Další zkušenost s reklamací čtečky Amazon Kindle

Jako vánoční dárek jsem si sám nadělil Amazon Kindle. Moc jsem o týhle hračce nevěděl, ale jednou jsem jí držel v ruce a hned mě to nadchlo, tak jsem si Kindle bez většího rozmýšlení objednal. Do Vánoc bohužel tahla fajnová čtečka knih nepřišla, protože Amazon jaksi preferuje americké zákazníky a nestačí vyrábět dostatek Kindlů, aby uspokojil poptávku. Musel jsem tedy zhruba měsíc čekat, než se na mě dostalo. Zhruba v polovině ledna ale po 4 dnech cesty kolem světa přijelo auto UPS a po jednom podpisu jsem již držel malou krabičku s tímhle zázrakem v ruce. A teprve když jsem Kindle rozbalil a začet se do uživatelského manuálu, zjistil jsem jak skvělé zařízení to vlastně je. Paradoxně mě mnohem víc nadchla možnost 3G internetu po celém světě zadarmo, což se mi neobyčejně hodí, vzhledem k tomu že opravdu hodně cestuju.

Nevydrželo to však dlouho a zhruba po 14 dnech se objevily první potíže. Těžko říct, jak k tomu došlo, jestli se jednalo o chybu letištního rentgenu nebo nějaký náraz kterého jsem si nevšimnul, ale po odemknutí Kindlu zůstala polovina displeje zatuhnutá a nereagovala na žádné zacházení. Zkoušel jsem pročíst spoustu rad na internet, zařízení různě resetovat podle oficiální podpory, ale nic nepomáhala, horní půlka displeje byla prostě „zmrzlá“ a nereagovala.

Inu postěžoval jsem si na Facebooku, že mi ten Kindle moc dlouho nevydržel a v jednom z komentrářů mě jeden kamarád odkázal na pochvalné články o podpoře Amazonu. Říkal jsem si, že nemám co zkusit, a tak jsem zavolal na technickou podporu Kindlu do Ameriky a zeptal se jich co s tím. S jejích naprosto profeisonálním a neobyčejně vstřícným přístupem jsem byl opravdu mile překvapen. Na technické podpoře se mě ujal podle hlasu Australan, který mi s celou záležitostí opravdu ochotně pomohl.

Popsal jsem jim problém, načež jsme znovu prošli všechny kroky restartování Kindlu a resetování nastavení do výchozí konfigurace. To samozřejmě nepomohlo, jelikož už jsem to předtím dělal, ale podle jejich protokolu to bylo nutné stejně zopakovat. Chlapík mi tedy po dokončení zhruba pětiminutové procedury nabídl, že mi pošlou Kindle nový. Na nic se neptal, jak se to stalo, prostě mi ho vymění. Tady přišlo další překvapení – Amazon za mě zaplatí i poštovní poplatky. Následovalo ověření mých osobních údajů a čísla kreditní karty. Reklamace probíhá tak, že vám na kartu vrátí původní částku, kterou jste zaplatili a následně strhnou prakticky stejnou částku za náhradní Kindle.

Tuto částku vám ale opět vrátí, když pošlete váš rozbitý Kindle zpátky. Po skončení telefonického rozhovoru mi přišel email se všemi instrukcemi – Kindle stačí zabalit a poslat na americkou adresu. Toto musí být splněno do 30 dnů od obdržení emailu, jinak nebude částka vrácena. Není potřeba zasílat žádné kabely či manuály, stačí samotný Kindle. Další podmínkou je, že odeslaná zásilka musí mít tracking number. To zadáte do webového formuláře a zaměstnanci Amazonu pak mohou sledovat, kde se reklamovaná čtečka zrovna nachází. Podle instrukcí v emailu mám také na zadní stranu balíku a do webového formuláře napsat částku za poštovné, kterou mi Amazon po obdržení Kindle také vrátí na platební kartu.

Celý proces byl neuvěřitelně rychlý, snadný a příjemný, onen chlapík se mi opravdu snažil vyjít maximálně vstříc. Na konci rozhovoru se mi opět omluvil a oznámil, že nový Kindle by měl přijít zhruba za 8 dnů. Když to porovnám se svými zkušenostmi s reklamacemi a vůbec přístupem firem v ČR, mají se ještě naši obchodníci hodně co učit…

Autorem článku jen Hannes, http://blog.czhannes.com/post/2340-reklamace-amazon-kindle.html

Tip na e-knihy

Komentáře (20)

Snow Napsal 20:49 / 26. 2. 2011

Ano oni se takto chovají proto že:
1) počítají s tím, že vlastník kindle čtečky bude knihy kupovat přes jejich web. Proto je čtečka tak levná a proto sou tak ochotní čtečku vyreklamovat a nezajímá je jak ste si jí zníčili, počítaj prostě s tím, že se jim to vrátí na prodeji knih a mají určitě do jisté míry pravdu (aspoň v USA)
2) neznají naše chytráky, kteří si elektroniku zníčí neodborným zásahem, nebo prostě schválně, protože jim končí reklamační doba.

Voy Napsal 17:12 / 27. 2. 2011

Mám stejnou zkušenost jako ty ze začátku tohoto týdne. Opravdu velká spokojenost s podporou Amazonu. Knihy u nich kupuji a Kindly máme v domácnosti už dva, takže vcelku nepochybuji, že se jim to na mých nákupech a zákaznické loajalitě vrátí.

Jen bych se chtěl zeptat jakým způsobem jsi jim to poslal zpět?

votok Napsal 10:14 / 28. 2. 2011

Taky jsem reklamoval kvůli displeji, po telefonátu s podporou mi poslali nový Kindle, do jeho krabice jsem dal ten rozbitý a poslal na svoje náklady pojištěnou čtečku přes UPS do USA. Poté emailem zaslal na Amazon Customer Service tracking number z UPS a částku (za pojištění a cestu, cca 3500,-Kč), kterou mi během týdne připsali zpět přes VISA kartu na účet. Trochu času a zjišťování to zabralo, ale jinak jsem naprosto spokojen.

Ondra Napsal 17:20 / 28. 2. 2011

Když jste volali na Customer servis, tak to bylo zdarma, nebo placený hovor do zahraničí? A co Angličtina? mám si zařídit radši někoho plynuleji mluvícího? A asi budu muset mít aktivován Kindle účet, že? Díky za info

votok Napsal 16:12 / 2. 3. 2011

Volal jsem přes SkypeOut, stálo v přepočtu pár korun. Co se týče angličtiny, pán měl se mnou trpělivost 🙂 Samozřejmě je třeba mít účet na Amazonu.

Gil Napsal 21:54 / 9. 3. 2011

Tak jsem take zrovna vyrizoval reklamaci. Poslou novy celkem ochotne. Ta anglictina byla nekdy trochu problem, ale pani mi ujistila, ze jinou nez telefonickou podporu nemaji a snazila se mluvit pomalu a srozumitelne 🙂
Jak jste to myslel s tou castkou 3500Kc? Tolik blokovali? Preci takovou palku nemohlo byt postovne s pojistenim …

Marek Napsal 16:33 / 15. 3. 2011

Tak já se přidám se svou zkušeností. Je to už cca měsíc zpátky co se mi na displeji objevily dvě bílé čárky od shora až dolů a na nich displej nekreslil. Po pečlivém bádání na internetu jsem se jal napsat na amazon support. Jelikož tam není možnost aby zavolali do ČR, tak jsem jim napsal zprávu. ve které jsem popsal problém a připojil svoje telefonní číslo, s tím, že nechci utrácet za volání do USA :).
Ještě ten den mi volal pán z podpory a ověřoval si, jestli jsem kindle někde nenamočil, nebo mi nespadl. Po těchto dvou otázkách a prvotní omluvě, že mám s jejich zařízením potíže, začal vyplňovat formulář na výměnu zařízení. V mezičase při odesílání formuláře to ještě doprovázely otázky kolik že je tu vlastně hodin a jaké tu máme počasí. Po vyplnění a odeslání se mi ještě jednou omluvil, popřál mi hezký den a rozloučili jsme se.
Tento hovor jsem měl v úterý. V pátek mi volal řidič z UPS, že stojí před domem a má pro mě zásilku za USA.
V té době jsem ještě ani nestihl odeslat starý kindle zpátky. Takže do dalšího týdne jsem u sebe měl oba a nikomu v amazonu to vůbec nevadilo 🙂
Starý jsem odeslal, hned jsem poslal na podporu sledovací číslo a kolik mě stálo poštovné. Vzápětí mi byl doručen dárkový poukaz s onou částkou.
Spokojenost maximální

Zdenek Napsal 09:48 / 24. 3. 2011

Zdravím
I já jsem měl bohužel problém s Kindlem. Nešel zapnout (na obrazovce stále spořič) a část display byla „čistá“. Reset nepomohl a tak holt support. A výsledek? V sobotu (ano, pracují i v sobotu, poruchu jsem hlásil v pátek) mi volal borec, prošli jsme znovu restart a pak si už jen ověřil adresu a číslo karty. Včera (ve středu), tedy po 3 pracovních dnech se mi objevil Kindle na stole. A starý? Podle borce jej nemám posílat zpět, ale zdvořile požádal o ekologickou likvidaci.
ufff, tak to naše obchodníky čeká ještě hoooodně dlouhá cesta.

Denisa Napsal 17:00 / 14. 4. 2011

Dobrý den, nevíte jak to teď bude s reklamací po zpěně DPH?

Jirka Napsal 05:46 / 16. 4. 2011

Zdravím
pomohl by někdo z reklamací anglicky neumím takže bych se s nimi nedomluvil

Zdena Bártová Napsal 18:09 / 23. 4. 2012

Ahoj, poradil by mi někdo s reklamací KINDLU, který jsem zakoupila v prosinci v ČR? Prodávající ALZA neuznala problémy s displeyem jako záruční opravu. Děkuji

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:36 / 23. 4. 2012

Dobrý den,
musíte napsat o jaký model se jedná, a jaký máte problém s kindle, přesně popište co se vám stalo s Kindle a displejem. Potom vám rádi poradíme.

Veronika Napsal 00:17 / 9. 8. 2012

Ahoj, chtela jsem reklamovat svuj Kindle, protoze mi take zamrzla obrazovka. Delala jsem s tim psy kusy.Drzela cudlik 15, 20, 50 sekund i 3 minuty a nic se nestalo. I kdyz to bych lhala, stalo! Objevil se mi cerny trojuhelnik dole v rohu. Resila jsem to pres amazon support chat online, protoze telefon jsem nechala v praci. Pan byl velmi mily a trpelivy, ale pote, co jsem se pul hodiny mordovala s cislem uctu, ktery mi to nechtelo vzit, pan mi napsal, ze do CR nevyvazi. Udelala jsem tu chybu, ze jsem si koupila (dost slozitou cestou podotykam) bileho Kindla v US. Nevite nekdo co si ted pocit?? Bud potrebuju Kindla levne zpravit, nebo nejak docilit toho, aby mi ho poslali do CR.
Poradte prosim… Dekuji VV

Petr Bajger Napsal 15:19 / 11. 3. 2013

Dobrý den,
také mám problémy s kindlem (Amazon Kindle 4, wifi, s reklamou) zakoupeným u KASA.CZ, reklamaci mi neuznali. K nové čtečce jsem si pořídil uzavíratelné pevné ochranné kožené pouzdro a taky se k němu šetrně choval. Přístroj jsem nevystavil nevhodným podmínkám, ani nevhodnému zacházení. Asi měsíc po zakoupení přístroje se stalo, že se displej zasekl (zamrznul) a nereagoval na stisk ovládacích tlačítek. Jediná možnost bylo vypnutí tlačítkem off/on. Po opětovném zapnutí byl přístroj na nějakou dobu opět funkční. Tento případ zamrznutí displeje se však několikrát opakoval, až dne 27.1.2013 přestalo tlačítko off/on reagovat a přístroj nebylo možné ani vypnout, ani zapnout. Na displeji jsou neustále grafické zbytky zobrazení něčeho. Na Kasa.cz poslali čtečku do autoriz. servisu, kde řekli, že je prasklý displej a záruka neuznána. Nejsem si vůbec vědom, že bych „do čtečky mlátil kladivem“…
Je nějaké řešení? Anglicky bohužel neumím, pouze německy. Děkuji.
Petr Bajger

Petr Bajger Napsal 10:43 / 25. 3. 2013

Tak jsem pomocí Google překladače napsal na amazon.com. Zkusil jsem to…

„Hello.
I do not speak English (only German). I am writing to help google translator.
I can not therefore use the phone. Please, my Kindle stopped working without
my fault, overnight. I had it in high quality leather case. I read in the evening
and the morning was dysfunctional Kindle. According to the instructions
I found on Youtube restart button.
I bought the Kindle http://www.kasa.cz (Internet Retail as Skorovska 1511,
9 198 00 Prag, Czech Republic) on 12 November 2012. I complained about the Kindle,
but it came back and said that I was his fault on himself. Warranty declined.
Can I help please?

Here are links to all documents and photos of my Kindle:

http://bajgos.rajce.idnes.cz/My_Amazon_Kindle_4

thank you

Petr Bajger

address:

(Phone conversation in German: 00420 —)“

Petr Bajger Napsal 22:10 / 25. 3. 2013

Odpověděli okamžitě, s tím, že je mám kontaktovat na http://www.amazon.com/kindlesupport a tam zadat svůj telefon, na který mi zavolají anebo řešit problém on-line na jejich zákaznickém chatu. To jsem s pomocí Google překladače za 1/2 hodiny vyřešil. Poslal jsem jim v komunikaci odkaz na album na Rajčeti, kde jsem Kindle vyfotil, chtěli sériové číslo z krabice, popsat problém, musel jsem se zaregistrovat na amazon.com, zadat svou kartu,… no a po 12 hodinách mi poslali mail, že jim ani ten starý poškozený kindle nemusím posílat (původně o tom psal, že když ho pošlu do 30 dnů, tak mi vrátí poštovné – asi 350 Kč) a za tři až pět dnů mi pošlou Kindle nový. 🙂 paráda! Opravdu klobouk dolů.

Petr Bajger Napsal 20:50 / 28. 3. 2013

Dnes jsem od DHL převzal nového Kindla 🙂 Už od těch parchantů kasa.cz nekoupím ani tužkovou baterku. Amazon.com jsou frajeři, klobouk dolů.

Hana Šreková Napsal 21:09 / 11. 7. 2013

Hezký den, stalo se mi to co p. Bajgerovi výše, ale tentokrát na Mall.cz. Reklamaci zčásti nereagujícího displeje (po 10 měsících od koupi) mi neuznali s poznámkou prasklý displej. Což byla úplná blbost, na displeji nebyl ani škrábanec. Spojila jsem se přes chat se Kindle Support a oni mi čtečku vymění. Trvalo to cca 3 minuty.
Asi obecně problém českých e-shopů. Hnus. Amazon by přece stejně jednal i kdyby je kontaktovali oni-obchod, ale to oni radši neuznají reklamaci.

Barbora Mašková Napsal 13:22 / 26. 8. 2013

Dobrý den,
mám stejný problém s Kindle Touch. Tak 2 měsíce zpátky mi zamrzl na spořiči (mám sponzorovaný s reklamou) a nešlo s tím nic dělat. Po připojení k PC jsem se normálně dostala k e-knihám. Přečetla jsem si pár rad a podařilo se mi ho znovu rozjet. (stačilo podržet on/off tlačítko určitou dobu).
Teď, týden zpátky, se mi to stalo znovu. Zmrzl mi na spořiči a když jsem ho chtěla znovu „zrestartovat“ nestalo se nic. Zkusila jsem ho připojit na nabíječku a po nějaké době zkusila restart znovu. Jediné co se stalo bylo, že se na displeji zobrazilo, abych ho připojila k nabíjení. Nejde ani nabít, ani připojit k PC, ani zrestartovat ….

Když jsem ho koupila na českém e-shopu, zreklamují mi ho na amazon…?

díky

B.

Milan L. Napsal 21:18 / 28. 9. 2013

Osobně bych nikomu nedoporučoval kupovat Kindle v ČR. Já si koupil Kindle 4 o Vánocích 2011 v Alze, vyšlo to sice dráž než přes Amazon, musel jsem na něj čekat, ale řekl jsem si, že to za 2letou záruku stojí. První problém se mi stal v 1. roce, kdy mi přestalo fungovat Wifi. Čtečku jsem odnesl do Alzy, kde ji měli přes měsíc (!), aby problém vyřešili updatem firmwaru. 2. rok mi náhle při čtení přestal reagovat displej. Myslel jsem, že se mi čtečka vybila, tak jsem ji nabil, ale bohužel část displeje se přestal obnovovat. Odnesl jsem Kindl tedy znovu do Alzy, kde mi řekli, že se jedná o prasklý displej. Na mé námitky, že jsem vždy používal ochranné pouzdro a že si nejsem vědom žádné události, kdy bych mohl displej poškodit, mi prodavač řekl, že i při používání pouzdra se může displej promáčknout a ukazoval mi fotky prasklých displejů (respektive prasklého spodního skla). Ptal jsem se tedy na možnost nezáruční opravy, mimozenšťan mě odbil s tím, že ta se prý nevyplácí (cena kolem 1600 Kč) a příště si prý mám čtečku pojistit.

Bylo mi líto čtečku vyhodit, tak jsem si nakonec přes ebay objednal náhradní displej (za necelých 800 Kč včetně poštovného), vyměnil jsem ho a čtečka funguje. Perlička na závěr. Sklo pod displejem nemělo ani jediný škrábanec. Díky Alzo!

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné