3 nové e-knihy 14. týdne

Před víkendem vám přináším 3 nové tipy na e-knihy. Robert Lyndon si pro nás připravil další velmi povedený historický román Císařský oheň. Prvním románem tohoto autora, který se u nás objevil, byla e-kniha Cesta sněžných ptáků, ta si od čtenářů zasloužila hodnocení skoro 90%. Další novinkou je thriller Norsko v noci, který má být strhující a promyšlenou knihou. Poslední novinkou mezi e-knihami je Ostrov lhářů, který je zaměřen pro mladší čtenáře. Ten si zasloužil ohodnocení, jako nejlepší román.

e-kniha Ostrov lhářů Ostrov lhářů

Autor: E. Lockhartová
Naakladatelství: Host

e-kniha EREBOS – Počítačová hra, která tě sleduje

Anotace: Moderní, sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award. Goodreads Choice Awards 2014 – nejlepší young adult román podle čtenářů. Publishers Weekly – Best books of 2014. The Wall Street Journal – Best books of 2014. Amazon Best Books of 2014 – kategorie young adult #2 celkový výběr #19. Time – 15 Best Books of 2014

Císařský oheňe-kniha Císařský oheň

Autor: Robert Lyndon
Nakladatelství: Euromedia

e-kniha Císařský oheň

Anotace: Uplynulo dlouhých devět let a hrdinové knihy Cesta sněžných ptáků se opět setkávají. Píše se rok 1081 a ctižádost byzantského císaře je bezmezná. Hodlá získat „ohnivou směs“ Východu, zázračný vybuchující prášek, který údajně mají na druhém konci světa v Číně. A tak se Vallon s přáteli vydává po Hedvábné stezce… Robert Lyndon dokázal to, co se podaří málokdy: pokračování historické ságy je opět strhující. Hlavní postavy prošly proměnou a přibyly k nim další; především záhadný mladík Lucas, který má své osobní důvody, proč se k Vallonovi připojit. Atmosféra děje vtáhne čtenáře do tehdejšího světa, vylíčeného s úžasnou barvitostí.

 e-kniha Norsko v noci Norsko v noci

Autor: Derek B. Miller
Naakladatelství: KNIHA ZLÍN

 e-kniha Slovenská mafie v Praze

Anotace: Nikdy by to nepřiznal ani před Rheou, ani před Larsem – nikdy, ani za nic – ale Sheldon jednoduše nechápe, co tu dělá…

Sheldon Horowitz, čerstvý dvaaosmdesátiletý vdovec, se neochotně přestěhuje do Osla ke své vnučce a jejímu norskému manželovi. Jakožto bývalý mariňák často mluví s přízraky z vlastní minulosti – s přáteli, o které přišel v Pacifiku, a se synem, který v jeho stopách vstoupil do americké armády a zemřel ve Vietnamu.

Poté co se Sheldon stane svědkem vraždy ženy v domě, ve kterém bydlí, zachrání jejího šestiletého syna a rozhodne se uprchnout. Pronásleduje ho nejen balkánský gang, který má vraždu na svědomí, ale i norská policie. Chce-li Sheldon chlapce ochránit, musí se spolehnout na svůj již více než půl století starý výcvik. Uprostřed neznámé a zvláštní krajiny si tento nevyrovnaný pár, který ani nemluví stejným jazykem, začne budovat pouto, které by je snad jediné mohlo zachránit.

Norsko v noci, pozoruhodný debut s nezapomenutelným hlavním hrdinou, vypráví o posledním dobrodružství muže, který se stále ještě snaží vyrovnat s tragédiemi, které mu život přinesl. Tato strhující a promyšlená kniha je současně thrillerovou honičkou v lesích i emočně působivým románem o stárnutí a žalu.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné