Čtečka eknih Tolino Vision – konkurent Kindle Paperwhite

Tolino Vision je nová čtečka e-knih, která disponuje displejem s nejnovější technologie E Ink Carta. Tuto novou technologii jako první využila společnost Amazon ve své čtečce Kindle Paperwhite 2 (Kindle Paperwhite All-New).

Čtečka Tolino Vision má 6“ displej s rozlišením 1024 x 758 px a 16 odstínů šedi, osvícení displeje a kapacitní dotykové ovládání. Zajisté nechybí modul WiFi pro připojení k internetu. Čtečka je poháněna 1GHz procesorem Freescale i.MX6 a operační pamětí o velikosti 512 MB. K dispozici je interní paměť o velikosti 2GB, kterou lze rozšířit MicroSD kartou. Operační systém je postaven na upraveném Androidu, na rozdíl od čtečky eknih Amazon Kindle tato čtečka podporuje formát EPUB, zajisté i PDF a TXT.

Tolino Vision váží 178 gramů a je poměrně tenká protože její tloušťka je jen 8,1mm. Kompletní rozměry jsou: 163 x 114 x 8,1mm. Životnost baterie by měla být kolem 7 týdnů. Rozhraní čtečky je v němčině a angličtině.

tolio-vision-rozmery

Tato nová čtečka se již prodává v Německu za 129 EUR (3 550 Kč), za stejné peníze se dá v Německu pořídit i Amazon Kindle Paperwhite, nyní teda o 30 EUR levněji v akci za 2 700 Kč.

tolio-vision-zadni-strana

Video Tolino Vision

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

pz Napsal 08:37 / 8. 4. 2014

Komplimenty! OS Android by konecne mohl znamenat pouzitelny web browser. Jeste uvidime, jak bude vyresena integrace slovniku. Jenom si slabounce autisticky povzdechavam, ze displayi chybi 10 pixelu do presneho pomeru 4:3.. 😉

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné