E Ink displej napájený bezdrátově přes NFC z mobilního telefonu

Intel a univerzita ve Washingtonu a v Massachusetts provádí společný výzkum, kdy se snaží rozšířit technologii NFC o bezdrátové napájení zařízení. Near field communication tedy NTF je technologie pro pro bezdrátovou komunikaci mezi el. zařízeními na krátkou vzdálenost do vzdálenosti jednotek centimetrů, více na Wikipedii.

nfc-eink-elektronicke-knihy

Vědci vytvořili prototyp elektronické čtečky, která díky NTF dokáže přijímat energii, kterou potřebuje pro vykreslení informací na E Ink displeji (elektronický inkoust). Displeje s technologií E Ink, totiž nepotřebují energii stále jako běžné displeje, ale pouze při překreslování informací na displeji.

Na videu níže, můžete vidět jak vědci poslali do externího E Ink displeje printscreen obrazovky mobilního telefonu.

Určitě jde o zajímavou myšlenku, která by se mohla časem rozšířit do běžného života. Do E Ink displejů by bylo možné bezdrátově posílat nové informace, například nějaké informační vysačky produktů atd.

Dále by mohla být vyvinuta čtečka elektronických knih, tedy jen E Ink displej s čipem a o veškerou logiku a napájení by se postaral váš mobilní telefon, který by obsahoval speciální aplikaci, která by nahradila software klasické čtečky elektronických knih.  Displej mobilu by mohl sloužit pouze jako ovládač, tedy přepínání stránek.

Opravdu to zní zajímavě, uvidíme kolik může stát tato technologie a jestli bude použita v běžném životě.

Co si o této nové technologii myslíte?

Zdroj Phys.org

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Daniel MRAZ Napsal 12:53 / 5. 2. 2019

Je to super nápad!

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné