Flipbook – povedený koncept čtečky e-knih s dvěma E Ink displeji

Francouzský designer Fabrice Dubuy přišel s konceptem flipBook – čtečky e-knih s dvěma E Ink disleji. Kromě tohoto konceptu navrhl další zařízení, které využívají E Ink displej. Čtečka e-knih Book&Me, eInk Cellphone, eInkSmartWatch.

flipBook vypadá jako klasická kniha, když ji otevřete místo textu na papíře na vás bude koukat text ze dvou E Ink displejů. Uprostřed otevřené „knihy“ jsou tlačítka pro vyhledávání, nastavení, návrat do hlavní nabídky. V horních částích displejů jsou různé další tlačítka nebo informace o aktuální stránce v knize, stavu baterie atd.. V konceptu se počítá s dotykovými displeji, protože nikde nejsou tlačítka pro přepínání stránek. Další koncepty naleznete na stránkách designera zde.

Book & Me koncept čtečky s jedním displejem

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

pk Napsal 10:35 / 11. 2. 2015

Vypadá to hezky, ale dva displeji mi přijdou docela zbytečné.

Roman Štědronský Napsal 14:20 / 11. 2. 2015

Ve vší úctě k návrháři, tento koncept má téměř nulovou přidanou hodnotu. Nanejvýš to umožní zobrazit různé stránky z téže knihy, popř. z více knih (což ale z obrázků nijak přímo nevyplývá, fabuluji, a dá se to řešit u jedné obrazovky například přeponáním mezi záložkami).

Pokud be stránky neměly výrazný předěl a dalo by se ze dvou kousků narovnáním vytvořit jednotnou zobrazovací plochu, pak už by to dávalo smysl (různé technické PDF, kde potřebuji velkou plochu).

pz Napsal 19:00 / 16. 2. 2015

Pro cteni beletrie pusobi ikony uprostred rusive. Dovedu si to predstavit pro Murphy English Grammar, jedno okno cviceni, druhe vysledky..
Za me ne.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné