Návod pro Kindle Paperwhite 2 (1)

Psalo mi už mnoho lidí, jestli nemám návod pro čtečku Amazon Kindle Paperwhite 2 (1). Bohužel nebyl čas nějaký kvalitní návod sepsat na těchto stránkách, ale nalezl jsem návod ke stažení, který by vám alespoň trochu mohl ulehčit v začátcích využívání čtečky e-knih Amazon Kindle Paperwhite 2 (1). Návod je ke stažení na uloz.to zde. Není to moje práce, takže za kvalitu neručím.

Tip na e-knihy

Komentáře (7)

Duchodkyně Napsal 19:22 / 26. 12. 2014

Dobrý den,
jsem asi jedna z mnoha obdarovaných čtečkou KindleAmazon, ale bohužel anglicky neznám a vůbec mi není jasná k tomu přiložená příručka.Je nutné mít WiFi?Mám notebok s mobilním modemem, vše mi na něm funguje.Mám to z důvodu toho, že přes léto půl roku trávím na chatě a půl roku v bytě.Podařilo se mi do čtečky načíst z 9 stažených knih jen jedna, a ta ještě nejde otevřít.Nevím co dělám špatně, je to už nad moje chápání.Už si ze zoufalství překládám v překladači slova ze čtečky, jestli se k něčemu dopracuji.Moc prosím o nějakou pro mě pochopitelnou radu, jak čtečku zprovoznit.
Děkuji
Magda – důchodkyně

Petr Woronycz Napsal 19:39 / 28. 12. 2014

Dobrý den, sice jsem také začátečník, ale zkusím poradit. WiFi ke čtečce nepotřebujete, ovšem ztrácíte pohodlné bezdrátové přenášení souborů, zůstává nám tedy jen možnost pomocí USB kabelu. Pro správu obsahu doporučuji program Calibre (http://calibre-ebook.com/), je v češtině a určitě je zde na webu návod jak ho ovládat. Program umí převádět různé formáty do formátu .azw3 (tedy do Amazon formátu). Když si knihy do tohoho programu nahrajete, tak stačí připojit čtečku pomocí USB kabelu a je tam funkce odeslat knihy do zařízení. Mě to tak funguje. Nebo další cesta je, že ty knížky nahrajete přes windows průzkumník přímo do adresáře kindlu.

Petr Woronycz Napsal 19:41 / 28. 12. 2014

DOPLNĚNÍ: Ikdyž je pravda, že asi při prvním spuštění ta WiFi je asi potřeba k příhlášení na účet Amazon. Čtečku jsem dostal také k Vánocům. Tak to také zkoumám.

pz Napsal 23:02 / 29. 12. 2014

Tak to vam tedy darujici nadelil cerneho Petra. Obratte se na nej, at Vam to pomuze rozchodit!
Novejsi Kindle modely umoznuji prepinani jazyka, kdyz neumite anglicky, mozna si budete rozumet s nemcinou. Nahravejte knihy do adresare „documents“, v prislusnych formatech s koncovkami *.mobi, *.azw? a *.pdf (omezene).

Jara Napsal 08:54 / 30. 12. 2014

Pokud jde jen o nahrání knihy kterou máš v noteboku do čtečky, tak na to ani wifi nepotřebuješ, stačí propojit čtečku s notebokem (kabelem co je přiložený ke kindlu) a nahrát knihu do adresáře dokuments který je podadresářem, připojeného kindlu, no a pokud jde o to, že se knihy nedaří otevřít záleží hlavně v jakém formátu knihu máš (tedy jakou má příponu) jestli to vůbec ta čtečka umí. Snad je to srozumitelné, pokud ne dej vědět a pokusím se ještě podrobněji popsat postup. Jara

Denisa Napsal 10:10 / 3. 3. 2016

Aktualizoval se mi Paperwhite na verzi 5.7.2.1 a nic horšího již vytvořit nemohli, z lehce dostupné a přehledné čtečky rázem vytvořili hledej, pátrej a uvidíš či najdeš, naprostý totální chaos, místo čtení si teď hraji s čtečkou a pátrám kde co vlastně mám a někdy i nemám (i když jsem knížky do čtečky kopírovala, ejhle v menu je nemohu nalézt….)

Andrea Napsal 08:15 / 2. 2. 2019

Dobrý den, prosím o český návod ke Kindle paperwhite. Děkuji Andrea

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné