Kindlebox užitečný pomocník pro majitele čteček Amazon Kindle

Kindlebox je užitečná online služba, která vám může ulehčit práci s nahráváním e-knih a dokumentů do vaší čtečky Amazon Kindle. Stačí, abyste měli účet v online úložišti DROPBOX, který nabízí v základu zdarma úložiště pro 2GB dat. Jakmile si tuto službu nastavíte a spárujete s vaším Kindle účtem můžete ji využívat naplno. Jak jsem již zmínil dropbox je online úložiště kam si můžete ukládat různé dokumenty a soubory, zajisté tedy i e-knihy nebo dokumenty, které si následně můžete číst na své čtečce Kindle. Po aktivaci služby kindlebox se vám v dropbox úložišti objeví složka kindle-box (Dropbox/Apps/kindle-box). Nyní, když do této složky nahrajete jakýkoliv dokument nebo e-knihu automaticky se vám pošle do vaší čtečky Kindle. Je to velmi pohodlné, protože můžete mít ve svém počítači nainstalovanou aplikaci dropbox. Takže když na disku nahrajete do této složky eknihy automaticky je budete mít za chvíli ve své čtečce Kindle.

kindlebox

Naprosto super vychytávka je, že do této složky můžete nahrávat i eknihy ve formátu EPUB, ten čtečky Amazon Kindle nativně nepodporují, ale služba Kindlebox je automaticky převede do podporovaného formátu. Tuto funkci jsem zatím netestoval, tak doufám, že si poradí s českou diakritikou.

Kindlebox využívá služby Send To Kindle, kterou jsem zde popisoval již dříve. Dále pracuje s API dropboxu.

Aktivaci služby provedete zde, kde

  1. se přihlásíte svými přihlašovacími přístupy do dropboxu a povolíte službe využívat api vašeho dropboxu,
  2. následně si přetáhnete tlačítko Activate Kindlebox k záložkám ve webovém prohlížeči.
  3. se vám zobrazí 3 třetí krok kde jste máte přejít do nastavení Kindle ve vašem účtu u Amazon.com nebo Amazon.de a následně kliknete na záložku, kterou jste si přidali v prohlížeči. Takto se vám povolí u vaší čtečky Kindle příjem dokumentů ze služby Kindlebox. Následně v povolených emailech uvidítě kindlebox mail, viz obrázek.

kindlebox-nastaveni

Tip na e-knihy

Komentáře (13)

Kiko Napsal 10:36 / 26. 2. 2015

Nastavil som to, skusil som to, a nic mi neprislo.. . Ani epub, ani pdf, ani txt.. . tak neviem no

Petr Vytlačil Napsal 12:07 / 26. 2. 2015

Povolený příjem v amazon účtu máte?

Kiko Napsal 10:44 / 26. 2. 2015

Avsak ich informacny dokument mi doruceny bol, takze sluzba bola nastavena zrejme spravne.. .

Petr Vytlačil Napsal 13:53 / 26. 2. 2015

Jeste me napadlo jestli ty dokumenty nahravate do spravne slozky na dropboxu.

Kiko Napsal 16:32 / 26. 2. 2015

ano, cele to prebehlo korektne, na dropboxe vnikol novy folder, je v nom ja ten ich povodny dokument, ktory bol na kindle v poriadku doruceny, ale mnou nahrane dokumenty zatial nepresli. Vam to ide v poriadku?

Kiko Napsal 17:38 / 26. 2. 2015

Takze az po tretom pokuse nastavenia sa to spustilo. Sluzba je to naozaj super, zatial som skusil pdf a epub, oba prisli kerektne, pricom to pdf bolo v cestine a cela diakritika bez problemov.

Petr Vytlačil Napsal 19:37 / 26. 2. 2015

V čem byl přesně problém?

Petr Bolek Napsal 08:13 / 27. 2. 2015

Nefunguje. To jejich pdf na čtečku nepřišlo. Přišla jedna kniha z 10 pokusů. Fakt nevím co je špatně. Ale nejspíš celý Kindlebox.

Mirec Napsal 09:54 / 27. 2. 2015

Som na tom podobne. Ich pdf subor prisiel ale nic okrem neho. Na amazone to mam povolene, no ziadny format suboru do citacky nebol doruceny. Skusany epub, txt, mobi, pdf.

Kiko Napsal 10:32 / 3. 3. 2015

Pravdepodobne to ma nejaky obcasny problem so sparovanim alebo odoslanim, ktory ale nie je vidno, takze az po viacerych opakovanych „registraciach“ mi to zacalo ist, skus to pripadne vyskusat viac krat, mozno to bude ja u teba tak. Formaty mi zatial presli pdf, epub (ale nie kazdy), a aj doc.

beran25 Napsal 11:56 / 2. 5. 2015

Mě to teda nefunguje, přišel jen ten jejich dokument a od té doby nic.

Michal Ricanek Napsal 22:46 / 28. 6. 2016

Lze u Kindle nastavit vetsi svitivost? Napr. Pti nocnim cteni? Jaka funkce to resi?

Petr Vytlačil Napsal 09:28 / 29. 6. 2016

No jasně, projděte si návod. Zrovna změna osvícení displeje u Kindle Paperwhite, Kindle Voyage atd. je jednoduché.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné