Nové modely čteček e-knih Energy Sistem eReader

Energy Sistem představil 3 modely čteček e-knih. Nejdražší model nabízí osvícení displeje, dotykové ovládání, E Ink Carta displej.

O čtečkách e-knih Energy eReader jsem na ebooky již psal. Tato značka není u nás moc známá a rozšířená. Skoro přesně před rojem jsem v tomto starším článku představil tři modely čteček e-knih a později napsal recenzi na model Energy eReader Pro.
Po roce tedy Energy Sistem představil nové modely, které přináší několik změn jak z pohledu hardwaru, tak i designu.

Čtečka e-knih ENERGY EREADER SLIM HD

Tento model přichází s novým designem, nemá již zaoblené hrany. Trošku oproti staršímu modelu přibrala na váze. Rozměry jsou: 164 x 116 x 7,6 mm a váha: 176 gramů.

 

ENERGY EREADER SLIM HD

Nabízí 6″ E Ink displej nejnovější technologie Carta s rozlišením 785 x 1024 pixelů / 212ppp.

Čtečku pohání procesor s 600 MHz a operační pamětí 128MB. Vnitřní paměť je 8GB a lze ji rozšířit až o 64GB prostřednictvím MicroSD carty. Podpora formátů je: TXT, PDF, EPUB, FB2, PDB, RTF, MOBI a JPEG, BMP, PNG,GIF.

S největší pravděpodobností bude mít čtečka i české rozhraní jako předchozí modely. Cena čtečky v cizině je kolem 74,9 EUR což odpovídá +/- 2020 Kč.

Čtečka e-knih ENERGY EREADER SCREENLIGHT HD

Další model nabízí stejný displej, procesor jako předchozí levnější model. Navíc zde, ale naleznete funkci osvícení displeje. Rozměry a hmotnost jsou také trochu jiné: 164 x 116 x 8,1 mm a hmotnost 181 gramů. Cena je 94,9 EUR => 2 570 Kč.

ENERGY EREADER-SLIM HD s osvícením displeje

Čtečka e-knih ENERGY EREADER PRO HD

Jde o nejluxusnější model čtečky e-knih od výrobce Energy eReader. Starší model jsem testoval minulý rok a nebyla to vůbec špatná čtečka.

Tento model nabízí 6″ E Ink displej nejnovější technologie Carta s rozlišením 758 x 1024px / 212ppp. Čtečce nechybí osvícení displeje a dotykové ovládání.

V tomto modelu je již lepší procesor Dual Core ARM Cortex A9 1.0 GHz a 512 MB operační paměti. Interní paměť je na 8GB a lze rozšířit, až o 128GB pomocí MicroSD karty.  Čtečce nechybí WiFi.

Energy eReader Pro

Operační systém čtečky je Android verze 4.2, takže si můžete do čtečky nainstalovat i jiné aplikace. Rozměry jsou: 159 x 118 x 8mm a váha: 179 gramů.

Starší model vážil 220 gramů a měl rozměry: 160 x 122 x 10 mm, takže novější model je na tom o poznání líp. I po stránce designu si polepšil. Na obrázku je patrné, že displej je v jedné rovině s přední stranou, což je současný trend čteček e-knih.

Tento HiTech model Energy eReader stojí v zahraničí 129 EUR což je kolem 3 500 Kč. Mohl by to být vhodným konkurentem Kindle Paperwhite (ten má tedy E Ink displej s lepším rozlišením) nebo PocketBook Touch Lux 3. Pro někoho by mohla být užitečná možnost instalace dalších aplikací pro Android.

Uvidíme, kdy tyto nové modely přijdou na trh, jsem na ně velmi zvědavý. Pro někoho může být nemalé plus, že všechny modely nabízí tlačítka pro přepínání stránek a dokonce i model s dotykovým ovládáním.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné