Kindle Paperwhite 2 nový update 5.4.5

Čtečka e-knihy Kindle Paperwhite 2. generace dostala od Amazonu nový update operačního systému. Nový update verze 5. 4.5 je ke stažení na stránkách Amazon.com zde, hledejte text „Download Software Update 5.4.5“. Jestliže čtečku pravidelně připojujete k internetu přes WiFi update se vám nainstaluje časem sám. Když ale nemáte k dispozici WiFi máte možnost instalace updatu ručně. Stačí stáhnout instalační balíček a postupovat dle tohoto návodu:

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.4.5.

O změnách se můžete dočíst přímo na stránkách Amazon.com.

Tip na e-knihy

Komentáře (7)

Mikik Napsal 01:27 / 1. 8. 2014

mel bych spise dotaz – mam paperwhite 1 a taky se mi pred cca mesicem provedl update. A od te doby se ctecka vybiji mnohem ryhcleji. Je to paradox – predtim i pri vypntuit slabe svitila, ted zhasne. Ale predtim vydrzela klidne i 4 tydny a nyni sotva 10 dni. Lze nejkaym zpusobem provest downgrade tedy spis downdate, proste vratit minuly fw? Nebo jak se zbavit onoho problemu? |Dekuji

Mikik Napsal 01:31 / 1. 8. 2014

Dodatek – soucasny fw je v 5.4.4.2 🙂

hemendex Napsal 09:18 / 4. 8. 2014

Update funkcne, aj ked som nejak nepostrehol ziadne zmeny, ale zmizla mi čeština, ta, ktora je funkcna na predoslu aktualizaciu firmware, na tuto novu nefunguje, alebo robim nieco nespravne?

Klára Napsal 11:43 / 11. 8. 2014

Dobrý deň,
Neviem kde sa spýtať tak to skúsim tu… Update už mám, ale uvažujem o tom že nainštalujem jailbreak kvôli vlastným tapetám… Je pri takejto inštalácii jedno akú verziu mám a bude to fungovať? Čtečku mám ešte v záruke a bola by som nerada keby niečo pokazím a nepôjde vyreklamovat.
Za rady ďakujem 🙂

Petr Machy Napsal 15:29 / 9. 9. 2014

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak do KINDLE PW2 s novým fw 5.4.5.1 dostanu aktuální jailbreak a češtinu?Čtečka je nová a nerad bych ji poškodil.Děkuji za odpověď.

Marty Napsal 13:38 / 13. 10. 2014

Na nový sw verze 5.4.5 nelze jailbreak nainstalovat, už se o toho hodně psalo, zapátrejte v dalších článcích.

Dan Napsal 01:41 / 26. 11. 2014

Normálně jde udělat na 5.4.5.1 jailbreak. Stačí pouze snižit na verzi 5.4.3 tam udělat jailbreak a následně update na 5.4.5.
Problém je v tom, že klukům se čeština dělat nechce, a tak raději plácají nesmysly o tom, jak se co nedá.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné