3 nové e-knihy 42. týdne

3 nové e-knihy: Jo Nesbø a jeho syn. Thriller Černý úsvit a Inovátoři: Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse

Tento týden mám pro vás opět tip na tři novinky ze světa e-kniha. Máme zde novinku od oblíbeného autora Jo Nesbø, novinkou je e-kniha Syn, která potěší všechny milovníky tohoto autora a thrillerů. Další novinkou je e-kniha Černý úsvit, jde o 3. e-knihu ze série Tom Stilton & Olivia Rönningová (1. Skočný příliv, 2. Třetí hlas), kdo ještě nečetl a má rád thrillery má hned tip na 3 e-knihy pro podzimní večery. Poslední novinkou je e-kniha Inovátoři.

e-kniha Syn - Jo NesboSyn

Autor: Jo Nesbø
Naakladatelství: Kniha Zlín

Koupit e-knihu Syn - Jo Nesbo

Anotace: Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.

Černý úsvite-kniha Černý úsvit

Autor: Rolf Börjlind, Cilla Börjlindova
Nakladatelství: EUROMEDIA

e-kniha Černý úsvit

Anotace: Poslední případ Olivie Rönningové a Toma Stiltona. Na pískovišti u domu v jižním Švédsku je zavražděna malá holčička, která se do Švédska dostala adopcí. Děsivý a nepochopitelný čin se nedaří objasnit a brzy se ve Stockholmu objeví další mrtvé dítě, chlapec Aram. Obě děti byly zabity stejným způsobem. Vraha se nedaří vypátrat a nikdo neví, kdy a kde udeří znovu. Tým vyšetřovatelů pracuje s verzí rasového motivu a objevují se souvislosti, které tuto teorii podporují, ale potom vyšetřování nabere nečekaný směr, sahající daleko do minulosti…

e-kniha InovátořiInovátoři

Autor: Walter Isaacson
Naakladatelství: Práh

e-kniha Inovátoři

Anotace: V roce 2011 se z Isaacsonova převratného životopisu zakladatele Applu Steva Jobse stal globální fenomén a jedna z nejprodávanějších knih literatury faktu všech dob. Nyní Walter Isaacson přichází s příběhem lidí, kteří nástup Jobse a digitálního věku umožnili. Pokud chcete pochopit, jak k inovacím skutečně dochází a jak spolupráce vede ke kreativitě, pak jsou Inovátoři tou správnou volbou.  Tato kniha má naději stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací. Isaacsonova mistrná sága začíná Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, jež se ve čtyřicátých letech 19. století stala průkopnicí počítačového programování. Zkoumá fascinující osobnosti, které stvořily stávající digitální revoluci, jako například Vannevara Bushe, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyce, Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse, Tima Bernerse-Lea a Larryho Page. Tento příběh vypráví o tom, jakým způsobem uvažovali a proč byli tak vynalézaví. Je také vyprávěním o jejich schopnosti spolupracovat a osvojit si umění týmové spolupráce, díky níž pak byli ještě kreativnější. Nacházíme se v éře, která inovace, tvořivost a týmovou spolupráci podporuje. Inovátoři nám ukazují, jak k těmto jevům dochází.


Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné