3 nové e-knihy 44. týdne

Tip na tři nové e-knihy ze 44. týdne. Literatura faktu a detektivka.

Podívejte se na 3 nové e-knihy tohoto týdne. Máme zde skvěle hodnocenou novinku Vlastimila Vondrušky – e-kniha Oldřich z Chlumu – román a skutečnost, ta obdržela hodnocení přes 90%. Další novinkou je e-kniha Utajovaný projev získá si své čtenáře, jako první díl Dítě číslo 44? Poslední novinkou je e-kniha Lotosové blues, nová detektivka autorky Kristina Ohlsson.

e-kniha Oldřich z Chlumu – román a skutečnostOldřich z Chlumu – román a skutečnost

Autor: Vlastimil Vondruška
Naakladatelství: Moravská Bastei MOBA

Koupit e-knihu Oldřich z Chlumu – román a skutečnost

Anotace: Kniha je malým dárkem těm čtenářům, kteří si zamilovali příběhy královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. Autor v ní vypráví, jak pracuje s historickými prameny a spolu se svou ženou Alenou poodhalují zákulisí jejich autorského života. Čtenář zde rovněž nalezne literární zajímavosti (včetně životopisu Oldřicha z Chlumu), stejně jako historická fakta (topografie Českého království, základní data příběhů). Součástí publikace je několik povídek, které vyprávějí o méně známých etapách života Oldřicha z Chlumu.

Utajovaný projeve-kniha Utajovaný projev

Autor: Tom Rob Smith
Nakladatelství: EUROMEDIA

e-kniha Utajovaný projev

Anotace: Druhý díl oceňované trilogie kriminálních thrillerů přeložených do 36 jazyků. Za první část volně navazující série – Dítě číslo 44 – byl autor nominován na prestižní Man Booker Prize a získal sedm mezinárodních cen. Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa řeší problémy s adoptovanými dcerami Zojou a Jelenou. Rodinu navíc ohrožuje na životě kdosi, kdo během někdejší Děmidovovy kariéry nespravedlivě trpěl a teď kráčí vstříc nesmiřitelné pomstě… Drsný a napínavý děj vrcholí tentokrát na ulicích Budapešti ve dnech povstání proti komunistické vládě a sovětské okupaci.

e-kniha Lotosové bluesLotosové blues

Autor: Kristina Ohlssonová
Naakladatelství: Kniha Zlín

e-kniha Lotosové blues

Anotace: Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž mrtvá. Než spáchala sebevraždu, přiznala se k pěti vraždám. A její bratr teď chce očistit její jméno a najít jejího zmizelého syna. Martin Benner má všechno, co si může přát. Skvělou práci, krásné ženy a malé dítě. Má ovšem i své slabosti. Například nedokáže odolat výzvám. A při hledání pravdy se dopustí strašlivého omylu. Z úspěšného advokáta se stane pouhou figurkou v závratně vysoké hře, jež vyústí v tu nejděsivější noční můru.


Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné