Nové fičury pro čtečku elektronických knih Amazon Kindle

Byl jsem upozorněn na dvě nové fičury, které by mohly být zajímavé pro majitele čtečky Kindle, jedna slouží pro pohldné psaní poznámek na Kindle a druhá je pro zasílání článků do čtečky z prohlížeče Chrome.

1. Fičura pro Amazon Kindle

Tato fičura slouží pro psaní poznámek ve webovém prohlížeči čtečky Kindle, jedná se o jednoduchou webovou aplikaci, kterou naleznete na adrese: http://www.simpletext.ws příhlásit se můžete prostřednictvím svého google účtu. Potom vám naběhne jednoduchá stránka, kde máte možnost vytvořit nový dokument, otevřít již uložený atd.

2. Fičura pro Amazon Kindle

Plugin Send to Kindle, který je určený pro webový prohlížeč Chrome od společnosti Google. Tento plugin, jak jeho název napovídá vám poskytne možnost pohodlného zaslání aktuální stránky do čtečky Kindle. Po instalaci se vám zobrazí formulář pro nastavení, kde musíte zadat váš kindle email a dále máte možnost nastavení klávesových zkratek pro odeslání stránky do čtečky nebo zobrazení náhledu přizpůsobené stránky pro čtečku Kindle. Aby vám chodily články zaslané do čtečky prostřednictvím toho pluginu, musíte si v nastavení čtečky na Amazon.com povolit příjem souborů z emailu:  kindle@klip.me.

Ukázka upraveného článku pluginem Send to Kindle

Nastavení pluginu

Tip na e-knihy

Komentáře (18)

okolopokolo Napsal 17:00 / 21. 1. 2011

Ten simpletext vypadá jako super tip, díky…

Blondýna Napsal 18:47 / 21. 1. 2011

skoda, ze sendToKindle je jen pro Chrome

tvargy Napsal 19:44 / 21. 1. 2011

send to kindle už chvíli používám a můžu doporučit – výborná záležitost

RomanL Napsal 06:37 / 22. 1. 2011

Pokud nepoužíváte chrome, můžete použít Kindler z těchto stránek: http://kindler.michalsvec.cz/. Ten funguje na všech prohlížečích, jenom to není na jeden klik, ale na dva…

Mac Napsal 11:09 / 22. 1. 2011

Mě se zdá ještě jednodušší,stáhnout si jakýkoliv článek do Wordu a odeslat ho na svůj Kindle ze svého PC mailem,jde to přes Amazon.com a během 2-3 minut je to i převedeno do formátu pro Kindle….Jak jsem teď zjistil Calibrum při stažení novin /momentálně jich mám k dispozici 10/ je automaticky odešle na můj Kindle aniž bych byl k PC připojen,jen stačí mít zapojené Wifi….

espanora Napsal 16:32 / 22. 1. 2011

RomanL: Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, jak ten kindler funguje. Anglicky neumím a při mích marných pokusech se mi podařilo jenom odeslat právě tu uvodní stránku a ne požadovanou

beny Napsal 09:07 / 23. 1. 2011

Taky muzu Kindler doporucit. A z jistych zdroju vim ze se na nem bude dal pracovat tak se teste.

Espanora: Staci zaprve povolit adresu kindler@michalsvec.cz na Amazonu, ale jestli to posila tu uvodni tak to funguje. Zadruhe jak je tam modry obdelnik s napisem Kindler tak ten staci uchopit mysi a pretahnout do listy se zalozkama. Pak uz jen na strance kterou chcete poslat, staci na nove vytvorenou zalozku Kindler! kliknout a otevre se okno, kde prvne staci vyplnit vas email a zatrhnout Remember … a zmacknout Send a je to, stranka se prevede a posle na Kindle.

espanora Napsal 21:26 / 23. 1. 2011

beny: děkuji

deu Napsal 13:13 / 25. 1. 2011

Send to kindle se mi hodí.Přidám jeden prima odkaz na e-knihy zdarma ke stažení na stránkách městské knihovny v Praze, lze zapůjčit i čtečku http://www.mlp-new.cz/cz/projekty/on-line-projekty/

David Slížek Napsal 15:31 / 26. 1. 2011

Zdravím, snad nebude vadit, když tady připomenu, že každé ráno posíláme na Kindle zprávy Aktuálně.cz. Pořád v betě, ale pracujeme na vylepšení, návod zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=11726. A pokud už službu používáte, budeme rádi za vyplnění anonymního dotazníku: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=11932. Díky 🙂

miki Napsal 12:16 / 28. 1. 2011

K posílání článku do Kindle používám Instapaper k maximální spokojenosti. Funguje ve všech prohlížečích jako Bookmarklet (javascriptový kód, který si přetáhnete na lištu se záložkami). Správa je skvělá, jen mají omezení na 20 článků.

Co se zasílání článků z Aktuálně týče, konečně mi začaly chodit kolem sedmé, takže mi nepřicházejí až v práci 🙂 Díky!

Zuzana Napsal 21:28 / 29. 1. 2011

Jen doplním:
pro majitele mobilů s Androidem existuje stejná aplikace Send to Kindle – je zdarma ke stažení na Marketu. Jednoduše na mobilu najdete zajímavý článek, dáte sdílet – send to kindle a můžete si ho přečíst pohodlněji ihned v Kindlu. Používám hodně často.

Merkol Napsal 04:54 / 14. 2. 2011

Zdravím všechny! Mám jeden dotaz. Čtečku mám už od vánoc, zatím dobrý ale v poslední době se nějak seká. Zamrzne pak se objeví kindle strom,začne se všechno načítat. Kolega ji chtěl vidět a když jsem mu ji ukázal tak totálně zamrzla a nereagovala vůbec na nic. Nešla vypnout prostě nic. Fiasko! Přišel jsem domů a normálně se načetla. Je to normální a nebo je nějaká vadná?

Leo Napsal 09:44 / 2. 3. 2011

Nevíte, prosím někdo jak funguje „Send Later“ v aplikace Send to Kindle? Pokud zvolím tuto možnost – dokument se zapíše k odeslání, zvýší se číslo v červeném rámečku, ale nikde jsem nenašel jak všechno najednou odeslat do Kindle? Díky za odpověď.

Petr Napsal 12:58 / 7. 3. 2011

Ahoj, mám problém s tím, že některé knihy převedené do MOBI mi nečtou háčky a čárky. Nevíte někdo, co s tím mám udělat, aby se to dalo číst?Díky, Petr

Zdeněk Napsal 11:08 / 8. 3. 2011

Pokud se plugin doinstaluje do Google Chrome, vpravo nahoře na liště by se mělo objevit žluté písmeno „K“. Provede se registarce dle návodu. Já pak pokračuji tak, že si zájmový článek „obarvím“ kurzorem, kliknu na „K“ přičemž se mi zvolený text ukáže v přeformátované podobě a zároveň se odesílá na mou adresu u Amazonu. Pokud jsem připojený čtečkou k wifi sítí, za cca 2 minuty mám text uložený v paměti a připaravený na čtení. Moooc dobrá vychytávka, člověk nemusí sedět u počítče, před cestou třebas mhd si takto stáhnout zajímavost a v pohodě si ji pak přečíst na klíně. Oceňuji tuhle vychytávku!

Terezka Napsal 20:53 / 18. 3. 2011

Problém. Čtečku mám 10 dní s pěkně se mi seká. I při čtení knih. Zamrzne a restartuje se po nějaké době. SW je 3.1. Neumí mi někdo poradit?? Díky

BenX Napsal 19:45 / 22. 3. 2011

Ahoj, pokud se vám seká nebo restartuje čtečka, může to být originálním obalem, zakoupeném na Amazonu. Mám zakoupené dva a oba mi toto dělají. Je tam asi nějaký zkrat, čtečku mi to rychle vybíjelo, restartovala se, zasekávala apod. Po vyndání z obalu a několik resetů – stačí z menu, se mi chová normálně.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné