Změna v Send To Kindle a Amazon Cloud

Amazon udělal změnu v práci s dokumenty v úložišti Amazon Cloud Drive, které si do něj pošlete přes službu Send To Kindle

Skvělou službu Send To Kindle (dále jen STK), kterou Amazon poskytuje zdarma ke čtečkám e-knih Kindle snad již představovat nemusím. Kdybyste ji i tak neznali, tak zde naleznete několik starších článků, kde se o této službě dozvíte více.

Dále Amazon poskytuje službu Amazon Clound Drive (dále jen ACD), což je online uložiště dat, kam si za určitých podmínek (ceně atd.) můžete ukládat data, hudbu, knihy prostě co vás napadne.

Dříve byla službě Send To Kindle s Amazon Cloud Drive úzce spojena a co jste si zaslali do čtečky Kindle přes STK tak se vám automaticky uložilo v online úložišti ACD.

Já jsem byl například zvyklý, že jsem měl všechny zakoupené e-knihy v českých obchodech v tomto úložišti. V tomto směru, ale nyní nastala změna. Když si nyní zašlete do čtečky Kindle přes STK nějaký dokument nebo e-knihu z jiného zdroje než obchodu Amazon, tak se vám tento dokument již automaticky neuloží v ACD ve speciální složce My Send-to-Kindle Docs.

Amazon Cloud Drive

Jestliže jste spoléhali na toto zálohování, tak nyní s tím musíte počítat a své e-knihy si případně zálohovat i jinak. Zajisté e-knihy zakoupené v jiných obchodech než Amazon vám stále budou přes STK chodit do vaší čtečky Kindle.

 

 

 

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

Jura Napsal 19:35 / 10. 5. 2016

Takhle už je to delší dobu, protože před časem jsem se pokoušel spravovat své knihy na Amazon cloud podle zdejších a podobných návodů a nepochodil jsem.

Petr Vytlačil Napsal 08:39 / 11. 5. 2016

Od 14. dubna to zavedli.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné