Nový All-New Kindle Paperwhite se začal prodávat, jaké jsou první dojmy?

Je to již přes měsíc co byla představená nová čtečka eknih All-New Kindle Paperwhite, psal jsem o ní v článku Nový Kindle Paperwhite je oficiálně na světě. Zatímco v USA se již začala prodávat, tak u nás bude k sehnání až za delší dobu, nicméně kdo má o nový Kindle Paperwhite zájem, může si jej zakoupit již nyní v obchodě Amazon.de, kde se začne prodávat od zítřka. Přesněji prvotně se začnou vyřizovat předobjednávky a pak se dostanou na řadu nové objednávky. V německém obchodě Amazon.de vyjde All-New Kindle Paperwhite na 129 EUR přibližně 3 300 Kč s poštovným do ČR na 3 420 Kč, zajisté na čtečku je záruka 2 roky přímo od společnosti Amazon. Já jsem si jeden nový Paperwhite objednal hned v první možný den a doufám, že mi dorazí již tento týden, abych mohl čtečku otestovat a ihned vás seznámit s novým modelem.

Nová čtečka eknih New Kindle Paperwhite

Vzhledem k tomu že v USA se nový Kindle Paperwhite již prodává, přináším vám pár postřehů nových majitelů All-New Kindle Paperwhite.

Co píšou nový majitelé o čtečce All-New Kindle Paperwhite

Všichni nový majitelé All-New Kindle Paperwhite se shodují, že novější model má rovnoměrné rozložení osvícení displeje, čož u předchozího modelu nebylo tak rovnoměrné jak se při jeho představení tvrdilo. S tím také souvisí odstranění skvrn, které se zobrazovaly na spodní části displeje staršího modelu Kindle Paperwhite. Tyto skvrny byly způsobeny diodami, které osvětlují displej a problém se neprojevoval u všech kusů Kindle Paperwhite

kindle-paperwhite-light

Dále nový majitelé upozorňují na bělejší pozadí displeje, které je opravdu o viditelně bělejší než původní model, upozorňují i na ostřejší písmo. Díky tomu že má nový All-New Kindle Paperwhite rychlejší procesor je o fous rychlejší překreslování stránek, není to ale markatní změna.

Výhodou je, že nový Kindle Paperwhite ma skoro identické rozměry, takže je možné využít obal na starší model Kindle Paperwhite.

Někteří majitelé si zakoupili nový Kindle Paperwhite i přesto, že již mají předchozí model a většinou toho vůbec nelitují. Nicméně píší, že kdo již má starší model Kindle Paperpwhite měl by zvážit jestli má smysl přecházet na novější verzi New Kindle Paperwhite, protože zas tolik nových změn nepřichází. Kromě vylepšení hardwaru a E-Ink displeje jsou majitelé spokojeni s vylepšeným uživatelským prostředím a dalšími funkcemi, které Amazon implementoval do nového Kindle Paperwhite.

Video s novým New-Kindle Paperwhite

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné