Amazon Cloud Drive – pohodlnější správa dokumentů v Kindle

amazon-kindle-cloud-data

Majitelé čteček Amazon Kindle si mohou do svých čteček zasílat dokumenty a eknihy bezdrátovou cestu. Stačí k tomu si založit tzv. kindle email, povolit přijímání těchto dokumentů a následně pomocí emailu můžete zasílat dokumenty nebo eknihy do čtečky přes WiFi síť. Jakmile zapnete čtečku připojíte k internetu přes WiFi automaticky se vám stáhnou zaslané eknihy. Této funkce lze využít i pro pohodlné zasílání článků z prohlížeče do čtečky Kindle anebo zasílání zakoupených eknih v obchodech. Tuto metodu má například implementován obchod RájKnih.cz a RájKnih.sk, zakoupené knihy si pohodlně zašlete do čtečky Kindle aniž byste museli připojit USB kabel ke čtečce.

Při častém užívání této užitečné funkce se vám budou hromadit dokumenty v u Amazonu a do dnešního dne jste neměli pohodlný způsob jak s těmito dokumenty nakládat viz. starší článek Jak si dát do richtiku dokumenty ve vaší online knihovně Kindle Library http://www.ebooky.cz/jak-si-dat-do-richtiku-dokumenty-ve-vasi-online-knihovne-kindle-library/.

Naštěstí dnes společnost Amazon představila novou funkci ve svém cloudovém (online) úložišti dat. Nyní když si zašlete nějakou eknihu nebo dokument do čtečky automaticky se vám uloží do složky v cloudovém úložišti.

V tomto cloudovém úložišti Amazon Cloud Drive si již můžete pohodlně spravovat svoje dokumenty a eknihy. Můžete vybrat několik souborů a ty následně hromadně odstranit, řadit výpisy souborů podle různých kritérií nebo si vyhledat dokumenty s konkrétním názvem.

Všechny tyto obecně běžné operace nad záznamy doposud nebyly dostupné a uživatelé neměli pohodlný způsob, jak by s daty zaslanými do čteček Kindle pracovali. O zasílání dokumentů a eknih do čtečky Amazon Kindle se dočtete více zde.

Na obrázku se můžete podívat jak vypadá Amazon Cloud Drive úložiště

 

amazon-kindle-cloud-data-01

Cloudové úložiště najdete na této adrese: https://www.amazon.com/clouddrive

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

mafian Napsal 15:10 / 1. 8. 2014

Nevím jestli píšu dotaz správně, potřeboval bych poradit jak synchronizovat čtení na svém kindlu a tabletu. Synchronizaci na webu amazonu mám nastavenou, obě zařízení připojené k účtu, ale synchronizace nefunguje. Podotýkám, že jsou to knihy nahrané do kindlu i do tabletu. Nejsou zakoupené na amazonu.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné