Tip – Matematika zločinu – podcastový krimi seriál

Tohle vám prostě musím doporučit, protože jsem z toho počinu velmi nadšený. Minulý týden jsem se vrátil po 23:00 z nočního výšlapu a náhodou zahlédl na Twitteru zmínku o Matematice zločinu. Zjistil jsem, že jde o první kriminální podcast, tak jsem si nasadil sluchátka na Spotify začal poslouchat. Bylo to tak skvělé, že jsem kvůli tomu šel spát až v 1:00, protože jsem dal rovnou dva díly naráz.

Matematika Zločinu

Vzhledem k tomu, že jde o podcast, tak nemůžete očekávat, že jde o klasickou audioknihu. Především jde o reálný příběh, kterých, se opravdu stal. Je to kombinace záznamů od soudních výslechů, faktů ze soudních spisů včetně rozhovorů se svědky a odsouzením? Vše je velmi dobře poskládané do dějové linky s hudebním a zvukovým podkladem, který všemu dává mrazivý pocit, když podcast posloucháte.

Než se do jeho poslechu pustíte, doporučuji, abyste mu opravdu obětovali svůj čas a nedělali u něj jiné věci, protože přijdete o ten opravdový zážitek. Chce to klid, nasadit sluchátka a zavřít oči. Potom se budete divit, jak mohou v ČR odsoudit člověka na několik let a jak media mohou vytvořit obraz věhlasného experta přezdívaného „matematik zločinu” přitom skutečnost je naprosto jiná.
Zatím na vás čekají k poslechu tři díly a celkem jich bude pět.

Kde poslouchat nebo stáhnout podcast Matematika zločinu?

Velké díky reportérce Magdaleně Sodomkové a dánské dokumentaristce Brit Jensen za tento podcast.
Mimochodem jejich další počin stojí za pozornost Yusra plave o život, za který dostaly několik ocenění.
Pokud se vám Matematika Zločinu líbí, tak nezapomeňte přispět autorům na https://www.matematikazlocinu.cz

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné