2. Párujeme Kindle s Amazon účtem – český návod Kindle Paperwhite a Kindle 5 / Kindle 4

amazon-kindle-registraceČtečky elektronických knih Amazon Kindle mají jednu mocnou zbraň a to možnost přijímat dokumenty přes WiFi nebo 3G, které si zašlete na váš unikátní email. K tomu abyste mohli takto přijímat dokumenty do čtečky, musíte mít u Amazonu vytvořený účet a s tímto účtem spárovanou čtečku Kindle. Účet si můžete vytvořit přímo ve čtečce Kindle a nebo na stránkách Amazon.com. Osobně bych volil pohodlnější formu registrace přes počítač, protože při registraci zadáváte více údajů, což je určitě pohodlnější psát na klávesnici než na čtečce Kindle.

Registrace, tedy založení nového účtu na Amazon.com

Přejdete na stránky Amazon.com a v pravým horním rohu najedete na Hello Sign in, vyjede podmenu a pod žlutým tlačítkem Sign in je odkaz New customer? Start here na něj klikněte.

registrace-amazon-kindle-01

Nyní se dostanete na stránku s registračním formulářem, který vyplňte. Nápověda v obrázku.

registrace-amazon-kindle

Jestliže jste vše udělali, jak jste měli můžeme předpokládat že jste si správně založili účet u Amazon a nyní si můžete spárovat čtečku Amazon Kindle s novým účtem. Než se, ale do toho pustíte je nutné abyste měli k dispozici připojení k internetu přes WiFi. Jak na to se dočtete v článku: 1. Připojení Kindle k WiFi – český návod Kindle 5 / Kindle 4.

Párujeme čtečku Amazon Kindle Paperwhite s účtem Amazon

1. Zapněte čtečku Amazon Kindle Paperwhite, a na úvodní obrazovce klikněte na tlačítko menu (tři proužky), zobrazí se menu kde klikněte na položku Settings.

paperwhite-registrace-amazon-kindle-01

 

2. Na další obrazovce zvolte položku Registration…

paperwhite-registrace-amazon-kindle-02

 

3. Na této obrazovce vidíte dvě možnosti, první nabízí párování čtečky Kindle s již vytvořeným účtem na Amazon.com nebo Amazon.de atd.. Tuto volbu zvolíte za předpokladu, že již máte vytvořený účet a nechcete si založit nový. Jestliže si chcete, ale rovnou vytvořit účet u Amazon, můžete tak učinit přímo ve čtečce aniž byste museli provádět registraci dle kroku výše.

Jelikož jsme si už účet založili zvolíme první volbu: If You Already Have an Amazon Account.

paperwhite-registrace-amazon-kindle-03

 

4. V posledním kroku na vás vyskočí přihlašovací formulář, zde zadáte váš email a heslo, tyto údaje jste uvedli při registrace účtu na Amazon.com. Jakmile vyplníte email a heslo, kliknete na tlačítko Register. Jestliže jste vše vyplnili jak měli, nyní je vaše čtečka spárovaná s účtem u Amazon.

paperwhite-registrace-amazon-kindle-04

 

Párujeme čtečku Amazon Kindle 5 / Kindle 4 s účtem Amazon

Párování čtečky Amazon Kindle 5, 4 je prakticky identický s postupem pro čtečku Paperwhite, jediný rozdíl je v tom jak se doklikáte k registračnímu formuláři. Takže jak na to?

Přejděte na úvodní stránku čtečky tlačítkem HOME (domeček), klikněte na tlačítko MENU (tři proužky pod sebou). Zobrazí se menu a zde zvolíte Settings, přejdete na položku Registration a zvolíte. Nyní se dostanete na obrazovku kde máte stejně tak jako u Paperwhite možnost přihlášení k Amazon účtu a nebo vytvoření. Zvolíte tedy If You Already Have an Amazon Account. Nyní jste požádání abyste zadali přihlašovací email a heslo. Jakmile vše správně vyplníte a potvrdíte volbou submit, máte čtečku spárovanou s účtem Amazon.

Jaký máte Kindle email na který budete zasílat eknihy a dokumenty?

Jestliže máte spárovanou čtečku Amazon Kindle s účtem Amazon měli byste mít i tzv. kindle email, ten zjistíte na stránce Amazon.com. Přejděte na stránky Amazon.com v pravé horní části stránky klikněte na odkaz Your Account a následně na žluté tlačítko Sign In. Následně zadáte vaše přihlašovací údaje tedy email a heslo.

kindle-email-011

Jakmile se přihlásíte klikněte v pravé horní části na odkaz Your Account a následně na položku Manage Your Kindle.

kindle-email-01

Na další stránce kliknete vlevo v menu na položku Manage Your Devices a zobrazí se vám stránka se čtečkami Kindle atd… Zde klikněte na vaši čtečku a následně se vám zobrazí informace jako kindle email, typ zařízení a serial number. Když kliknete na odkaz Edit u emailu v ukázce neco@kindle.com můžete si nastavit vlastní email. Nicméně takto zjistíte váš Kindle email, který budete využívat pro zasílání dokumentů.

kindle-email-02

Kindle email již máte nyní ještě musíte povolit příjem eknih a dokumentů

Super Kindle email již asi máte, ale než si můžete přes něj něco do čtečky Kindle zaslat musíte si nastavit z jakých emailový adres můžete přijímat eknihy a dokumenty. V podstatě si vytvoříte seznam emailu ze kterých má Amazon akceptovat přijaté dokumenty a ty následně přeposlat do čtečky Kindle.

Nastavení naleznete pod položkou Personal Document Settings

kindle-email-04

A následně pod Approved Personal Document E-mail List uvidíte seznam již povolených emailových adres a nebo můžete přidat novou, zvolíte Add a new approved e-mail address a přidáte novou adresu například pepa@pepa.cz. Dejme tomu že máte email pepa@pepa.cz tak nyní můžete na svůj kindle email neco@kindle.com zaaslat email s přílohou tedy eknihou nebo dokumentem a ten se vám automaticky přepošle do čtečky. Když čtečku zapnete a jste připojeni k internetu přes WiFi dokument vám přijde do čtečky.

kindle-email-05

 

Proč párovat čtečku Amazon Kindle s Amazon účtem?

Jak jsem psal již na začátku článku, díky spárování čtečky s Amazon účtem a vytvořením Amazon emailu získáte možnost zasílat si dokumenty do čtečky přes síť WiFi nebo 3G. Díky této vychytávce můžete:

  • Brouzdáte na internetu a zaujme vás nějaký článek, nechcete ho číst na monitoru, tak jedním kliknutím na tlačítko pluginu Send To Kindle v prohlížeči si zašlete článek do čtečky Kindle. Jakmile čtečku zapnete a připojíte k internetu pře WiFi článek se vám stáhne a můžete si jej přečíst třeba při cestě z práce.
  • Další možnost je využívat program Send To Kindle. Na disku máte dokument ve Wordu, nebo knihu atd.. Kliknete pravým tlačítkem na dokument a dáte Send To Kindle, dokumenty se vám odešlou do čtečky a opět přes WiFi stáhnout a můžete je číst.
  • Můžete si přes email posílat dokumenty do čtečky, a to tak že vytvoříte nový email, příjemce zvolíte váš unikátní Kindle email následně dokumenty Word, PDF nebo knihy v mobi atd. odešlete. Amazon přijme email a přílohy a následně přepošle do vaší čtečky. Když například posíláte dokument ve formátu Word nebo PDF můžete jako předmět emailu zvolit slovo: convert a zaslané dokumenty se vám převedou do lepšího formátu.
  • Můžete pravidelně přijímat různé periodika, mnoho informačních portálů má bezplatnou službu, kde si přihlásíte odběr novinek a ty vám jsou v pravidelných intervale zasílány do čtečky přes váš Amazon email. Například každé ráno si můžete nechat zasílat články z Novinek, iDnes atd…
  • Další využití je možnost nakupování elektronických knih v českých obchodech. V elektronickém obchodě například Ráj Knih si koupíte knihu a protože máte u obchodu nastavený váš Kindle email, kniha po zaplacení je odeslána do vaší čtečky. Opět se vám kniha stáhne do čtečky, když Kindle zapnete a připojíte k internetu.

V dalším článku vás seznámím s tím jak si založit na stránkách Amazon email pro čtečku Kindle a jak si nastavit z jakých emailů je možné přijímat dokumenty do čteček elektronických knih Kindle.

Tip na e-knihy

Komentáře (76)

Kurtes Napsal 15:07 / 2. 8. 2013

Zdravim a jak prehodit registraci z nemeckeho amazonu na USA to nevite? Abych si mohl kupovat knizky v USA protoze ted mi to pise ze kniha neni dostupna pro muj region. Mam dotovanou ctecku (obcas me neco v inzerci zaujme).
Diky.

Amazon-Kindle.cz Napsal 15:13 / 2. 8. 2013

Účet by měl fungovat na všech Amazon.de ci Amazon.com zkuste si jen změnit defaultní adresu třeba na německou.

Jana Napsal 11:47 / 7. 8. 2013

Dobrý den, mám čtečku Kindle 5, která (jak předpokládám) je správně spárovaná s mým účtem Amazon (spárování jsem prováděla přímo ze čtečky, reklamy mi po připojení přes WiFi chodí), mám však problém s odesláním eKnih koupených v ČR na účet Amazon, přestože mám adresu českého internetového obchodu uvedenou v povolených na účtu Amazon. Při odeslání z obchodu na moji e-mailovou adresu u Amazonu to vypadá, že soubor úspěšně odešel, na mém účtu Amazon se však soubor neobjeví. Dokázal by mi někdo poradit, v čem je problém? Předem děkuji.

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:49 / 7. 8. 2013

Dobrý den paní Jano, zkuste si změnit vaší kindle emailovou adresu a na tu zkuste poslat dokument. Dále zkontrolujte jestli nezasíláte až moc velké soubory.

Jana Tomášková Napsal 18:12 / 8. 8. 2013

Mám novou čtečku Kindle Paperwhite, připojení k Amazonu a stažení knih z E-buxu super. Poraďte prosím,jak vymažu na čtečce již přečtenou knihu, aby mi marně nezabírala místo.díky

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:34 / 8. 8. 2013

Nebojte se jedna kniha moc místa nezabírá vejde vám jich do čtečky Paperwhite několik tisíc, záleží na jejich velikosti. Nicméně knihy se mažou následovně:
V přehledu knih podržte prst na knize a následně zvolte Remove from Device, kniha se smaže z vaší čtečky Paperwhite.

renata Napsal 14:45 / 21. 8. 2013

Ahoj, lze mít na 1 účtu na Amazonu napárovány 2 čtečky?

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:50 / 21. 8. 2013

Ano lze, dřív jsem jich měl takto několik, nepředpokládám že to Amazon změnil.

Pavel Napsal 11:53 / 22. 8. 2013

Mám nový Kindle Paperwhite, do složky Documents jsem nakopíroval několik knih v souborech mobi, pdf. doc a docx.
Ale vidím pouze mobi a pdf. Nevím kde je chyba že soubory doc a docx nejsou vidět.

Iva Napsal 20:22 / 24. 8. 2013

Dostala jsem Kindle Paperwhite jako dárek.Dá se někde sehnat podrobný manuál v češtině,při ovládání opravdu tápu v temnotách.

Lenka Napsal 15:54 / 2. 9. 2013

Koupila jsem si v Německu kindel 5 a nechala jsem si tam dát češtinu můžu si jěště založit ůčet i kindel a jak.

Amazon-Kindle.cz Napsal 16:01 / 2. 9. 2013

Lenko, můžete svůj dotaz lépe formulovat potom rád poradím, nejsem si jist na co se ptáte. Díky

jenda Napsal 17:41 / 2. 9. 2013

Zdravím, potřebuji radu. Koupil jsem si Kindle 5 z druhé ruky a nejde mi registrovat. na stránkách Amazonu jsem si založil účet bez problémů. Ale když chci spárovat zařízení tak mi to napíše „your kindle is unable to connect at this time. Please make sure you are within wireless range and try again. If the problem persists, restart your Kindle from the menu in Settings ane try again.“. tak zařízení restartuji ale poté mi to napiíše stejnou chybu. nevíte co s tím?

Předem díky Jenda

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:45 / 2. 9. 2013

Nejlepsi bude v tomto pripade kontaktovat Amazon support: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200127470. Lze vyuzit chat, nebo zavolat atd…

Kiwik Napsal 21:47 / 8. 9. 2013

Dobrý večer, poraďte mi jak zpárovat čtečku pře pc, nemám možnost přes wi-fi. Děkuji

Hanka Napsal 10:20 / 3. 10. 2013

Dobrý den,
potřebuji vložit další emailovou adresu jako povolenou adresu pro zasílání dokumentů na Amazon.com a nevím, jak to udělat. Můžete mi, prosím, poradit?

Děkuji H. Tatárková

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:34 / 3. 10. 2013

Dobrý den,
musíte se přihlásit do svého účtu na Amazon.com a následně přejít do nastavení Manage Kindle.

Viz.:
http://www.ebooky.cz/wp-content/uploads/2013/10/amazon-kindle-cz.jpg

Hanka Napsal 10:24 / 3. 10. 2013

Ještě jednu otázku: mohla bych se přeregistrovat z Amazon.com na Amazon.de a pokud ano, jak na to?
děkuji za odpověď

Lucie Napsal 11:03 / 4. 11. 2013

Dobrý den, koupila jsem si Kindle Paperwhite a tápu nad 2 otázkami, na které jsem ve velmi strohém českém návodu nenalezla odpověď. Je možnost jak rychleji přelistovat do jiného úseku knihy, než jen ťukat po stránkách? Druhá otázka se týká nabídky prostorů Cloud/device…co znamenají?
Děkuji

Petr Vytlačil Napsal 11:18 / 4. 11. 2013

Dobrý den, ano lze klikněte na horní část displeje zobrazí se vám menu vpravo poslední ikony tři čárky pod sebou, klikněte na ní a měla by tam být položka go to. Snad se nepletu vymýšlím to z hlavy nemám teď Kindle u sebe.
Cloud/device – jde o to že nějaké knihy nemusíte mít ještě stažené a máte je pouze na online úložišti a jiné v zařízení (device).

Lucie Napsal 17:38 / 5. 11. 2013

Moc děkuji za odpověď. Funguje to 🙂

Milan Napsal 16:35 / 28. 12. 2013

Zdravím, potřebuji radu. Koupil jsem si Kindle 5 k vánocům měl by mit 2048MB nakopíroval jsem do něj asi 60MB ale kindle ukazuje jen 1329MB netuším kam se podělo 700MB reset nepomáhá mám zkusit tovární nastavení a začít znovu to znamená registrace atd,
děkuji za odpověď

Robert Napsal 16:28 / 8. 1. 2014

Mám spárovanou čtečku Kindle Paperwhite 2 s účtem na Amazonu. Mohl by mi někdo poradit s několika problémy?
1. Knihy, kterou zakoupím v oficiálních e-shopech a poslané e-mailem se mi na účtu, a pak i ve čtečce zobrazí ve složce “ dokumenty“ a ne ve složce „knihy“ – má to tak být, nebo mám něco špatně nastavené ?
2. Knihy, které mi přijdou na můj účet e-mailem se mi objeví na účtu v „library“ a ne v „cloude“. Když si, ale na čtečce otevřu „cloude“, otevře se mi „library“ . V principu to sice nevadí, ale v „library“ nemůžu dál s knihou / dokumentem / pracovat.
3. Výše uvedený problém, ale obráceně – nahrané e-knihy do „cloude“ na účtu se mi nezobrazí ve čtečce. Opět něco špatně nastavené ?
4. Je nějaký trik na poslání e-knihy o velikosti 25MB a větší e-mailem? Pak dle výše uvedeného problému musím takto velkou knihu nahrát do čtečky jenom po připojení k PC. Pak ale kniha resp. dokument lze jenom smazat, nebo ponechat v „device“, ale nelze uložit do „cloude“ resp. „library“
Předem děkuji za odpovědi.

hany Napsal 20:20 / 20. 2. 2014

Prosím, jde u Kindle 5 zprovoznit (aby nebylo šedé, ale tučným písmem) „Change Font Size“? Tzn. vlastní nastavení zobrazení textu. Mořím se s tím už dost dlouho a podle návodu by to mělo jít. Jen nenapsali jak.
Díky za případnou odpověď.

Petr Vytlačil Napsal 21:36 / 20. 2. 2014

Dobrý den, kde jste to četla, že kindle podporuje nastavení tučnosti písma?

Alena Napsal 18:16 / 1. 3. 2014

Dobrý den, mám Kindle 5, zajímá mě správa vložených knih. Mám jich vložených přes stovku a chtěla bych je nyní roztřídit do složek. Vytvořit novu kolekci není problém, ale postupně zařazovat takové množství knihy…to je na dlouhé lokte. Není možnost např. v účtu amazonu, vložené knihy nějak rychleji roztřídit? Díky za radu.

katerina2002@seznam.cz Napsal 15:55 / 23. 3. 2014

Dobrý den, můžu stahovat pouze vzorky knih, sice jsem se zaregistrovala, ale zřejmě jsem zapomněla heslo, protože mě to nepusti k nakupu knihy. Prosím poraďte co mám udělat. Jen mi proboha nepište, že mám kontaktovat Amazon suport, to už jsem udělala, ale odpověď nikdy nepřijde, asi jsme pro ně nezajímavý trh. Díky.

VV Napsal 14:33 / 28. 4. 2014

Prosím, lze se na jednom zařízení Kindle5 připojit na více účtů amazon? Např. Při půjčování v rodině.

Petr Vytlačil Napsal 14:47 / 28. 4. 2014

Ne toto nelze, Kindle podporuje pouze jeden uzivatelsky ucet. Vzdy se musite odhlasit a prihlasit k jinemu uctu.

Petra Napsal 17:30 / 16. 5. 2014

Dobrý den, u mé čtečky Kindle 5 nastal po 3 měsících užívání problém s kterým si nevím rady. Po zakoupení několik knih fungovala bez problému, ale nyní jsem si po delší době chtěla zapnou novou knihu, ale bohužel mi nejde otevřít a čtečka píše: The selected item could not be opened. If youpurchased this item from Amazon, delete the item and redownload it from archived items available in home. Nelze knihy otevřít pouze zakoupené, zdarma nebo v pdaf se otevřou bez problému. Prosím, poraďte jak problém odstranit. Děkuji

Petr Vytlačil Napsal 18:29 / 16. 5. 2014

Dobrý den,
zkuste jak píšou: Smažte třeba zatím jen jednu zakoupenou knihu ze čtečky a následně si ji znovu stáhněte z archívu.

Petra Napsal 13:00 / 17. 5. 2014

Dobrý den, knihu jsem ze čtečky smazala a znovu přetáhla z PC do čtečky. Bohužel se situace stále opakuje. V archivu čtečky žádné knihy nemám. Jsem zoufalá.

Petra Napsal 15:10 / 17. 5. 2014

čtečku jsem restartovala a je po problému. I tak díky.

Petr Vytlačil Napsal 17:52 / 17. 5. 2014

Tak super.

eva Napsal 17:09 / 17. 5. 2014

Dobrý den, od vcerejska mám nový paperwhite, domnívám se, že je dle návodů spárován, ale kniha odeslaná e-mailem se neobjeví v kindle. E-mail posilam z tabletu – android. Můžete, prosím, poradit? Děkuji. Eva

Petr Vytlačil Napsal 17:54 / 17. 5. 2014

Než si začnete posílat eknihy do vaší čtečky musíte mít tzv. kindle email, který získáte na stránkách amazonu. Následně ještě musíte povolit příjem obsahu z nějakého konkrétního emailu. Je to kvůli bezpečnosti a aby vám nikdo nespamoval zařízení.

Jestliže chcete například posílat email s eknihou z emailu neco@neco.cz musíte ho povolit. Návod zde: http://www.ebooky.cz/2-parujeme-kindle-s-amazon-uctem-cesky-navod-kindle-paperwhite-a-kindle-5-kindle-4/

Ales Napsal 21:10 / 25. 6. 2014

Dobrý den, stal jsem se majitelem Kindle 5. Zaregistroval jsem ji na Amozonu (doufám že správně) a poslal jsem si knížku přes účet ve formátu PDF. Po otevření ve čtečce jsou písmenka malá a jsou zvýrazněna a zvětšena písmena s háčkama. Když chci zvětšit písmo tak bych musel překlikávat do stran abych text přečetl. To je normální?
Děkuji Ales

Petr Vytlačil Napsal 21:14 / 25. 6. 2014

Ano u PDF formatu je normalni, ze se vam nezvetsuje pismo ale pouze zoomujete cast stranky. PDF format je specialni a ma vzdy pevne dany format, takto se chova i na pocitaci ale vzhledem k tomu ze monitory u PC jsou velke tak to nevadi. Jestlize chcete prevest PDF do lepsiho Kindle formatu.

Poslete si v emailu PDF dokument znovu a do predmetu emailu dejte: „Convert“ bez uvozovek. Diky tomu date povel Amazon at se pokusi PDF prevest do lepsiho formatu kde je mozne menit velikost pisma.

Eva Napsal 12:23 / 26. 7. 2014

Dobry den, mohu poprosit – mam dve ctecky, jednu Kindle 4 starou, kterou jsem si kdysi registrovala u Amazonu na jine e-mailove adrese a nove mam Kindle Fire HD 8.9, kterou mi zaregistrovala dcera, ale na jine adrese – mohu nejak tyto dve ctecky dostat k sobe na Amazonu? Moc dekuji za odpoved Eva

Adriana Petrikova Napsal 10:42 / 2. 8. 2014

Dobrý den, chci se zeptat mám Kindl paperwhite do teď jsem si stahovala knihy bez problému a mohla jsem si nastavit velkost písmen. Dnes jsem si stáhla novou knihu a nevím proc když zmáčknu domeček nevyskočí mi ikonka nastavení písmen:( poradíte mi prosím mooc děkuji

Simona Jaslovská Napsal 20:05 / 25. 8. 2014

Prosím o radu, dříve mi čtečka kindle normálně fungovala, pak mi zmizely všechny knihy, a když si teď chci poslat knihu přes kindle.com, skočí mi rovnou do archivovaných položek a odtud jí nedostanu, ani spojení přes kabel mi nefunguje, máte někdo podobné zkušenosti? díky za pomoc 🙂

Lukáš Napsal 23:27 / 8. 9. 2014

Dobrý den, mám čtečku Amazon Kindle 5 WiFi z druhé ruky, registrovanou na cizí Amazon účet (předchozího majitele, na kterého nemám kontakt). Jak mám postupovat, abych ji mohl spárovat se svým Amazon účtem? Pomůžete mi prosím? Předem díky 🙂

Edita Napsal 18:29 / 11. 9. 2014

Dobrý den, chtěla bych si nechat posílat knihy rovnou do čtečky. Moc děkuji za návod, myslím, že se mi dle něho podařilo čtečku spárovat. Ale na stránkách, kde chci kupovat e-knihy píšou následující: V případě, že vlastníte Kindle s možností připojení k síti 3G, ale nechcete Amazonu platit za přenos dat, vložte adresu neco@free.kindle.com. E-knihy tak budou přeposlány vždy až po připojení Kindl čtečky k síti Wi-Fi a přenos dat bude zdarma. Bohužel nemohu najít to něco free…. Když mám čtečku připojenu přes Wi-Fi, budu platit za přenos dat Amazonu? Děkuji za Info.

Petr Vytlačil Napsal 17:15 / 13. 9. 2014

Poucivejte normalne neco@kindle.com predpokladam ze nemate ctecku s 3G.

Tomáš Napsal 16:07 / 30. 10. 2014

Dobrý den, prosím o radu týkající se následujícího problému. Vlastním čtečku Amazon Kindle 5 a vše fungovalo cca 1 rok bez naprostých problémů. Při posledním zapnutí čtečky jsem však zjistil, že jsou všechny položky přesunuty do archivu a do archivu se přesunují i nově zaslané knihy z e-mailového účtu. Bohužel se nedaří knihy z archivu stahnout. V čem by mohl být problém? Děkuji za pomoc, Tomáš

Jana Napsal 17:49 / 14. 11. 2014

Dobrý den, prosím o radu: nyní mi nejdou e-knihy přenést do čtečky. Na účtu Amazonu se mi u mé čtečky objevuje Default Device. Jak mohu čtečku opět aktivovat? Díky za odpověď. J

Standa Napsal 09:56 / 1. 12. 2014

Po roce používání se snažím o registraci čtečky Kindle 4.Provedu všechny potřebné kroky,zadám heslo k wifi a následuje „Webový prohlížeč nemůže navázat zabezpečené přípojení k této stránce“.Kde je problém?Předem děkuji za radu.

kateřina Napsal 20:54 / 19. 12. 2014

Dobrý den,

snažím se poslat stáhlé knížky z ulozto ve formátu pdf nebo doc na můj účet u amazonu a nějak mi to při stáhnutí nefunguje. Co s tím ?

děkuji.

Alena Napsal 18:56 / 22. 12. 2014

Dobrý den,
mám čtečku Kindle 5. Čtečku jsem kvůli problémům musela reklamovat (nešlo provést ani tovární nastavení). Čtečka mi byla vrácena „opravená“. Mám však jeden problém. Dříve jsem měla knihy po zapnutí čtečky seřazené abecedně. Nyní se mi zobrazují bez ladu a skladu. Poraďte mi prosím jak si mám nastavit abecední setřídění knih.
Děkuji

romča Napsal 14:39 / 28. 1. 2015

Dobrý den,předem děkuji za super návody,dostala jsem čtečku k vánocum a v prvních dnech jsem byĺa uplně zoufalá,protože jsem k ní přešla z tištěných knih.Díky vám jsem vše nainstalovala.Ale ted mám problém,jsem registrovaná v rajiknih a zapoměla jsem heslo,když jsem si napsala o nové, bylo mi posláno na muj email kindlu,ale já ho nemužu,(neumim) najít.Prosím,prosím o radu.

Petr Vytlačil Napsal 14:59 / 29. 1. 2015

Dobrý den, jsem rád že jsou návody atd. užitečné. Co se týče hesla do eshopu, musíte se domluvit s podporou tohoto obchodu. Aby se pokusili váš problém vyřešit, když jste místo osobního emailu zadala kindle email, který neslouží pro komunikaci, ale pouze přeposílání dokumentů do čtečky.

Karel Srna Napsal 13:44 / 30. 1. 2015

Dotaz:
omylem jsem nainstaloval čínštinu. Veškeré pokyny a komentáře jsou nečitelné. Co s tím, proboha?

Petr Napsal 07:08 / 25. 5. 2015

Mam dotovanou verzi Kindle Paperwhite 2. Je mozny si zakoupit zmenu na nedotovanou.

Katka Napsal 11:54 / 26. 6. 2015

Dobrý den,
dá se u Kindle 6 nastavit velikost písma? Jestli ano, jak? Nějak nemůžu najít, díky

Petr Vytlačil Napsal 17:33 / 5. 7. 2015

Dobrý den, ano lze. Stačí se podívat do návodu, tam je to popsané. Návod zde: http://goo.gl/r0wSx0

Milan Mareda Napsal 12:10 / 23. 9. 2015

Dobrý den,
Mám úspěšně spárovaný Kindle paperwhite s Amazonem, zasílání s do čtečky funguje. ALE, teď jsem koupil na palmknihách eknihu která je příliš velká pro email. Stahl jsem ji do čtečky kabelem. Jak ji prosím ale dostat na můj účet v Amazonu? Vím že existují prográmky které zipují nebo rozdělí velké emaily, ale nikde není zmínka jak to akceptuje Amazon. Děkuji. Mareda

ondrashx Napsal 21:14 / 9. 10. 2015

Dobrý den, mám dotaz, jestli je možné mít na jednom zařízení Kindle Paperwhite nahlášeny dva uživatele-účty a přepínat mezi nimi…

Petr Vytlačil Napsal 16:40 / 11. 10. 2015

Dobrý den, toto nelze. Vždy je nutné se deregistrovat a opět registrovat. Ještě si raději, ale projděte funkci Amazon Kindle Family Library.

Kristýna Holubová Napsal 09:46 / 25. 8. 2016

Dobrý den, podařilo se nám spárovat kindle s kindle účtem a přes wooky jsme zakoupili knihu, přidali jsme do kindle account e-mail z wooky a knihu poslali, ale v kindlu kniha není. Čtečka je připojena k wifi.

Děkuji.

Petr Vytlačil Napsal 10:32 / 30. 8. 2016

Dobrý den,
1. bych zkusil ještě přidat váš osobní email pro příjem dokumentů do Kindle a následně si zaslat nějaké PDF nebo mobi e-knihu do čtečky přímo z vašeho emailu. Jestliže bude dokument doručen do vaší čtečky. Tak potom bych hledal jestli máte vše správně nastavené s wooky platformou (rajknih.cz). Potom případně kontaktovat jejich support. Osobně u nich také mám knihovnu a do Kindle mi e-knihy chodí bez problému.

Kristýna Napsal 22:41 / 13. 9. 2016

Dobrý den,
mám prosbu, jestli nevíte jak můj problém vyřešit. Mám kindle 5 a přestal mi fungovat postup čtení – zobrazuje se pomocí teček. Když začnu knihu číst, je tučná pouze první tečka, ale i poté co knihu dočtu, stále je tučná jen ta první. Pokud budete vědět, budu moc ráda, předem díky za odpověď.

Irena Trachtulcová Napsal 16:12 / 9. 10. 2016

Dobrý den, velmi Vás prosím, jak vytvořím novou adresu pro Amazon?Původně za mě vše provedl syn, ale nevím nyní nic, DĚKUJI VÁM ZA RADU

Petr Vytlačil Napsal 13:18 / 10. 10. 2016

Dobrý den Ireno, zkuste využít tohoto návodu: http://www.ebux.cz/index.php?pg=2&action=kindle&help=1 mají to pěkně popsané. Ve vašem případě jde o 1. a 2. krok.

Peter Napsal 07:43 / 14. 12. 2016

Vlastnim Amazon Kindle Paperwhite 3.Precital som polovicku knihy a nejde mi dalej listovat stranky.Dozadu ide,ale dopredu nie.

Petr Vytlačil Napsal 14:57 / 15. 12. 2016

Zkuste reset čtečky. Podržte dlouze tlačítko pro zapnutí něco málo přes minutu.

Honza Napsal 10:42 / 23. 12. 2016

Dobrý den, prosím vás, rád bych si posílal články přímo z PC do kindlu prostřednictvím služby send to kindle (pokud neexistuje už něco lepšího), čtečku mám spárovanou, myslím, dobře, protože mi už několik let chodí překlady článků přes službu …@kingle.com., nainstaloval jsem si aplikaci send to kindle, ale ta se mi zobrazuje pouze jen jen google prohlížeči a články mi do čtečky nechodí. Znamená to tedy, že i ostatní emaily, které souvisí se spárováním kvůli této službě – na účtu u Amazonu i ve čtečce – musí být od na googlu? Nebo dělám chybu někde jinde?
Děkuji moc za radu, Honza

Honza Napsal 22:17 / 25. 12. 2016

Dobrý den, zakoupil jsem si na amazonu omylem knihu pro kindle (vlastním totiž jinou čtečku než kindle). Neví někdo, jak tuto zakoupenou knihu dostat do jiné čtečky? V programu „Kindle for PC“ ji sice dokážu otevřít/číst, ale program mi nenabízí stažení knihy do PC.
Děkuji předem za radu!! Honza

Jiří Baran Napsal 19:49 / 27. 1. 2017

Dobrý den, zakoupil jsem starší Kindle 3wifi s reklamou, dle Vašeho super návodu jsem ji zaregistroval. V menu mi sice přibylo několik položek (nastavení času atd.), ale chybí mi volba jazyka – chtěl bych nainstalovat podle dalšího návodu češtinu a teď nevím, když nemám možnost volby jazyka, jest-li se čtečka po instal. csbalíčku „počeští“, nebo je nutno mít dostupnou volbu změny jazyka. Můžete mi prosím poradit. Díky moc

Michal Napsal 21:06 / 23. 10. 2017

Dobry den, jak lze obnovit heslo ke kindle uctu, kdyz jsem ho zapomnel? Na strankach kindle je moznost reset hesla, ale nejaky kod, ktery je potreba v resetu zadat je zasilam do mailu xxx@kindle.com, kam se prave nemohu dostat. Je nejaka finta na toto abych si mohl normalne heslo resetovat? Dekuji

Josef Napsal 09:05 / 6. 12. 2017

To je prave ten problem, ktery nyni bude mit vic uzivatelu,, uz jsem to resil s podporou Amazonu, telefonni podpora je i v cestine, asi by chtelo,aby vic lidi si stezovalo,, O co Jde ???? Drive slo, pri zalozeni uctu zadat uz pri registraci neexistujici mail v tvaruneco@kindle.com,, nasledne tento mail slouzil jako mail pro zasilani knizek a soucasne pro prihlaseni… Bohuzel, nyni, nejen pro reset hesla,ale i priprihlaseni z jineho mista vyzaduje Amazon tento kod a ten samozrejme posila na mail…. Jenze v tomto pripade na onen neco@kindle.com a vy se k nemu nedostanete.. Inteligentni by bylo poslat to na ctecku,,, mohli by obejit spam ochranu… Jenze to zatim odmitaji pochopit,asi by chtelo volat, stezovat si na jejich chybu,,,,

Eliška Špůrová Napsal 21:20 / 13. 9. 2018

Dobrý den, chtěla bych si spárovat svůj kindle s ebux. Zkoušela jsem to přes Váš návod, ale bohužel můj účet na amazon vypadá jinak a nerozumím tomu. Děkuji za odpověď

Monika Napsal 10:20 / 17. 6. 2019

Dobrý den,
prosím lze přeregistrovat z Amazon.com na Amazon.de a pokud ano, jak na to?
Děkuji za odpověď

Petr Vytlačil Napsal 10:26 / 17. 6. 2019

Na Amazon.de se můžete přihlásit účtem z Amazon.com zkuste to.

Lubor Napsal 14:53 / 27. 9. 2019

Dobrý den, omlouvám se, že vás obtěžuji, ale potřeboval bych poradit s KINDLY. Máme celkem 3 a z toho u dvou nejsem schopen vytvářet kolekce. Nabídka „kolekce“ je šedivá a nefunkční. Jedná se o KINDLY B024 FW 5.4.4.2 a 90D4 FW 5.4.3.2. Dokáže mi poradit? Ještě jednou se omlouvám, že vás obtěžuji a jsem s pozdravem L.M.

Anna Pyszková Napsal 21:33 / 14. 7. 2020

Mám čtečku koupenou v roce 2013 a ukazuje mi, že jsem přihlášená na wifi, prohlížeč funguje, ale když chci aktualizovat tak mi ukazuje hlášku: „Váš kindle se nemůže připojit k Internetu. Pokud problém přetrvává, restartujte zařízení v menu Nastavení a zkuste to znovu.. To jsem udělala, dokonce obnovila tovární nastavení, přesto to pořád nefunguje 🙁

Jaroslava Benešová Napsal 16:34 / 19. 11. 2020

Mám čtečku Kindle 3 asi 8 let. Porouchala se mi základní deska a již není k sehnání. Koupila jsem si na Bazoši úplně stejnou, ale mám problém s registrací na Amazonu. Zapomněla jsem totiž heslo. Na stránkách Amazonu jsem si ho již změnila, ale čtečka chce po mně jen heslo původní. Nevím, co mám delat. Nechci totiž novou registraci.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné