Kindle Paperwhite 3 se začala prodávat

Čtečka e-knih Kindle Paperwhite 3 se již začala prodávat. Nový super displej s rozlišením 1440 x 1050 pixelů a 300 PPI.

Nová čtečka e-knih Amazon Kindle Paperwhite 3 se již začala prodávat. Onzačení čtečky Kindle Paperwhite 3 není oficiálním pojmenováním od výrobce Amazon, ale spíš označení, které se uchytilo v ČR. Zde se odlišovaly jednotlivé modely číslem na konci čtečky. Amazon oficiálně označuje nový model All-New Kindle Paperwhite, jako předchozí, takže kdo se vám v tom z laiků vyznat .-/.

Jak, už jsem psal v předchozím článku, tak Kindle Paperwhite 3 přichází především s lepším E Ink displejem a novým typem písma, změny v ovládání nebo rozměrech neočekávejte. Kindle Paperwhite 3 nově nabízí E Ink displej s nejnovější technologií Carta, super rozlišením 1440 x 1050 pixelů a to 300 PPI. Jednoduše řečeno, displej je mnohem jemnější a čtenáři přináší mnohem lepší vykreslení obsahu (textu) e-knih a jiných dokumentů.

novy-kindle-paperwhite-3

Cena Kindle Paperwhite 3

Nový model čtečky e-knih Kindle Paperwhite 3 je nyní o něco levnější než se původně plánovalo. Původní cena v obchodě Amazon.de byla 119,99 EUR což je kolem 3 300 Kč, nyní je Kindle Paperwhite 3 o 5EUR levnější a vyjde na 115 EUR což je kolem 3 120 Kč. Za tuto cenu si čtečku můžete objedat přímo od výrobce Amazon v obchodě Amazon.de zde. Jde o model s reklamou, ta vám ničemu nevadí a při čtení se nezobrazuje!

Pozor, obchod Amazon.de nezasílá čtečky Kindle přímo do ČR, takže si budete muset nejprve založit virtuální adresu v Německu (zdarma) a na tu si nechat čtečku zaslat. Následně si čtečku z této virtuální adresy necháte přeposlat do ČR. Přeposlání včetně poštovného vás vyjde do 120 Kč.

Celkem tedy za 3 240 Kč můžete mít super čtečku e-knih Kindle Paperwhite 3 s výborným E Ink displeje. Čtečka kromě velkého rozlišení nabízí dotykové ovládání a osvícení displeje.

Renceze Kindle Paperwhite 3

V zahraničí se již objevilo několik recenzí čtečky Kindle Paperwhite 3 (Engadget, The Verge). Ve všech recenzích se shodují, že Kindle Paperwhite 3 nabízí úžasný čtenářký zážitek díky kvalitě E Ink displeje, jeho rozlišení a jemnosti. Text je ostřejší oproti předchozímu modelu. Čtení z displeje Paperwhite 3 přirovnávají ke čtení běžné knihy. Recenzenti vyzdvihují i nové písmo Bookerly.

Kromě lepšího displeje se některým recenzentům zdá, že je i čtečka rychlejší oprotí staršímu modelu.

Amazonu se podařilo dostat do cenové střední třídy E-Ink Carta displej s vysokým rozlišením, kterým doposud disponovaly pouze čtečky v dražší cenové kategorii.

Kindle Paperwhite 3 VS Kindle Paperwhite 2

Amazon stále prodává starší model Kindle Paperwhite 2, ten si můžete pořídit za příjemnou cenu 99,99 EUR (2 750 Kč). Rozdíl v ceně oproti Kindle Paperwhite 3 je kolem 400 Kč, což je cena skoro jedné papírové knihy.

Kindle Paperwhite 2 je skvělá čtečka, ale kdybych uvažoval o koupi nové čtečky e-knih s osvícením displeje, připlatil bych si již na Kindle Paperwhite 3.

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře (2)

Martin Napsal 16:21 / 13. 7. 2015

K dodatku Paperwhite 3 vs Paperwhite 2 z Amazonu. V nabídce Amazonu se nepíše, jestli jde v případě Paperwhite 2 o verzi sponzorovanou či nikoliv, tak předpokládám, že půjde o nesponzorovanou verzi, a tak by se cena měla porovnávat spíš s nesponzorovanou verzí.
Pak bych se chtěl zeptat (i když zatím asi ještě moc brzo), jestli na Paperwhite 3 půjde doinstalovat čeština stejným způsobem, jako tomu v současné době je u Paperwhite 2.

Aleš Randula Napsal 19:03 / 26. 7. 2015

Zdravím. vlastním Paperwhite 3 a jsem z na jednu stranu velmi spokojený, perfektní čtení i za šera, na druhou stranu nevím, jak do ní dostat kolekce knih, které mám v PC. Skoušel jsem Calibri, Kindle Collection a nic. Jediná možnost je poslat knihy po kabelu do root adresáře a ručně je ve čtečce rozházet. Ale při množství cca 2500 knih to je na mašli a to doslova… Díky za inspiraci. AR

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné