Nový update 5.8.2 pro čtečky Kindle

Nový update 5.8.2 pro čtečky e-knih Amazon Kindle

Amazon uvolnil pro některé modely (Amazon Kindle 7th, Kindle Paperwhite, Kindle Oasis, Kindle Voyage) svých čteček e-knih nový update verze 5.8.2. Ten je možné stáhnout přímo na stránkách Amazon zde, kde si vyberete konkrétní model čtečky Kindle a následně stáhnete instalační balíček (odkaz s textem Kindle Software Update 5.8.2).

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.8.2.

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

Jana Napsal 06:39 / 25. 8. 2016

Dobrý den, po automatické aktualizaci na wifi mi zmizely všechny knihy, zálohu na cloudu nemám, jaká je možnost obnovení? Děkuji za radu

Petr Vytlačil Napsal 10:33 / 30. 8. 2016

Dobrý den, s tímto problémem jsem se ještě nesetkal. Obsah by se po aktualizaci neměl nikdy smazat. Bohužel jestliže nemáte zálohu nikde jinde, tak potom leda zkusit obnovit data z vnitřní paměti čtečky Kindle. Jsou na to různé programy, zkuste hledat přes google.

Jaroslav Hlávka Napsal 11:27 / 7. 9. 2016

Aktualizováno, přes wifi mi to už dlouho nejde, nevím proč? Po stažení z Amazonu je vše funkční. Je skvělé, že se nezapomíná ani na majitele starších modelů 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné