InkPad – Nová 8″ čtečka e-knih od PocketBook

PocketBook se opravdu snaží a představuje nové modely čteček e-knih jak na běžícím páse. Včera jsem vám představil nový model PocketBook Ultra a dnes vás seznámím s novou čtečkou PocketBook Ink Pad 840.

Tato nová čtečka je velmi podobná modelu PocketBook Color Lux, hlavním rozdílem je že nedisponuje barevným E Ink displejem.

pocketbook-inkpad-ctecka-eknih-01

Jestliže jste postrádali větší displej u čteček e-knih, tak PocketBoook Ink Pad 840 nabízí 8“ displej s výborným rozlišením 1600 x 1200 px s 250 DPI. Technologie displeje je E Ink® Pearl. Nechybí dotykové ovládání a osvícení displeje.

Operační systém čtečky je opět LINUX s nástavbou od PocketBook, vše pohání 1 GHz procesor s operační pamětí o velikosti 512 MB.

Interní paměť je stejně jako u ostatních čteček e-knih PocketBook 4GB a lze ji rozšířit Micro SD kartou.

K dispozici máte WiFi modul, takže můžete využít internetový prohlížeč nebo si zasílat bezdrátově dokumenty, eknihy do čtečky ( Send To PocketBook).

Váha čtečky je 350 gramů což není málo, trumfne i iPad Mini který mý kolem 330 gramů. Cena by se měla pohybovat kolem 5 800 Kč. Uvidíme, jestli o tuto čtečku bude zájem. Osobně bych si raději koupil čtečku se 6“ displejem, který se dá pořídit do 2000 Kč a váží polovinu váhy PocketBook Ink Pad.

 

 

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné