Změna v Send To Kindle a Amazon Cloud

Amazon udělal změnu v práci s dokumenty v úložišti Amazon Cloud Drive, které si do něj pošlete přes službu Send To Kindle

Skvělou službu Send To Kindle (dále jen STK), kterou Amazon poskytuje zdarma ke čtečkám e-knih Kindle snad již představovat nemusím. Kdybyste ji i tak neznali, tak zde naleznete několik starších článků, kde se o této službě dozvíte více.

Dále Amazon poskytuje službu Amazon Clound Drive (dále jen ACD), což je online uložiště dat, kam si za určitých podmínek (ceně atd.) můžete ukládat data, hudbu, knihy prostě co vás napadne.

Dříve byla službě Send To Kindle s Amazon Cloud Drive úzce spojena a co jste si zaslali do čtečky Kindle přes STK tak se vám automaticky uložilo v online úložišti ACD.

Já jsem byl například zvyklý, že jsem měl všechny zakoupené e-knihy v českých obchodech v tomto úložišti. V tomto směru, ale nyní nastala změna. Když si nyní zašlete do čtečky Kindle přes STK nějaký dokument nebo e-knihu z jiného zdroje než obchodu Amazon, tak se vám tento dokument již automaticky neuloží v ACD ve speciální složce My Send-to-Kindle Docs.

Amazon Cloud Drive

Jestliže jste spoléhali na toto zálohování, tak nyní s tím musíte počítat a své e-knihy si případně zálohovat i jinak. Zajisté e-knihy zakoupené v jiných obchodech než Amazon vám stále budou přes STK chodit do vaší čtečky Kindle.

 

 

 

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře (5)

Jura Napsal 19:35 / 10. 5. 2016

Takhle už je to delší dobu, protože před časem jsem se pokoušel spravovat své knihy na Amazon cloud podle zdejších a podobných návodů a nepochodil jsem.

Petr Vytlačil Napsal 08:39 / 11. 5. 2016

Od 14. dubna to zavedli.

Dobromila Jakešová Napsal 23:56 / 3. 12. 2016

Co mám dělat, když se mi zakoupené knihy nenačítají do čtečky Kindle, jsem počítačový antitalent. Zkoušela jsem to již jednou v Amazonu upravit, ale stále nic nevím, kde dělám chybu. V eBuxu mám knihy již skoro rok uložené zaplacené, ale ne a ne je dostat do čtečky. Díky za návod a radu co s tím

Petr Vytlačil Napsal 15:49 / 4. 12. 2016

Kontaktujte podporu Ebux.cz a také se podívejte na návod jak propojit čtečku s Ebux.cz, nastavit službu Send To Kindle atd. Myslím si, že bude problém na vaší straně. Protože službu Send To Kindle používám často s Ebux.cz a nemám nejmenší problém. E-knihy mi do čtečky chodí jak mají.

HANAK Napsal 20:23 / 29. 1. 2017

Dobrý den, založila jsem si Kindle email a přes něj posílám do čtečky knihy, teď mi tam ale zůstávají a nejdou vymazat ze čtečky (nabízí se mi pouze přesunout domů, nebo přesunout do kolekce) hledala jsem možnosti i na svém účtu u Amazonu, ale nikde jsem nenašla žádný Cloud nebo tak. Jsem antitalent.
Děkuji

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné