17. července začne Google prodávat iRiver Story HD konkurenci pro Amazon Kindle

Již je to nějaký ten pátek co Google spustil vlastní obchod s elektronickými knihami (Google ebookstore) a od 17. července by se měla začít prodávat čtečka elektronických knih Story HD od společnosti iRiver. Cena byla stanovena na 139.99 dolarů což je stejná cena jako u čtečky Amazon Kindle 3 WiFi. Čtečka bude propojena s Google ebookstore, takže stejně tak jako u Kindle budete moc nakupovat knihy přímo ze čtečky.

Čtečka Story HD má disponovat podporou připojení k síti WiFi, 6″ displej má mít rozlišení 1024 x 768 bodů, takže vykreslení písma a obrázků bude jemnější. Stejně tak jako čtečka Kindle bude mít Store HD k QWERTY klávesnici. K dispozici je interní paměť o velikosti 2GB, kterou lze rozšířit použitím SD karty. Čtečku bude pohánět procesor Cortex s taktovací frekvencí 800 MHz, díky čemuž by mohlo být přepínání stránek rychlejší než u konkurenčních modelů s pomalejším procesorem. Váha čtečky je pouhých 207 gramů a dostupná bude pouze v barvě bílé, což není na škodu, protože v letním počasí je bíla barva určitě praktičtější než černé provedení čtečky Amazon Kindle 3.

story-hd-01_05

Výdrž čtečky by měla být kolem 14 000 překreslení displeje.

Podporované formáty

Dokumenty: PDF, EPUB, TXT, FB2, DJVU, PPT, PPTx, XLS, XLSx, DOc, DOCX, HWP
Obrázky: JPG, BMP, PNG, GIF
DRM: Adobe ADEPT(EPUB/PDF)

Bohužel na novou čtečku iRiver Story HD si budete muset počkat, jelikož bude zatím dostupná pouze pro USA trh.

Fotografie iRiver Story HD

Informace a fotografie jsou čerpány ze stránek výrobce iRiver

Tip na e-knihy

Komentáře 15 komentářů

Painkiller Napsal 17:18 / 12. 7. 2011

No paráda, jen ta barva je tak pro nějakou dámičku. Já bych chtěl jednoznačně černou, no zůstanu u kindla.

simi Napsal 20:18 / 12. 7. 2011

bílá se mi zrovna nelíbí, jsem rád za Kindle v černé.
U StoryHD bude napikaču klávesnice. Psát něco na takto tenkých klávesách bude pro některé utrpení.

ogousek Napsal 20:34 / 12. 7. 2011

já mám bílého knedlíka jako dámička si nepřipadám, ale slušný tah od googlu

Honza Napsal 21:05 / 12. 7. 2011

Nějak mi v těch podporovaných formátech chybí AZW a MOBI??

Michal Pulda Napsal 22:49 / 12. 7. 2011

Čtečka vypadá výborně a pokud bude mít funkci posílání souborů do čtečky skrz speciální email, jak to má kindle, tak bych do ní i šel. Nicméně jen pokud bych neměl Kindle, nebo se s ním něco stalo. Nevidím totiž žádný velký pokrok či killer feature, kterou by mi iriver story nabídl.

Na kindlu mi chybí podpora epub (a to tak že hodně) a na iriver story by mi chyběla možnost přečíst si knihy, co jsem si koupil na Amazonu. Ach jo…

vitsoft Napsal 23:11 / 12. 7. 2011

Vyšší rozlišení a externí paměť je super, ale asi by mi chybělo 3G. Díky mobilnímu připojení mám na Kindlu i v cizině přístup k internetu s dlouhou výdrží baterie, bez starostí s datovými tarify, s roamingem nebo s placením hotelových wifispotů. A věřím, že Google uměl vestavět do iRiveru mnohem lepší prohlížeč než ten, který je v Kindlu.

Hanes Napsal 12:07 / 13. 7. 2011

Třeba tahle konkurence rozhýbe Amazon k vylepšení „experimentálních“ funkcí Kindle

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:56 / 13. 7. 2011

Přesně tak,
jsem rád za tuto konkurenci pro Amazon Kindle, v této cenové kategorii tady toho moc není kromě Nook. Každá konkurence je dobrá pro zákazníky protože prodejce nebo výrobce motivuje nabídnout nové funkce či lepší produktu za dosavadní ceny či levnější ceny.

iRiver Story HD se mi osobně moc líbí, dá se říct že je podobný Kindle 3 rozměry a zpracováním. Uvidíme jaký bude operační systém a zpracování v reálném používání.

simi Napsal 20:31 / 13. 7. 2011

To Hanes: jj, to je dobrá připomínka. Kindle mám doma již 7 měsíců a během této doby žádný update není (konkrétně v experimentálních funkcích). Možná je člověk až moc navyknut z oken, kdy každou druhou středu jsou aktualizace 😀

Painkiller Napsal 21:37 / 13. 7. 2011

ogousek: no jenže nemáte zlaté čudlíky…

pz Napsal 09:43 / 15. 7. 2011

Pro mne je killer feature u K3 moznost vytvaret uzivatelske slovniky podle zdokumentovaneho postupu.
Jak jsou na tom ostatni ctecky se slovnikem eng->cze?

patas Napsal 09:58 / 15. 7. 2011

Že to nemá formát AZW je vcelku pochopitelné, ale chybějící MOBI zamrzí. EPUB na Kindle mi taky chybí, tak můžeme doufat, že snad časem bude (anebo taky ne).

Lukas Napsal 00:15 / 22. 7. 2011

Ja o nejake ctecce uz delsi dobu premyslim a tahle by to mohla vyhrat. Puvodni iRiver Story HD se da sehnat i v Evrope, ale ten prekvapive nema wifi, to az tato verze.

Puvodne jsem chtel Kindle, ale tohle je pomerne jasny upgrade, narozdil od noveho Nooku, na ktery jsem cekal. Nejlepsi by asi byl Kindle 4 :), ale pokud se nepletu, tak o tom se snad zatim ani nespekuluje.

Ted tuto hracku jeste dostat k nam… Na ebay je lide preprodavaji za cca $170 + posta az $40 + z toho vseho DPH u nas, coz neni moc privetiva cena :{.

Lukas Napsal 16:26 / 25. 7. 2011

Tak na tuhle čtečku si dejte pozor, je u ní extrémní ghosting potvrzený ve video recenzích na youtube i na zahraničních forech. Zároveň má taky o dost horší kontrast v porovnání s Kindlem 3.

Její rozlišení je tedy skvělé, ale jinak nic moc. Kindle je zřejmě pořád „king“.

Petr Napsal 05:01 / 13. 12. 2011

Extremni ghosting? Mam verzi bez wifi a nic takoveho nepozoruju. A kontrast s Kindle 3 je srovnatelný. Doporučuju se nejdřív podívat v realu, pak teprve soudit.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné