3. Vytvoření účtu na Amazom.com a spárování s vaší čtečkou Kindle – český manuál Amazon Kindle

Než se dostaneme k návodu jak provést vytvoření nového účtu u Amazon a jak spárovat Kindle s účtem, je vhodné uvést, proč byste tyto kroky měli realizovat.

Díky spárování čtečky Kindle s vašim Amazon účtem získáte možnost:

  • nakupovat knihy (přímo z čtečky Kindle nebo v internetovém obchodě na Amazon.com).
  • Nakupovat hry a stahovat knihy zdarma z obchodu Amazon.
  • Zasílat si knihy a dokumenty přes email do čtečky Kindle, nebo si je nechat zkonvertovat. Každý majitel čtečky, který má účet, získá dva unikátní emaily: neco@kindle.com a neco@free.kindle.com, které využívá pro tyto účely. Ale k tomu se dostaneme, až v další části návodu.
  • Vytvářet si kolekce, které se budou synchronizovat.

Jestliže jste si koupili Amazon Kindle prostřednictví vašeho Amazon účtu, tak máte váš účet s Kindle spárován a nemusíte tento návod dále číst. Pokud jste, ale Kindle nezakoupili přes svůj účet nebo vám někdo Kindle, daroval, musíte si Kindle spárovat s účtem Amazon. Pro tento účel si založíte nový účet na Amazon.com, jestli tedy již nějaký účet nemáte. Založení účtu není nic složitého a zabere to pár minut.

Vytvoření účtu u Amazon

Vytvoření účtu vám zabere pár minut a provést jej můžete dvěma způsoby.

První způsob je prostřednictvím webových stránek Amazon.com. Do prohlížeče napište webovou adresu www.amazon.com. V hlavičce stránky naleznete odkaz Start here na, který klikněte.

Zobrazí se vám formulář, kde zadáte svůj email, zaškrtnete No, I am a new customer a kliknete na tlačítko Sign in using our secure server.

Budete přesměrováni na formulář, kde dokončíte registraci nového účtu na Amazon.com. Vyplníte vaše jméno, potvrdíte email a zvolíte si heslo. Potom kliknete na tlačítko Create account.

Po těchto operacích vám bude vytvořen účet na Amazon a budete rovnou přihlášen ke svému účtu.

Druhá možnost je účet vytvořit přímo z čtečky Kindle, musíte proto být ale připojeni k WiFi nebo 3G síti, návod jak se připojit k Wifi jsem již zveřejnil. Stiskněte tlačítko Home potom položku Settings v menu.

Zde přejděte šipkou na položku register a potvrďte tlačítkem mezi šipkami.

Zobrazí se vám okno s možností přihlášení k již hotovému účtu a nebo druhá možnost vytvoření nového účtu create account najďte kurzorem na create account a potvrďte.

Kindle se přepne do webového prohlížeče a zobrazí vám formulář pro vytvoření nového účtu na Amazon.com. Zde budete požádáni o zadání vašeho jména, emailové adresy a hesla. Jak budete mít všechny informace vyplněny, formulář potvrdíte tlačítkem Create account. Jestli jste všechny údaje zadali správně, vytvoří se vám účet na Amazon.com.

Jak spárovat čtečku Kindle s účtem Amazon

Již jste si vytvořili účet na Amazon.com, takže můžeme přistoupit k dalšímu kroku: spárování čtečky Amazon Kindle s novým účtem. Opět máme dvě možnosti, jak spárování provedeme.

První možností je spárování účtů přímo v Kindle a to následovně. Tlačítko Home > Settings > položka register zobrazí se okno Register Your Kindle.

Kurzorem najedete vedle textu E-mail Address a zadáte vaší registraci, potom přejdete kurzorem k položce Password a zadáte heslo, potom přejděte na tlačítko submit a potvrďte ho. Jestliže jste vyplnili správně přihlašovací údaje, Kindle se přihlásí k účtu (zaregistruje) a zobrazí se vám přehled settings kde uvidíte vedle Registration text deregister. Nyní máte již Kindle spárovaný s účtem Amazon.

Druhá možnost spárování účtů je prostřednictvím stránek www.amazon.com. Do prohlížeče zadejte adres www.amazon.com. V pravém horním rohu je odkaz Your Account na který klikněte.

Načte se vám nová stránka a vpravo se zobrazí formulář pro přihlášení, zadjte vaše přihlašovací údaje, které jste si zvolili při vytvoření Amazon účtu a klikněte na tlačítko Sign In.

Jestliže jste zadali správné přihlašovací údaje, budete přesměrování na stránku s přehledem objednávek atd. nalezněte panel  Digital Content a klikněte na odkaz Manage Your Kindle.

Zde budete mít kolonku pro zadání Serial Number vaší čtečky Kindle. Serial Number ve čtečce naleznete následovně: Home > Menu > Settings. Na spodní části displeje je uvedeno Serial Number. Po zadání Serial number do políčka, stiskněte tlačítko Register a new Kindle, jestliže jste dobře opsali číslo bude vaše čtečka registrována.

Jestliže jste pokračovali podle návodu, měli byste mít nyní vytvořený nový účet na Amazon.com a spárovanou čtečku s tímto účtem. V příštím díle seriálu Český manuál Amazon Kindle si ukážeme jak nastavit emailové adresy u svého účtu, abyste si mohli zasílat dokumenty a knihy do čtečky prostřednictvím emailu.

Tip na e-knihy

Komentáře (73)

Jara55 Napsal 23:20 / 26. 10. 2010

Zdravím, účet jsem si založil, ale nejde mi se registrovat po zadání správného serial čísla se mě vypíše: „There was a problem registering your Kindle. Please contact customer service at 1-866-321-8851“ čtečku mi koupil jeden známý který má dolarové konto, tedy nekupoval jsem ji já na svoji emailovou adresu, jo a je to Kindle 3 WiFi, poradíte někdo v čem je problém? Ani registrace přes čtečku se nezdařila? Děkuji

Amazon-Kindle.cz Napsal 00:05 / 28. 10. 2010

Dobrý den,
jelikož vám ji koupil známý na svůj účet, tak vaše Kindle je spárována automaticky s jeho účtem. Ať se známý přihlásí pod Amazon.com, přejde do Your Account, nalezne odkaz Manage Your Kindle, po kliknutí se dostane na stránku kde si můžete přidávat Kindle čtečky ke svému účtu. Zde určitě bude vaše čtečka..

Pod nadpisem Your Kindle(s) je tabulka se čtekčmi,
někde bude vaše tak, ať u ní klikne na deregister a je to.
Nyní si můžete spárovat čtečku se svým účtem.

Jara55 Napsal 23:09 / 30. 10. 2010

Hmm, bohužel toto asi nebude ten případ, totiž z kolegy posléze vypadlo, že ji nekoupil na Amazonu, ale od někoho na E-Bay a tedy ke spárování s jeho účtem, nedošlo, tak že smůla. Každopádně dík za radu, třeba se bude hodit někomu s podobným problémem.

Richard Napsal 20:52 / 8. 11. 2010

Dobrý den,
dnes mi přišel Kindle poslední generace bez 3G. Koupil jsem jej přímo z amerického Amazonu. Situace u mě byla taková, že zařízení jsem neměl registrované. Akorát na účet bylo registrované číslo, bohužel Kindle jako zařízení ne. Zatím podle materiálů co mám nastudované lidé, kteří nemají možnost připojení wifi, tak si nemůžou zařízení jako takové registrovat. A tím pádem se nerozšíří ani další volby nastavení apod.

Zdeněk Napsal 09:13 / 4. 3. 2011

Dobrý den, veškeré nastavení svého nového Kindlu jsem provedl korektně….až na spárování. Pokud ho chci provést z počítače přes www, tak zadám „manage your kinde“, provede se skok na další stránku, ale ta louduje ..a louduje..a já waituju a čekám a nic se neděje. 5 minut, 15, půl hodiny…..kde je prosím problém?

Moucha Napsal 21:26 / 15. 4. 2011

Zdeňku, zkuste to v jiném prohlížeči, například v Google Chrome.. já jsem to poprvé zkoušel v Opeře a taky jsem měl s tímto problém.. 🙂

miky Napsal 21:32 / 18. 6. 2011

mám soubory v pdf v počitači, ale nevim, jak je dostat do KINDLu. Kopírováním mi to nejde, nová složka se nezobrazí. Jsem připojeny USB a PC na KINDl vidí, ale nedaří se mi to do čtečky dostat. Poradíte mi?

tom Napsal 19:09 / 11. 8. 2011

Mám stejný problém jako Miky, může někdo poradit?

Barbora Napsal 15:13 / 27. 8. 2011

Zdravím, je možné vytvořit účet bez zadání čísla mé platební karty. Chtěla bych používat PAY PAL, ale v nabídce tato možnost není. Děkuji za odpověď Barbora

vvercaa Napsal 22:12 / 1. 9. 2011

Já mám čtečku taky z ebaye a spárování mi proběhlo bez problému. Chci se zeptat kdy bude další návod na stahování knih přes mail? Díky

Sima Napsal 22:50 / 20. 9. 2011

Nejde mě spárovat čtečka, asi zadávám špatné seriové číslo, mám jen devítimístné a vyžaduje to delší, nevíte někdo co s tím?

Jiří Pokorný Napsal 18:19 / 3. 10. 2011

Prosím o pomoc nejde mi vygenerovat účet ve tvaru@fre.kindle.com
Před tím mi to šlo. Nejde o nějaké nové omezení.
Prosím o odpoved.

Veronika Napsal 20:00 / 11. 10. 2011

Dobrý den,

můžete mi poradit, registraci jsem provedla dle návodu, na amazonu zadala své sériové číslo a registrace proběhla úspěšně, ale na Kidlu se nic nezměnilo i po restartu se mi možnosti nerozšířily. Nevíte náhodou někdo proč? To se musím připojit na wi-fi?

Díky moc

petty Napsal 11:37 / 1. 11. 2011

dobry den,
asi mam stupidni dotaz. Kdyz se zaregistruji na Amazonu, kde se dozvim ten email neco@kindle.com . Bude mi zaslan na muj email ktery jsem zadaval pri registraci? Diky za odpoved a jeste jednou omluva za blbou otazku

adam Napsal 15:11 / 20. 11. 2011

Tak mam stejný problém jako mnozí, zadám seriove číslo a odkáže mě to ať si zavolám na nějaké číslo do Ameriky, že se nemůžu registrovat… trochu vada na kráse

Jan Napsal 11:45 / 23. 11. 2011

Zdravím,
pokud stále řešíte problémy s registrací, existuje opravdu jednoduché řešení. Nedávno jsme zakoupil 2x Kindle a nezaškrtl tlačítko, že půjde o dárek. Tzn., že mi automaticky Amazon přiřadil (zaregistroval) oba Kindly pod můj account.

Toho jsem si samozřejmě všiml, když jsem prováděl registraci na obdarované osoby. Kindle jsem tedy deregistroval (tato možnost tam je – pod svým účtem) a pokusil se Kindly zaregistrovat na obdarované. A ono nic. Ani po delší odmlce to nešlo.

Tak jsem chvílí hledal, až jsem našel možnost Live chatu přímo s operátorem od Amazonu. Tam jsem si s nimi vyměnil několik vět (samosebou, že v AJ), zaslal jim sériové číslo Kindlu (ů) a do 5 minut bylo vše „cajk“.

Stránku, kde můžete řešit přes chat podobné problémy najdete zde: https://www.amazon.com/gp/help/contact-us/general-questions.html.

Stačí vybrat z nabídky o jaké zařízení se jedná, jaký s ním je problém a začít chat. Nic složitého, řešení efektivní.

What can we help you with? -> Kindle
Select an issue -> Kindle Device
Select issue details -> Registration / Payment Setup
Select additional details -> Register my Kindle

Start chatting

Andrea Napsal 10:37 / 29. 11. 2011

mám stejný problém jako Veronika. Registrace proběhla v pořádku,ale i po restartu se mi menu nerozšíří

BERGY Napsal 15:40 / 6. 12. 2011

1.) Veronika: wifi pripojeni je zaklad, pro rozsirene moznosti musite byt pripojena k bezdratove siti s internetem.

2.) ostatni u kterych neprobehla registrace OK: mam stejnou zkusenost jako Jan a uspesne jsem problem vyresil. Jako telefonat do US bych asi nedal, ale ten live chat (je to jako icq) je fakt trivilalni, vystacite si i s google translatorem 🙂 napsat anglicky ze nejde registrovat a vysazet jim seriove cislo Kindle a oni uz si s tim poradi. Jsou hodne ochotny, asi 10x se mi omluvili za problemy, ktery mam s tou registraci. Ja to navic mel krapet slozitejsi, napoprve se jim to nepodarilo rozchodit. Po par dnech jsem je kontaktoval znovu a jeste jim dodal cislo objednavky + MAC adresu a pak to behěm 2 minut rochodili (opet je dulezite byt v dobe vyrizovani problemu na live chatu pripojeny s Kindlem na wifi, vidite tak okamzite jestli doslo k registraci ci ne)

Maruska.best Napsal 20:46 / 16. 1. 2012

Vaše návody jsou super 🙂 díky moc

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:14 / 16. 1. 2012

Díky pochvala potěší, hlavně že jsou užitečné. Stále je co zlepšovat, hlavně psaný projev a češtinu za tu jsme dost často osočováni .-)

Jasminelis Napsal 16:21 / 20. 1. 2012

Ja mám zase problém iného druhu. Kindle som si kúpila od kamarátky, ale predtym ako som si stihla vytvorit ucet na amazonu, skumal ho ujo a ten mi tam nieco klikol a zo srandy nieco napisal (nevie co)… Neskor sme zistili, ze ide o heslo. Kindle mam teraz zaheslovany, a nemozem sa ani prihlasit na amazon, pretoze sa nemozem dostat na seriove cislo… Nevedeli by ste mi pomoct?

Zuzka Napsal 15:12 / 26. 1. 2012

Děkuji mnokrát za super návod! 🙂

Dana Slabá Napsal 13:38 / 6. 2. 2012

Dobrý den, koupila jsem dceři Kindl 3G k vánocům, první dny fungoval bez problému, zaregistrovala se u amazonu, stáhla si nějakou knihu. 5. den užívání měla obrazovku rozdělenou, dolní polovina byla tmavá, na horní byl text a čtečka byla nefunkční. při reklamaci nám bylo řečeno, že jde o mechanickou poškození, zlomení displeje, na který se nevztahuje záruka. Dcera si není vědoma žádného inzultu, může být i jiná příčina tohoto poškození ? Děkuji.

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:42 / 6. 2. 2012

Dobrý den, velmi důležité je vědět kde jste čtečku zakoupila. Mohla byste nám zaslat fotografie vašeho displeje na email: info@amazon-kindle.cz? Problém je že displej čteček el. knih je velmi náchylný na mech. poškození jelikož nemá silnou ochrannou vrstvu, takže jestliže čtečku nenosíte v kvalitním pouzdru je možné že se vám displej poškodí a ani o tom nemusíte vědět. Například menší tlak na displej v kabelce od klíčů nebo jiných předmětů může zavinit prasknutí displeje. Druhá věc je že se opravdu stává že někdy displej Kindle zamrzne a ani nemusí dojít k jeho poškození, takže v tomto případě lze uplatnit záruku běžně toto společnost Amazon reklamuje jestliže je Kindle zakoupen u nich. Nikdy jsme s reklamací neměli problémy. Jestliže jste Kindle zakoupila v ČR věřím tomu, že se tím nebudou chtít zabývat a svedou to na problém mechanického poškození.

Dana Slabá Napsal 13:47 / 6. 2. 2012

Děkuji za rychlou odpověď, fotografiji zašlu. Slabá

Jirka V. Napsal 20:00 / 9. 2. 2012

Nedařilo se mě a tak jsem udělal „Fabrické nastavení“ aniž bych zálohoval. Nemám připojení WiFi, ale nikterak mě neschází – knížky si louduji z počitače přes USB. Vše asi funguje jak potřebuji, ale rád bych si nastavil správný čas a datum a tuto možnost nemohu najít. V mauálu jsem našel, že to lze v setupu na druhé straně ale já v něm mám jen jednu stranu. Díky za radu !

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:11 / 9. 2. 2012

Nejdříve musíte vaši čtečku spárovat s vašim amazon účtem a potom získáte tyto možnosti nastavení.

Ren. Napsal 10:57 / 16. 2. 2012

Prosím o radu ke Kindle 4. Nemám možnost wi-fi (všechny v okolí zaheslované), ale podařil se mi na amazonu vytvořit účet. Když jsem chtěla zaregistrovat mou čtečku, tak mi to napíše, že musím zadat 16 místné výrobní číslo, jenže u mé čtečky je napsané v oddíle Settings: Version: Kindle 4.0 (1xxxxxxxxx), čili jen 10 místné číslo. Bez toho se nehnu dál 🙁

Ren. Napsal 15:15 / 17. 2. 2012

Sypu si popel na hlavu, měla jsem si lépe pročíst ty uvítací informace. Sériové číslo 16 místné tam je… No, podařilo se mi napojit na domácí wifi a čtečka se chová rozumně 🙂 Každopádně díky za tyto stránky!

Lucie Napsal 19:08 / 17. 2. 2012

Dobrý den, koupila jsem si čtečku Amazon Kindle touch a potřebovala bych ji z angličtiny přepnout do německého jazyka. Pokud to lze, jak na to? A v tomto Kindlu je pouze anglický slovník nebo je jeho součástí také německý? Děkuji! Lucie

Petr Sterba Napsal 23:25 / 29. 2. 2012

Dobry vecer, poradte zoufalemu duchodci, ktery si dnes zakoupil Kindle 4 v Datartu – kde najdu 16timistne seriove cislo nutne k registraci? Dekuji moc! Petr

Amazon-Kindle.cz Napsal 23:26 / 29. 2. 2012

Naleznete ho na krabici, serial number a nebo když zapnete čtečku zobrazíte menu zvolíte Settings a Device info.

Petr Sterba Napsal 22:18 / 1. 3. 2012

Vrele diky!!! Jsem zaregistrovan a mam e-mailovou adresu pro amazon.com. Kde najdu, prosim, dalsi dil navodneho serialu pro zasilani knih do ctecky prostrednictvim e-mailu?
Jeste jednou moc dekuji!!! Petr Sterba

Amazon-Kindle.cz Napsal 22:29 / 1. 3. 2012

Využijte vyhledávání na našich stránkách psali jsme o tom mnoho článku. Jinak jsme rádi, že jsme vám pomohli.

Hanka Napsal 13:45 / 28. 3. 2012

Při registraci Kindle 4.0.1 přes www stránky amazon.com je požadováno 16ti místné číslo a na přístroji je v závorce jen čísel deset. Poraďte prosím, jak postupovat. Děkuji

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:46 / 28. 3. 2012

Ve čtečce si zobrazte na stránce nastavení serial number to by mělo být ono.

Hanka Napsal 15:07 / 28. 3. 2012

Našla jsem potřebné údaje v nastavení Kindle, ale pomohl až live chat. Děkuji moc.

Jiřina Napsal 00:45 / 22. 6. 2012

Se zájmem pročítám diskusi a pořád nechápu, proč mám čtečku spárovat s Amazon Kindl, když nemám zájem číst v angličtině. Zkoušela jsem si stáhnout do čtečky dokument ze svého počítače, zkopíroval se, ale nemohu jej ve čtečce otevřít. Také nevím, jak tam stáhnout tu češtinu. můžete mi poradit? Děkuji.

Amazon-Kindle.cz Napsal 08:03 / 22. 6. 2012

Čtečku párovat nemusíte to je na vás, jestli chcete mít možnost zasílat si dokumenty nebo noviny atd. přes WiFi přímo do čtečky. Do čtečky můžete nahrát pouze dokumenty v podporovaném formátu a ten následně otevřít.

Jana Napsal 21:51 / 4. 8. 2012

Dobrý den, uvažuji nad nákupem čtečky. Nevíte prosím, zda se někde nedá najít seznam, co vše je na čtečce bez registrace omezené/nemožné? (Tedy kromě nákupu, zasílání novin, posílání knih přes e-mail, tvorby kolekce a nastavení hodin). Předem děkuji

Silvia Napsal 07:56 / 13. 8. 2012

Dobry den.Dostala som Kindl 3 k narodeninám.Bola zakupena na Slovensku.Chcem sa opytat ….prestali sa mi ukazovat obrazky spisovatelov a ine ,ktore sa mi zobrazovali hned v prvy den pouzivania Kindlu.Zobrazuju sa mi len reklami co ma trochu rozculuje,lebo sa mi tie obrazky spisovatelov pacia viac.neviem ci som nespravila nejaku chybu ??? Prosim o pomoc ??? :)) dakujem

Eva Napsal 21:45 / 17. 8. 2012

Dobrý den, dnes jsem si koupila Kindle 4 wifi a přenesla jsem si tam pár knih. Ale když je otevírám, tak mi tam problikne černé podsvícení a problikne tam znovu hlavní menu a teprve pak se to otevře. A když přepínám stránky tak místo toho, aby ten text okamžitě zmizel a naskočila další stránka,tak se jako by rozplýval a zase tam blikne ta černá. Má to tak být?

Pepa Napsal 12:09 / 21. 8. 2012

Zkouseli jste nekdo prosim na Kindle Touch Duokan v verzi 4.9 CZ ??? Nejake poznatky,jak vam jede ???

Lucie Napsal 20:58 / 29. 8. 2012

Dobrý den, koupila jsem si Amazon Kindle 4.generace, WiFi – Sponzorovaná verze pres mall.cz Nemam wifi, stahla jsem si tam nejake knihy ve formatu pdf a doc a nemuzu je najit. Znamena to, ze kdyz nemam wifi a nemuzu si kindle registrovat tak je nemuzu cist?

Kateřina Napsal 19:27 / 10. 9. 2012

Dobrý den, dnesk jsem dostala neregistrovaný kindle a mám problém s registrací (čtečku momentálně nemůžu připojit k wifi). Najela jsem na Manage Your Kindle, ale kolonku pro sériové číslo tam nikde nemám 🙁

Ivana Napsal 17:34 / 3. 10. 2012

Dobrý den, již mám účet na anazone, ale nedaří se mi spárovat kindle amazon 4 – přes přístroj se mi již 2x seknul a přes http://www.amazon.com, když jdu na manage your kinde, tak další stránka se jen načítá a já čekám a čekám. zkoušela jsme to v různých prohlížečích i na dvou počítačích. Nevíte co s tou stránkou je? proč to nejde? díky za odpověď. Ivana

Milan Napsal 17:28 / 9. 10. 2012

Dobrý den. jsem důchodce a dostal jsem k narozeninám Kindle 4, zaregistroval jsem se přes PC na amazon.com, v menu se mě otevřely další položky, ale asi omylem při seznamování s Kindlem 4 se zadalo heslo rodičovského zámku (v horní řádce na pravo je zámeček) a nejde se připojit k netu. Zkusil jsem restart, ale nepomohlo to. Po poradě v prodejně jsem zrušil na amozon.com registraci, restartoval, ale nepomohlo to Ale ted se nedokážu znovu zaregistrovat, podaří se mě jen registrace na amazon ale Kindle se na zadané jméno se nezaregistruje, ani při její připojení na PC, je tam stále „My Kindle“. Taky nikde nevidím okno pro zadání seriového čísla čtečky.
Moc prosím o radu a předem děkuji.

Denisa Napsal 17:00 / 13. 10. 2012

Vytvořila jsem si účet na amazon ale nechce se mi zobrazit políčko na seriové číslo a dělám to podle vašeho postupu ale políčko na seriové číslo tam prostě není co mám děla?? D

Jarda Napsal 14:02 / 7. 11. 2012

Dobrý den, prosím o radu jak na svém Kindlu mohu vymazat az pů roku zpravy z idnes.cz,
Jelikož nebyla čtečka nějakou dobu v provozu.
Pod kolonkou Archived Items(193) opravdu hodně a po nahrati na add to home se to stale vraci do Archived Items. Stále dokola se to opakuje, brz výsledku a následného vymazání.
Prosím o pomoc. Děkuji Vám, Jarda.

Evelinda Napsal 20:02 / 2. 12. 2012

Mela jsem stejny problem jako Katerina a Denisa, jedno z reseni, nemate-li wifi, ale umite alespon castecne anglicky, je pripojit se na on-line chat se zakaznickym servisem pro Kindle a oni Vam Kindle pridaji na Vas Amazon ucet, samozrejme je nutne znat seriove cislo. Jakmile se tak stane, zobrazi se na Vasem Amazon uctu cela rada dalsich moznosti, ktere pak umozni zakoupene e-knihy stahovat pres USB kabel do Kindle slozky v PC bez pouziti wifi. Nicmene, do doby nez se pripojite na wifi, nebude Vas Kindle synchronizovan, tzn. ze pristroj nebude „vedet“, ze je jiz registrovan, alespon tak mi to operatorka vysvetlila, ale osobne mi zatim toto nevadi, hlavni je, ze mohu knihy kupovat, stahovat do Kindlu a tedy cist. Odkaz na servisni stranky zde, je treba byt zalogovan na Amazon uctu a pak zvolit chat. http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=sv_kstore_9?ie=UTF8&nodeId=200127470

Wendy2 Napsal 08:54 / 20. 12. 2012

Mám problém s párování čtečky Kindle 4 a účtu na amazon. Čteřku jsem dostala jako dárek (koupena na Alze). Při registraci na PC se mi zobrazuje něco jiného než je v návodu. Po několika pokusech se mi podařilo vytvořit účet na Amazonu. Když kliknu na Manage your Kindle se mi zobrazí Your Kindle Librery a ne kolonka pro seriové číslo.Neumím anglicky a tak je to pro mě složitější, ale chtěla bych využívat více funkcí čtečky.

LucieH Napsal 18:02 / 23. 12. 2012

Dobrý den,

mám dotaz, když na stránkách amazon.com dám manage your kindle, zobrazí se mi pouze knihovna, nikde to okno, kam zadat seriové číslo…
díky za pomoc

Jana Napsal 18:42 / 17. 1. 2013

aktivovala jsem si dnes účet na Amazon. Pro všechny kterým to nejde můžu poradit jak na to. Zaregistrovala jsem se na www. amazon.com ,podle výše uvedeného návodu. Protože spárování čtečky s účtem mi přes PC nešlo. přihlásila jsem se do účtu na AmazonKindle ze čtečky,také podle výše uvedného návodu a nemusela jsem zadávat žádné číslo. Jo a vyšlo to.

Jana Napsal 17:36 / 6. 2. 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se dá zrušit účet a registrace čtečky na amazonu.com? Děkuji,Jana.

pavel Napsal 18:47 / 25. 2. 2013

Žádné serial number se mi nezobrazuje, rovnou se mě to hodí do Your kindle library,přes čtečku se přihlásit nemůžu protože Wi-fi je městská a neznám heslo. Co s tím?

Ilona Napsal 20:50 / 9. 3. 2013

Koupila jsem si e-knihu a ve snaze ji stáhnout do čtečky Kindle se mi nedaří uplatnit email k němu přiřazený. Vyzkoušela jsem všechny, které vlastním, a nic. Nevím přesně, jakou jsem zadala. Kde si můžu ověřit tuto adresu, která byla zadána při registraci?

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:57 / 9. 3. 2013

Prihlaste se na amazoncom nebo amazon.de a zde prejdete do prehledu vaseho uctu Account a zde je manage Kindle, tam bude prehled emailu.

Hana Napsal 02:31 / 10. 4. 2013

Koupila jsem i Kindle DX, nedaří se mi spárovat čtečku s účtem.Přímo ze čtečky to nejde a přes počítač se mi po přihlášení k účtu ukazuje jen knihovna, nikde není kolonka pro zadání sériového čísla.Vůbec nevím, jak čtečku připojit k účtu,prosím, poraďte mi.

Zuzka Napsal 19:58 / 13. 4. 2013

Dobrý den,
ať dělám, co dělám, nedaří se mi na Amazonu zaregistrovat nového Kindla – jedu dle návodu výše a kolonka k doplnění Serial number tam vždy jen na vteřinu problikne a pak se tam ukáže už jen možnost aplikací pro čtení, pokud nemám vlastní Kindle.:-( Moc díky za radu.:-)

V.Navrátil Napsal 20:14 / 14. 5. 2013

Dobrý den,
před nějakým časem mi přestal chodit souhrn idnes a v té době mi přestalo chodit spojení přes 3G (Kindle 3G Keyboard). Občas se mi místo toho nutilo připojení wifi, ačkoliv byly všechny okolní sítě zamknuté. Zkusil jsem opakovaně restart, návrat do továrního nastavení i podržení zapínacího tlačítka po dobu přesahující 20 vteřin. Po těchto akcích zůstal Kindle v nastavení bez registrace a na webu amazon.com se jeví jako registrovaný. I po připojení přes wifi a pokusu o registraci z Kindlu se toto i po dlouhém připojení nic nestane – stále se zobrazuje v Setting požadavek na registraci. Ještě musím dodat, že jsem po výzvě nahrál nový firmware 3.4. Děkuji předem za radu.
*V.N

Jan Napsal 13:34 / 22. 8. 2013

Dobrý den, mám problém se zasíláním novin zdarma (lidovky, mfdnes, …). Zaregistroval jsem se na Amazonu a objednal zasílání novin zdarma, dle návodu, vše fungovalo. Pak jsem se omylem z Amazonu odregistroval. Po opětovné registraci jsem si znovu nastavil objednávání novin, ale noviny mi už nechodí.

Roman Napsal 11:00 / 26. 8. 2013

Dobrý den,zakoupil jsem svůj kindle na amazon.de a nyní,když chci najet na amazon.com na manage my kindle,tak mě to odkazuje na německé stránky.Může mi někdo poradit,jak si zachovat svůj učet,ale spravovat ho na anglických stránkách?

Kiwik Napsal 21:41 / 8. 9. 2013

Dobrýden marně bojuji s registrací své čtečky, účet jsem založila, ale podle vašeho návodu se mi nějak nedaří spárovat čtečku, nic se neděje po zadání čísla čtečky.

Karel Napsal 18:12 / 23. 9. 2013

Díky za návod. Využil jsem variantu vytvoření nového účtu v PC a párování pomocí čtečky – nemusí se zadávat číslo (koukal jsem, že s tím tady dost lidí bojovalo).

Martina Napsal 15:26 / 18. 1. 2014

Dobry den, nemam ctecku Kindle, nainstalovala jsem si Kindle for PC, abych si mohla kupovat knizky tam, kde zasilaji jen do Kindla. Zridila jsem si ucet na Amazon a skrz Kindle for PC provedla registraci, ale na uctu Amazon (v Manage Your Device ani v Personal Document Setting) mi neukazuje prideleny kindle mail. Muzete mi poradit, kde jsem udelala chybu? Dekuji.

zuzana Napsal 14:24 / 2. 6. 2014

Chtěla bych se zeptat jestli nekde najdu jak nainstalovat český jazyk do kindle 5. děkuji

Petr Vytlačil Napsal 14:34 / 2. 6. 2014

Dobrý den,
návod zde naleznete. V hlavičce je vyhledávání na stránkách, kam stačí zadat čeština pro Kindle 5 a naleznete návod pro instalaci češtiny.

Odkaz na článek zde: http://www.ebooky.cz/cestina-pro-kindle-5-a-zajiste-i-kindle-4/.

Luboš BB Napsal 22:24 / 18. 6. 2014

Dobry den, měnil jsem heslo na kindle4 WiFi, proběhlo vše bez problémů, ale od té doby se nemůžu přihlásit a otevřít kindle, moje heslo je patnácti místné a přístroj mi dává možnost zadat pouze čtrnáct, díky tomu mi přístroj píše nekorektní heslo a žádá o zadání správného, jenže to právě nejde kvůli počtu zadávaných znaků. Je mi divné, že na to neupozornil , když se heslo měnilo, i nápověda mi dává nové heslo v plné délce, bohužel se nedá zadat, můžete mi někdo prosím, pomoct? Díky cestování jsem na té škatulce docela závislý a čeká mě další dlouhá služební cesta, a nerad bych zůstal bez něj, Děkuji.

František Eliáš Napsal 21:39 / 5. 4. 2016

Uvedené považuji za bezcenné. Jsem čtenář, který si dopřává knihu denně. Naštěstí si dokážu převést své knihy do digitalizované verze a jiné, než své knihy nečtu. Tzv. eknihy z knihkupectví jsou předražené. Jejich cena by neměla převyšovat 10 korun.

Petr Vytlačil Napsal 08:00 / 6. 4. 2016

Ale no tak, to je jako kdybych Vám napsal, že vaše práce, kterou vykonáváte je předražená a zasloužíte si za ni dostávat desetinu vašeho současného platu.

Eliška Moricová Napsal 16:24 / 18. 5. 2016

Dobrý den,
Čtečku Kindle mám spárovanou s účtem na Amazonu. Až donedávna mi běžně chodily knihy přímo do čtečky. Teď se něco semlelo a knihy se objeví pouze v archivovaných položkách a bohužel jsou v śedém provedení a nemůžu se k nim dostat abych je mohla obnovit a v Kindlu číst. Můžete mi poradit kde je problém? Děkuji

Petr Vytlačil Napsal 08:45 / 19. 5. 2016

Dobrý den, máte nejnovější aktualizaci softwaru čtečky? Zde se můžete podívat jaká je nejnovější verze SW pro váš model: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200529680

Milada Mahrová Napsal 12:33 / 4. 10. 2018

Dobrý den,
kdysi jsem používala jiný email, na který jsem si zaregistrovala účet u Amazonu, bohužel, mail jsem již nějakou dobu nepoužila a správce mi jej zrušil. Ráda bych změnila email k účtu, ale to bohužel vyžaduje přístup k původnímu mailu, kam zašlou nějaký potvrzovací kód nebo něco takového. Já ale ke starému mailu už nikdy přístup nezískám (dle vyjádření provozovatele). Jak jinak je možné si mail v nastavení změnit a tak si posílat knihy? Prosím o radu, děkuji.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné