Jak by se vám líbilo ovládání čtečky Kindle Paperwhite aniž byste ji vzali do ruky?

KindlePaperWhite02Někdy před dvěma roky jsem psal o tom, že by se mi líbilo kdyby bylo možné na čtečkách Kindle přepínat stránky nějakým malým bezdrátovým ovládáním. Někdy totiž nastane situace že se vám Kindle nechce držet v ruce, jen byste jej opřeli o polštář lehli si četli a právě pro tyto účely by se hodilo mít v ruce malí přepínač, kterým byste přepínali stránky.

O takovém externím ovládači čtečky Kindle, který si udělal kutil Tim jsem psal v tomto článku: Jak si jeden kutil Tim přidělal externí ovládač pro přepínání stránek u čtečky Amazon Kindle. Jenže nešlo o bezdrátový ovládač.

kindle-paperwhite-remote-controller

Nyní uživatel zxczxc  fóra MobileRead zveřejnil svoje řešení bezdrátového ovládání čtečky Amazon Kindle Paperwhite. Vzal ovládač s bluetooth v hodnotě 250 Kč a mobilní telefon na kterém zprovoznil WiFi HotSpot, následně k mobilu přes WiFi připojil čtečku Kindle Paperwhite. A z aplikace v mobilu zasílá SSH příkazy do čtečky Paperwhite, díky tomu je schopen ovládat přepínání stránek.

Ukázku použití bezdrátového ovládače Kindle Paperwhite můžete shlédnout ve videu níže. Bohužel zxczxc  zatím neuvedl konkrétnější informace či aplikace, aby bylo možné toto řešení otestovat. Osobně by se mi opravdu líbila možnost bezdrátového ovládání Kindle, ale v příjemnější formě. Uvidíme, třeba si této možnosti všimne někdo z vývojářů čteček elektronických knih.

Myslím si že by nebyl problém využít pro přepínání či ovládání čteček mobilní telefony, to by znamenalo do čtečky elektronických knih přidat bluetooth a následně nějaké rozhraní. Díky tomu by bylo možné spárovat mobilní telefon se čtečkou a pomocí aplikace v mobilu ovládat čtečku, například klepnutím na dotykový displej mobilu atd..

Vlákno o bezdrátovém ovládání Paperwhite na MobileRead.com zde.

Tip na e-knihy

Komentáře (5)

Tom Napsal 13:42 / 13. 6. 2013

Já bych to řešil buď infračerveně (hardware) a nebo to SSH neni vůbec špatnej nápad. Jailbreaknu čtečku, napíšu si dva .sh skripty, vytvořim jednoduchou aplikaci se dvěma tlačítkama co ty skripty budou spouštět, čtečku a telefon připojim na stejnou wifi a jedu 😀 Ani by to nemusela bejt práce na víc než den.

Jozev* Napsal 20:32 / 14. 6. 2013

Co je to za kravinu?
Takze kdyz nastane situace kdy nechci nebo nemuzu drzet v ruce ctecka a prepinat stranky, tak budu drzet v ruce telefon a prepinat stranky na kindlu pres nej? 🙁
Pro me je to tedy blbost. Misto jednoho zarizeni se budou vybijet 2 zarizeni. Nebo i vice, ctecku, wifi, mobil.

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:40 / 17. 6. 2013

Zajisté toto řešení není nic extra! Lepší by bylo mít k dispozici elegantnější možnost přepínání stránek na kindle bez nutnosti jej držet v ruce nebo se jej dotýkat.

aldav Napsal 23:33 / 15. 6. 2013

Ono by uplne stacilo, kdyby dali tlacitka na bok, jako na Kindle 5.

Lucy Napsal 10:12 / 16. 6. 2013

ja teda nevim, kdyz uz tak papirovou knihu, kde muzu listovat strankami, nebo ctecku kde muzu tlacitky posouvat stranky, to uz pak neni ono a ctecka je vcelku k nicemu…

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné