Tablet Kindle Fire – Jak nakoupit v USA a na kolik vás vyjde

Tablet Kindle FireOd minulého pátku mám k dispozici tablet Kindle Fire, který jsem si objednal z USA. I když zatím nebylo moc času, stihl jsem celkem tablet otestovat, prohlédnout si uživatelské prostředí, otestovat internetový prohlížeč, nějakou hru zahrát, přehrát video, mp3 a prohlídnout si nějaké dokumenty v PDF a MOBI. Dokonce jsem provedl i root tabletu a podařilo se mi ho dostat do takového stavu, že již nechtěl naběhnout, nicméně vše jsem nakonec opravil díky radám zkušených kutilů, kteří se dobře vyznají v hackování Androidu.

V dnešním článku bych vás zatím seznámil, jak je možné tablet koupit z USA, kolik vás to bude stát a jak dlouho bude trvat doručení do ČR. Recenzi tabletu si zatím necháme na příště.

Koupě tabletu Kindle Fire v USA

Bohužel tablet Kindle Fire se zatím do EU a především ČR ani neprodává a je vůbec otázka jestli v nejbližší době začne, protože Kindle Fire je úzce spojený z online službami Amazonu, které nelze využívat v plné míře v ČR, ale to teď nebudeme rozebírat.

Jestliže si chcete tedy tablet koupit můžete, tak učinit ale musíte si ho objednat pouze na USA adresu, nikam jinam ho vám Amazon nezašle. Pro tyto účely je vhodné využít služby Shipito, které úspěšně provozuje Čech žijící již několik let v USA. Shipito je ověřená služba, která běží již pár let a nyní již má kolem 100 zaměstnanců, sám ji osobně využívám již dlouho a jsem s ní moc spokojen.

Jaké vlastně služby nabízí Shipito

Na stránkách Shipito si založíte účet a díky tomu získáte možnost objednávat jakékoliv zboží, které není možné si nechat zaslat přímo na adresu do ČR. Získáte tzv. virtuální americkou adresu, na kterou si necháte zaslat vybrané z boží z obchodu a za rozumný poplatek (8,5$) vám bude zásilka přeposlána na vámi zvolenou adresu do ČR. Zajisté ještě musíte vybrat způsob dopravy, kterou také zaplatíte. Výhoda Shipito je, že jejich práce je velice kvalitní, nikdy jsem s nimi neměl ještě žádné problémy, pracují velice rychle, takže po uhrazení poplatku + poštovného vám v krátké době zašlou zásilku do ČR a mají vyjednané velmi dobré ceny poštovného do ČR, ještě k tomu máte na výběr z různých variant poštovného.

Další dobrou věcí je možnost konsolidace balíků a ušetřit tak na poštovném. Objednáte si například více zboží z různých eshopu v USA, necháte si je uložit ve skladu Shipito a potom si je necháte přebalit do jedné zásilky a tu si teprve necháte odeslat do ČR nebo jakékoliv jiné země. Díky tomu ušetříte na poštovném a poplatcích za proclení, jinak byste museli za každou zásilku nad limity platit poplatky doručovacím službám za proclení atd.

Jak probíhá proces přeposlání balíku do ČR u Shipita

 1. Prvně si vytvoříte účet jestli ještě nemáte, je to otázka pár minut a formuláře jsou v českém jazyce. Vyplníte pár informací atd.
 2. Po registraci získáte vaši virtuální adresu, kam si budete moc nechávat zasílat zásilky z obchodů v USA.
 3. Vyberete si nějaké zboží, které zaplatíte kreditní kartou nebo PayPalem a necháte zaslat na virtuální adresu Shipito.
 4. Jakmile vám dojde zásilka do skladu Shipito přijde vám oznámení na email.
 5. Přihlásíte se ke svému účtu na Shipito a doplníte informace o zásilce, které slouží pro proclení (druh zboží, cena, atd..), vyberete kam má být zásilka doručena a dopravce který vám balíček doručí.
 6. Jakmile máte vybraný způsob doručení musíte uhradit poplatky za přeposlání zásilky a poštovné. Můžete tak učinit již nabitého kreditu ve vašem Shipito účtu a nebo můžete dobít kredit prostřednictvím kreditní karty, platbou u partnera nebo PayPalem. Když platíte PayPalem tak peníze jsou připsány za pár sekund u ostatních plateb je prodleva delší.
 7. Na Shipito účtu máte již dostatek peněz, takže požádáte o zaslání zásilky.
 8. Zásilka je vyexpedována v nejbližší možné době a podle typu dopravy získáte i trackovací číslo, abyste si mohli kontrolovat kde se právě vaše zásilka nachází.
 9. Jakmile je zásilka doručena do ČR nastane proces nutný pro proclení v případě že cena vaší zásilky překročila limity pro vyměření CLA nebo DPH. Jaký typ dopravy a jak funguje proclení jsme již psali v článku o nakupování v USA.
 10. Zboží je vám doručeno. Doba doručení je závislá na typu dopravy a jestliže je nutné čtečku proclívat.

Jak tedy objednat tablet Amazon Kindle fire, za jak dlouho vám dojde do ČR a na kolik vás vyjde

Tablet Kindle Fire si normálně objednáte v obchodu Amazon, akorát si ho necháte zaslat na virtuální adresu Shipito. O tom jak nakupovat v obchodě Amazon je sepsáno v článku: 2. díl seriálu o nakupování v USA a zemí mimo EU – nákup čtečky Amazon Kindle z USA a nakupování v obchodě Amazon. Do skladu Amazon si můžete tablet nechat zaslat zdarma v tomto případě z Amazonu trvá doručení o něco déle, mě to trvalo 4 dny, ale můžete si připlatit za rychlejší dopravu.

Ihned potom co jsem byl informován, že mi byl doručen tablet do Shipito skladu, vyplnil jsem potřebné informace, dobyl jsem kredit abych zaplatit poštovné a poplatek za proclení a ještě ten den mi byl tablet odeslán do ČR.
Jako dopravce jsem zvolil FedEx a jejich službu Int’l Economy.

 • 30. listopadu byl tablet odeslán FedExem,
 • 6. prosince byl již v Praze,
 • 7. prosince jsem obdržel na mail dokumenty kvůli proclení, které jsem ještě v ten den vyplnil a poslal obratem zpět. (vyplnit dokumenty není zas tak složité).
 • 8. prosince byl tablet proclen a přišla mi SMS, že zásilka bude doručena druhý den a kolik zaplatím CLO, DPH a poplatek FedExu za proclení.

Celková doba doručení

 • 4 dny – z Amazonu do skladu Shipito
 • 9 dnů – z USA do ČR a doručení do vlastních rukou
 • 13 dní – celkem

Na kolik mě koupě tabletu Kindle Fire vyšla

 • 199$ –     Tablet Kindle Fire
 • 8,5$ –      poplatek Shipito za přeposlání z USA
 • 42.47$ – poštovné FedEx Int’l Economy®
 • 300 Kč – poplatek FedExu za zastoupení v celním řízení
 • 933 Kč – doplatek DPH
 • +/- 6200 – Celkem tedy

Ušetřit jsem mohl na dopravě a poplatku za proclení, kdybych zvolit dopravu: USPS Priority Mail® Int’l stála by mě kolem 26$ a poplatek za proclení u České pošty by vyšel na 180 Kč, takže úspora kolem 380 Kč. Úspora by byla, ale vykoupena delší doručovací dobou do ČR a následně velmi dlouhou dobou než by byla čtečka proclena a doručena Českou poštou.

Pro srovnání uvádím dobu doručení čtečky Kindle Touch, která byla ze skladu Shipito odeslána 22. listopadu, 29. listopadu dorazila do ČR, až 14. prosince byla čtečka Českou poštou proclena a 15. prosince byl údajně pokus o doručení, čehož si nejsem vůbec vědom, i když jsem byl během dne k dispozici.

Tip na e-knihy

Komentáře 11 komentářů

Martin Hruška Napsal 09:42 / 16. 12. 2011

Teď už jen zbývá otázka, jestli se to za těch 6200 ještě vyplatí vůbec vozit.

Podle mě už ne. Navíc jste zapomněli zmínit, že konsolidaci zásilek nemůžete využít, pokud nemáte Shipito předplatné, což je dalších $50. Při nákupu ze zahraničí taky nejde využít nákup na firmu bez DPH.

Proto bych raději zakoupil Acer Iconia Tab A500 na firmu a nějaký Kindle Fire neřešil.

ps. četli jste? http://www.artima.com/weblogs/viewpost.jsp?thread=338317 (nevíte-li kdo je Bruce Eckel: http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Eckel )

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:27 / 16. 12. 2011

Martine: O ceně konsolidace atd. jsem se nerozepisoval to by byl potom pomalu jen článek o Shipito, mají toho více v nabídce stejně tak různé druhy a ceny poštovného to už si každý dohledá sám. Proč by nešlo využít nákupu bez DPH, však vyměření DPH je až v ČR takže když si tablet proclíte na firmu můžete si potom uplatnit DPH. Nicméně za ty peníze je určitě investice na zvážení, můžeme jen tiše závidět lidem za velkou louží že mají možnost koupit si tablet za 199 dolarů, protože za ty peníze je super.

Gersa Napsal 10:21 / 16. 12. 2011

Skoda, tohle dost vysoka castka 🙁
Premyslel jsem o nem, ale za 6k uz je IMHO lepsi HP Touchpad

Gersa

Marie Hadrabová Napsal 10:42 / 16. 12. 2011

Zajímá mě velice Kindle Touch. Recenze: přístup na Google, +Google, vý
bber knih, tisk,

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:50 / 16. 12. 2011

Recenze bude jen co si Kindle Touch vyzvedneme na poště a pořádně ho otestujeme.

Martin Hruška Napsal 17:05 / 16. 12. 2011

Amazon-Kindle.Cz: nákup na firmu mimo EU je DOST velký problém. Jasně, účetně to jde bez problémů, ale kontrola od všímavého úředníka může být fatální a může se řádně prodražit.

V EU totiž platí různé nesmysly typu recyklační poplatek nebo autorský poplatek a tahat firmu do problémů jen kvůli jedné čtečce, to se moc nevyplatí.

jiirka Napsal 08:36 / 17. 12. 2011

martin: pravda. na kamarada takhle skocili a bylo mu dost horko. a to neni jen registrace k odpadum a autorsky poplatek, ale i 10 let archivace prohlaseni o shode plus nutnost CE certifikace. nikoho nezajimalo ze to nechtel dal prodavat. urednici si moc radi smlsli na nelegalnim dovozci. pritom na trznici se vesele prodava dovezene zbozi a nejspis nic z toho nemaji….

jetys Napsal 23:30 / 19. 12. 2011

Ja uz pres Shipito neobjednam. Zkusil jsem asistovany nakup pomoci Shipito, predpokladal jsem, ze bude vetsi spoleh. Zbozi dorazilo do skladu Shipito 6.12. a dodnes mi jej nedali do schranky, hledaji jej a maximalne mi mozna refunduji penize. Takze jsem prodelal – mel to byt darek k vanocum, byla tam 20% sleva oproti standardni cene a knihy navic zdarma. Nejabsurdnejsi bylo, ze jsem je pozadal o kontrolu stavu a oni klidne 14.12. tam dali znacku, ze je vse v poradku. Sam jsem musel metodou pokusu omylu zkouset tracking number u ruznych sluzeb (u asistovaneho nakupu holt nevim, jakou sluzbu si jejich pracovnik vybral k doruceni) a dohledal jsem, ze se jim nekde toula ve skladu. Ja jsem se poucil a jako uz leta pred tim budu vyuzivat prime zasilani nebo jejich konkurenci.

me Napsal 19:29 / 28. 12. 2011

Tak mi prave dorazil Kindle 4 Touch z USA. Nevyplatilo se to, protoze zbozi za 100 USD celni sprava ohodnotila na castku 2663CZK a naparila clo 533CZK (DPH tak vychazi cca 27%). Vcetne poplatku 300Kc pro FedeX za vyrizeni cla. Konecna castka cca 3800CZK za Kindle 4 touch s reklamami, ktery stal 100USD. Za podobnou castku lze Kindle 4 touch koupit treba v ALZA s 2 letou zarukou. 🙁

Prvni a posledni „clo“ ktere jsem zaplatil….

Tomáš Napsal 14:09 / 3. 1. 2012

Me: to není clo ale DPH, a vyměřuje se z celkové částky dovozu která zahrnuje cenu zboží a cenu dopravy, 533/2663 je 20%.
Pro nižší cenu je třeba vybrat jinou dopravu než Fedex.

Ale jinak ta výhodnost nákupu přes Shipito apod. se teď výrazně snížila, už to není co dřív.

Honza Napsal 17:53 / 20. 1. 2012

Mam informaci, ze by se Kindle Fire mel od unora zacit prodavat na Amazon.co.uk. Coz by znamenalo, ze uz by s objednanim nemel byt problem. Je vsak otazkou, jaka bude stanovena cena. Mozna se seoucasne s nim zacne prodavat i Kindle 4.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné