Převod papírových knih na eknihy – Amazon Kindle Convert

Amazon Kindle ConvertSpolečnost Amazon, výrobce čteček Amazon Kindle 7th (v čr Kindle 6), Kindle Paperwhite, Kindle Voyage začala nabízet program Amazon Kindle Covert, který slouží pro vytváření eknih z papírových knih. Program se prodává za 19 dolarů (500 Kč) a je dostupný zatím pouze pro počítače s operačním systémem Windows. Amazon Kindle Convert využívá algoritmů OCR, rozpoznávání znaků z obrázků. Před realizací eknihy musíte všechny stránky knihy nebo dokumentu naskenovat scannerem (případně nafotit), u každého obrázku označit textovou oblast a následně pomocí programu s OCR převést na text, tedy eknihu. Eknihy, které vzniknou díky programu Amazon Kindle Covert lze číst ve čtečkách Amazon Kindle nebo ve softwarových čtečkách Kindle, které jsou dostupné pro zařízení s operačním systémem iOS, Android, PC, OSX atd..

Amazon Kindle Convert

Zdigitalizovat papírovou knihu není zas tak rychlé, celý proces je poměrně zdlouhavý, a jestli chcete odvést velmi dobrou přací, musíte ještě na závěr udělat korekturu převedených znaků (textů). OCR není vždy 100% a někdy nějaké znaky špatně převede.

Amazon Kindle Convert

Na trhu se nabízí mnoho SW pro digitalizaci tištěných knih nebo dokumentů, jeden velmi dobrý je například ABBYY FineReader. Tento program je tedy dražší, ale nabízí mnoho funkcí, které urychlí digitalizaci dokumentů. Chytrý automatický výběr textových oblastí, které se mají převést na digitální text, zvýrazňování chyb v převedeném textu (oprava pravopisu) atd.

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

asfi Napsal 15:41 / 5. 2. 2015

ABBYY je naj

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné