E-knihy na víkendové čtení

Tři tipy na nové e-knihy, které by vám mohli dělat společnost o víkendu. Novinky autorů Jo Nesbø a Fredrik Backman…

Mám pro vás tipy na e-knihy, které by se vám mohli hodit o víkendu. První novinkou je e-kniha Babička pozdravuje a omlouvá se od autora Fredrika Backmana, který vydal úžasnou e-knihu Muž jménem Ove (moje recenze zde). Daší novinkou je e-kniha Krev na sněhu od autora Jo Nesbø, kterého nemusím představovat. Tentokrát nejde o thriller s detektivem Harrym Holem, ale detektivku, která by vás podle recenzí čtenářů neměla zklamat. Posledním víkendovým tipem na e-knihu je Mise zapomnění, román, který by měl udělat radost ženám. Autorka již vydala román Čas mezi šitím, který si zasloužil od čtenářů hodnocení kolem 90%.

e-kniha Krev na sněhu - Jo NesboKrev na sněhu

Autor: Jo Nesbø
Naakladatelství: KNIHA ZLÍN

e-kniha Krev na sněhu - Jo Nesbo

Anotace: Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.

Babička pozdravuje a omlouvá se e-kniha Babička pozdravuje a omlouvá se

Autor: Fredrik Backman
Nakladatelství: HOST

e-kniha Babička pozdravuje a omlouvá se

Anotace: Nový román od autora úspěšné knihy Muž jménem Ove. Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyzrálá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je ohromně čilá, i když tím myslí, že jim přijde bláznivá. Elsa je jiná než ostatní. Kromě babičky nemá žádné další kamarády, ale to jí nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou. Jenže i v nejkrásnějších pohádkách se občas objeví zlý drak a do boje proti nepříteli se Elsa musí vydat úplně sama. Má doručit tajemný dopis a adresátovi vyřídit, že babička pozdravuje a omlouvá se. Netuší, že přitom drží v rukou klíč k největšímu a nejdůležitějšímu dobrodružství, které se kdy v babiččině pohádkové říši odehrálo. Román Babička pozdravuje a omlouvá se je psaný se stejnou lehkostí jako Backmanův Muž jménem Ove, dokáže čtenáře vtáhnout do děje a zároveň ho pobavit i dojmout.

e-kniha Mise zapomnění Mise zapomnění

Autor: María Dueñas
Naakladatelství: JOTA

e-kniha Mise zapomnění

Anotace: To nejlepší v životě je vždy před námi. Zvrat osudu. Cesta. Druhá šance.

Profesorka Blanca Pereaová se v hluboké citové krizi po rozvodu rozhodne přijmout nabídku stipendijního pobytu na malé univerzitě ve fiktivním městečku Santa Cecilia v Kalifornii. Nový život v kampusu a její práce, katalogizace díla zemřelého hispanisty Andrése Fontany, jsou nakonec mnohem zajímavější a podnětnější, než čekala. Seznamuje se s Danielem Carterem, přitažlivým americkým kolegou, a postupně proniká do spletité sítě milostných vztahů, intrik a skrytých tajemství, která neměla vyjít na světlo.

V románu se prolínají a nakonec protnou osudy všech tří protagonistů, rozprostřené v prostoru i čase, mezi Španělskem a Spojenými státy, mezi přítomností a minulostí, od pátrání po zapomenutých františkánských misiích v Kalifornii přes osudy španělských republikánských intelektuálů, kteří odešli do exilu po občanské válce, až po nadčasové hledání lásky, druhých šancí a usmíření.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné