Kindle Paperwhite 1. generace dostal super update

Pro majitele čtečky elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite 1. generce mám skvělou zprávu. Společnost Amazon a výrobce těchto skvělých čteček totiž vydal update, díky kterému majitélé 1. generace Kindle Paperwhite získají funkce, jenž už byly dříve dostupné ve čtečce Kindle Paperwhite 2. generace tedy All-New Kindle Paperwhite.

Kindle Paperwhite Vocabulary Builder

Co tedy získáte instalací nového updatu do čtečky Kindle Paperwhite 1 generace

  • Vocabulary Builder – funkce pro studování jazyků, můžete si dělat databází slovíček a následně si je procvičovat. Jak vše funguje se dočtete v tomto článku, který popisoval tuto funkci u novější verze čtečky Kindle Paperwhite, ale užívání by mělo být identické: Nový Kindle Paperwhite a funkce Vocabulary Builder pro procvičování slovíček.
  • Propojení se sociální sítí Goodreads – databáze knih, hodnocení uživateli atd…
  • Kindle Page Flip – možnost v listování v knize aniž byste ztratili aktuální pozici kde čtete. Můžete listovat mezi stránkami, kapitolami.
  • Pohodlnější vytváření a správa záložek, poznámek a zvýraznění textu.
  • Smart Lookup – Pohodlnější zobrazení informací o vybrané frázi (překlad, Wikipedia atd..)
  • Kindle FreeTime – Funkce slouží pro nastavení individuálních profilů pro čtenáře tedy především děti. Nastavit kolik minut denně by mělo dítě číst a následně můžete sledovat statistiky atd.

atd.. Bližší popis těchto nových funkcí naleznete v tomto starším článku: Nový Kindle Paperwhite je oficiálně na světě.

Instalace nového updatu

Jestliže máte pravidelně čtečku Kindle Paperwhite připojenou k internetu přes WiFi, update by se vám měl stáhnout automaticky a nainstalovat. Jestliže jste ale nedočkavý, nebo nemáte k dispozici WiFi můžete si instalaci nového updatu provést ručně. Stačí když si stáhnete instalační balíček ze stránek Amazon.com zde, hledejte text „Download Software Update 5.4.4“.  A budete postupovat podle návodu níže:

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.4.4.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

Martin Napsal 16:03 / 11. 3. 2014

Super. Uz updatuji.

pz Napsal 17:21 / 11. 3. 2014

U toho „Vocabulary builderu“, jak se to chova, kdyz ctu knihy ve dvou ruznych jazycich? Zaznamenava to slova z obou jazyku do jednoho celku, a pri zkouseni zkousi z obou zaroven? Jak? Diky!

Burina Napsal 21:04 / 5. 8. 2014

Dobrý den.Mám problém s intalací češtiny do paperwhite1.Nainstaloval jsem jailbreak,nápis update your kindle je šedivý,2x jsem restartoval,ale žádný nápis dole jailbreak se nezobrazil.Chtěl jsem stahnout firmver 5.4.4 ale ten nápis je šedivý tak to nejde.Múže mi někdo prosím poradit?Děkuji.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné