Třetí novinka čtečka elektronických knih Amazon Kindle Touch s dotykovým displejem

Nová čtečka Amazon Kindle Touch s dotykovým displejemTřetí novinkou, kterou dnes Amazon představil je čtečka elektronických knih, která se jmenuje Kindle Touch. Již z jejího názvu je možné vydedukovat, že disponuje dotykovým displejem. Oproti starší verzi Amazon Kindle 3 s klávesnicí by měla být o 8% lehčí a 11% rozměrově menší. Její rozměry tedy jsou: 172mm x 120mm x 10.1mm a váží 213 gramů. K dispozici má interní paměť o velikosti 4GB a pro vaše dokumenty jsou k dispozici 3GB paměti.

Čtečka amazon Kindle Touch s dotykovým displejem

Čtečku by mělo být možné nabít za 4 hodiny prostřednictvím USB kabelu z PC. Čtečka disponuje připojením k WiFi a také se nabízí ve verzi s 3G modulem, takže budete mít k dispozici kdekoliv internet zdarma nebo budete mít možnost nakupovat knihy z Amazon aniž byste museli být připojeni k nějaké bezdrátové sítí (WiFi).

Jak se ovládá čtečka Kindle Touch doteky?

Amazon vymyslel nové ovládání této čtečky dotekem, vychází z toho že nejčastější operací při čtení knih a dokumentů je přesun na novou stránku. Proto pro přesun na další stránku vyčlenil větší část dotykového displeje, která bude aktivní pro tuto operaci. Pro přesun na předchozí stranu je vyčleněn užší pruh u levého okraje a pro zobrazení nabídky s více možnostmi je vyčleněna horní část displeje.

Kindle Touch disponuje virtuální klávesnicí, která se vyvolá vždy když potřebujete psát nějaký text. Poklepáním na slovo se vám zobrazí jeho definice nebo tažením prstu vyberete více slov, které si můžete uložit do poznámek nebo zaslat kamarádovi.

Video jak se používá čtečka Kindle Touch s multidotykovým displejem

Kolik stojí čtečka Kindle Touch?

Čtečka Kindle Touch se nabízí ve dvou variantách:

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

Peter Napsal 11:49 / 29. 9. 2011

Akurat, ze novy 3G touch Amazon nezasiela USA

Peter Napsal 11:50 / 29. 9. 2011

Myslel som, ze nezasiela mimo USA

Angrandir Napsal 14:10 / 29. 9. 2011

Dá se očekávat, že se zase nebudou stíhat vyrábět, tak Amazon upřednostňuje zákazníky, kteří si od něj kupují knihy, na rozdávání zařízení na čtení nasosaných českých ebooků a surfování na internetu zdarma moc nezbohatnou. 😉

M1R3K Napsal 19:44 / 29. 9. 2011

Nějak jsem nepochopil to video 4:3. V dnešní době už je snad standard 16:9 ne?

TT Napsal 09:20 / 30. 9. 2011

No mě by zajímalo, kolik si na něj dají čeští prodejci marži. Ale za canu 140dolarů bych do toho šel. Nevíte někdo, jestli bych ho mohl u nás koupit už do vánoc?

Honzin.c Napsal 17:38 / 30. 9. 2011

Neví někdo, jak odolný bude displej na Kindle Touch? Jestli stejně křehký jak na starém, nebo odolnější…

Mates Napsal 09:28 / 4. 10. 2011

vsimli jste si na tom videu, jak se tim dotykem Kindle ovlada? Myslim, ze tam bude nejaka slabina, vzhledem k tomu, ze je to oficialni video a realny pohled na ovladani dotykem je v momentu kdy ten chlapek otaci stranu 🙂 Uvadim jen postreh do plena, treba to bude OK.

Jožo Napsal 22:11 / 5. 11. 2011

Nevíte, jestli bude existovat nějaký program jako malování? Psát si poznámky prstem na kindle by bylo super. Asi to tu nikdo neví, ale zkouším to 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné