Recenze e-knihy Karolina Limrová Kukačka

recenze-eknihy-kukacka-karolina-limrovaKdyž začnete číst knihu Kukačka, budete mít pocit, že autorka prostě musí být Američanka. Tak věrně se mladé české spisovatelce podařilo vylíčit prostředí současného amerického velkoměsta Chicaga.
Karolina Limrová pracovala nějakou dobu v Českém rozhlase a později se začala věnovat psaní beletrie. Svoje povídky publikovala ze začátku na internetu a v roce 2011 jí vyšla první kniha. Zařadila se do upírské romantické vlny a rozhodla se pro trilogii, ze které prozatím vyšly první dva díly – Dvě zrcadla a Dva meče.

Kukačka je příběh poněkud odlišného žánru. Žádné nadpřirozené bytosti, žádná kouzla, jen realita jednadvacátého století. Ovšem s nezbytnou dávkou romantiky i mírného napětí.
Sedmnáctiletá Marie to nemá v životě jednoduché. Otec od rodiny odešel a matka skončila ve vězení. Po dětském domově a několika pěstounských rodinách končí Marie na ulici, kde naštěstí narazí na hodného mafiána, který jí dá střechu nad hlavou, ochranu a nezištné přátelství. Dívka se živí drobnými krádežemi a kdoví, jak by skončila, kdyby nenarazila na miliardářku Helen. Chladná obchodnice předloží Marii nabídku, která se neodmítá. Za ohromující částku osm miliard dolarů, které jí jednou budou patřit, a doživotní život v luxusu se má dívka vydávat za Heleninu dceru Pamelu, která zrovna umírá v nemocnici na rakovinu. Je to třeba kvůli plánované fúzi, oboustranně výhodnému obchodu s firmou naftového magnáta Aarona Collinse.

Kniha by se svým námětem dala zařadit do klasické červené knihovny: On krásný, bohatý, charakterní, ona mladičká chudá, zneužitá zlou madame, ztracený otec, který se najde a nezbytný happyend. Přesto kniha z této řady něčím vybočuje. Není hloupá, dobře se čte a přes značnou předvídatelnost se vám příběh stejně bude líbit.

Hodnocení: ****

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné