Anglicko český slovník pro Kindle 4 bez klávesnice

Takže super, Anglicko český slovník lze použít i ve čtečce Amazon Kindle 4 bez klávesnice, což znamená že tento slovník lze využít ve všech modele Amazon Kindle a to Kindle Touch, Kindle 3 keyboard a Kindle 4 bez klávesnice. Instalace je velice podobná jako u ostatních čteček, nicméně postup nastavení slovníku v Kindle 4 je trochu odlišný. Proto návod uvádíme níže.

Návod jak nainstalovat anglicko-český slovník do Kindle 4 bez klávesnice

  1. Prvně si musíte stáhnout anglicko-český slovník na této adrese: http://goo.gl/FMQDQ nebo druhý slovník zde: http://goo.gl/55MUo
  2. Potom stažený balíček rozbalte, a připojte čtečku Kindle 4 bez klávesnice k vašemu počítači prostřednictvím USB kabelu,
  3. a nahrejte slovník kindle-touch-slovnik-encs_dictionary_2_0.mobi nebo lingea.mobi do složky documents ve vaší čtečce Kindle.
  4. Následně odpojte Kindle 4 od počítače, zapněte čtečku a nyní musíte nastavit en-cs slovník.
  5. Klikněte na tlačítko s domečkem, abyste se dostali na hlavní obrazovku s přehledem knih. Potom klikněte na položku Menu (4 obdelníčky), zvolte položku Settings, klikněte na tlačítko pro přechod na další stránku a zde přejděte na položku Dictionaries až budete mít podtrženou položku edit potvrďte. Zobrazí se vám aktuálně nastavený slovník English Oxford … klikněte na potvrzovací tlačítko mezi tlačítky s šipkami , zorazí se vám nabídka s dostupnými slovníky, zde vyberte slovník EN-CS Dictionary 2.0 nebo jiný a volbu potvrďte tlačítkem OK.

Nyní máte úspěšně nainstalován slovník a můžete ho využívat, kdybyste chtěli vrátit zpět výkladový slovník, tak postup je naprosto stejný akorát si vyberete jiný slovník z nabídky. Kdybyste náhodou potřebovali vyhledat nějaké slovíčka ve slovníku, není to žádný problém, slovník máte totiž ve čtečce nahraný jako knihu, takže stačí slovník otevřít a nyní v něm můžete vyhledávat slovíčka.

Slovníky, které v článku uvádíme nejsou naší prácí a neručíme tedy za jejich obsah!

Ukázka jak vypadá anglicko-český slovník v Kindle Touch je to identické s Kindle 4 bez klávesnice

Tip na e-knihy

Komentáře (14)

HopemSkokem Napsal 19:07 / 25. 2. 2012

Nechápu proč administrátor tohoto webu uveřejňuje až nyní to, co už je na dávno fóru :-P.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:32 / 26. 2. 2012

Lepší pozdě, než-li vůbec .-)

Peter Napsal 21:44 / 26. 2. 2012

No.1… dík !

hana Napsal 23:42 / 28. 2. 2012

Prosím je možné nějak udělat , aby ve čtečce Kindle 4 byly údaje česky?

asd Napsal 19:11 / 9. 3. 2012

Mam dotaz. Asi neexistuje EN-CZ slovnik, ktery by byl mombinaci EN vykladoveho slovniku a ceskeho vyrazu, ze?

Arwen Napsal 18:07 / 27. 3. 2012

Zkouším si ten slovník nainstalovat už po 3x. Mezi knihami slovník mám a je plně funkční, ale jakmile jdu do nastavení jiného slovníku než Ang, zobrazí se mi na výběr jen Oxford nebo The new Oxford American dic. Ale ten český se mi neukáže vůbec. Zkusila jsem i jiné druhy cs slovníků. Už dál nevím, prosím pomoc 🙂

Dan Napsal 22:18 / 8. 4. 2012

To Arwen: určitě už jsi na to přišel, ale např. tady http://www.offmouse.cz/anglicko-cesky-slovnik-pro-kindle-4-jak-na-to/ je to vysvětleno – je třeba to do Kindle nacpat kabelem, vzduchem se ti to nezobrazí ve slovnících.

Kaja Napsal 20:39 / 18. 4. 2012

Potřebuji poradit, mám správně nastavený slovník. V dokumentech původních od amazonu se mi překlad bez problémů objevuje, ale v ostatních ne…může to být například formátem? Děkuji

petr Napsal 16:29 / 15. 6. 2012

Ahoj, dá se nějak nainstalovat také do sw čtečky kindle na tabletu? Díky

Amazon-Kindle.cz Napsal 16:32 / 15. 6. 2012

Myslím že ne, ale zkusím se na to podívat.

Laura Napsal 12:07 / 20. 7. 2012

Ten slovnik je uplna bomba… nechapem, ako som doteraz mohla bez neho existovat (a samozrejme) tiez bez Kindle:-) Neviem, ako je to mozne, ale mne funguje vo vsetkych formatoch a dokumentoch… aj v tych, co nemam priamo z Amazonu, ale zo svojho PC. Zeby novsia verzia software? Kazdopadne, diky moc!!!

Anna Napsal 18:49 / 20. 8. 2012

prosím, mám stejný problém jako Arwen, slovník an-cz mám na straně home mezi ostatními dokumenty, ale když dám settings a následně distionaries, tak slovník an-cz ve výberu není. Nemohu nikde najít řešení. Děkuji za případnou radu.

Pavel Kefurt Napsal 23:11 / 21. 9. 2012

Byl by někdo tak hodný a dal jsem funkční odkaz na lingea.mobi?
Předem mockrát děkuju!

Babcus Napsal 12:11 / 30. 1. 2013

A me to porad nejde 🙁 Mam Kindle 4 (bez klavesnice a ne touch).
Funguje mi to jen pro soubory AZW ale ne pro MOBI. Prevadet vse se mi moc nechce 🙁

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné