, DOCX. Obrázky ve formátu: JPEG, GIF, PNG, BMP. Poslouchat můžete: AAC, MP, MIDI, OGG, WAV, MP4, VP8.

Fotografie tabletu Amazon Kindle Fire

 

Tip na e-knihy

Komentáře (5)

nothrem Napsal 20:01 / 28. 9. 2011

Zajímavější mi přijde Kindle Touch (s E-ink multi-touch displejem).

Jen by mě zajímalo jak přesně se ovládá, protože ve videu to vždycky ustřihnou :(.

zaty Napsal 20:09 / 28. 9. 2011

Vypada to hezky, ale pokud jsem spravne pochopil, bude to omezeno jen na sluzby od Amazonu, a protoze nic jineho nez knizky me z jejich nabidky nezajima, tak zatim nemam duvod nahrazovat svuj Kindle. Ovsem pocitam s tim ze to nekdo jailbreakne a port CyanogenModu na sebe nenecha dlouho cekat a pak to bude vyrazne zajimavejsi 🙂

Snow Napsal 20:34 / 28. 9. 2011

Jj na taky si to koupím jako hardware a dám tam něco jiného.
Jinak nevím kde bere tenhle web informaci, že se nebude moc objednávat z čech, zatím možná ne, ale pochyabuju, že to bude tak stále.

Crt Napsal 14:24 / 30. 9. 2011

Snow: protoze existuje jista moznost ze jejich silk porusuje jiste evropske zakony o ochrane soukromi a take existuje moznost ze jejich wifi modul neni homnologovan podle evropskych norem. Zkratka zatim se nevi ale o realnych a ne nepravdepodobnych problemech se spekuluje

Mike Napsal 21:37 / 30. 9. 2011

Na Fire jsem si dělal zálusk, ale když jsem se dozvěděl, že nebude možné ho objednat do CZE, tak jsem se chtěl zatím optat zde, zda nevíte do budoucna jak to tedy s objednáváním bude, pokud bude dostupný.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné