PocketBook Touch Lux 3

PocketBook Touch Lux 3, nová čtečka e-knih s E Ink displejem CARTA. Konkurent pro velmi oblíbenou čtečku e-knih Amazon Kindle Paperwhite 2.

Jsou dva důvody, kdy čtenář e-knih může mít radost. První z nich je, když na trh vychází nové e-knihy a druhý, když výrobci čteček e-knih představují nové modely čteček.

Nedávno jsem zveřejnil návod jak vylepšit rychlost odezvy systému a přesnost dotykové vrstvy u čtečky PocketBook Touch Lux 2 a dnes vás již můžu seznámit s novým modelem PocketBook Touch Lux 3, který by se měl začít prodávat v nejbližší době. Recenzi čtečky PocketBook Touch Lux 3 jsem pro vás připravil Recenze PocketBook Touch Lux 3.

Co čekat od nové čtečky e-knih PocketBook Touch Lux 3?

Nečekejte zázraky a razantní změny v designu ani hardwaru. Společnost PocketBook sází na to, co je již ověřeno zákazníky. Starší model PocketBook Touch Lux 2 nebyl vůbec špatný, jak pro stránce hardwaru i softwaru. U nás si tato čtečka získala velkou oblibu ne jen cenovou dostupnosti, ale i velkou softwarovou výbavou, která nabízí uživateli více možností než konkurenční čtečky. Kdo uvažoval o koupi čtečky e-knih s dotykovým ovládání a osvícením displeje, tak u nás v podstatě v cenové kategorii kolem 3000 Kč, měl možnost vybírat pouze ze čteček Kindle Paperwhite 2 nebo Kindle PocketBook Touch Lux 2. Pro mě stále vítězila čtečka Amazon Kindle Paperwhite 2, protože nabízí lepší displej a rychlejší odezvu systému. To by se, ale mělo změnit právě příchodem čtečky PocketBook Touch Lux 3.

PocketBook Touch Lux 3 a E Ink displej Carta

Jak, už jsem zmínil, novou hlavní změnou je displej. Čtečka PocketBook Touch Lux 3 bude disponovat E Ink displejem nejnovější technologie Carta. Ten má lepší podání barev, černá je tmavší a pozadí světlejší, díky tomu je větší kontrast mezi písmem a pozadím a text tedy i čitelnější. Doufám, že PocketBok má dobrou kontrolu E-Ink displejů, které budou v novém modelu, aby zásilky neměli různorodou kvalitu (nerovnoměrné osvícení displeje, různé přechody atd.).

PocketBook Touch Lux 3

Hardware PocketBook Touch Lux 3

Co se týče HW, zůstává vše při starém:

 • Rozměry: 114,6 х 174,4 х 8,3 mm
 • Displej: 6” Е Ink Carta, 758 x 1024 Pixel, 212 dpi
 • Váha: 208 g
 • Procesor: 1GHz
 • Operační paměť: 256MB
 • Vnitřní paměť pro dokumenty: 4GB
 • Podpora MicroSD karet až do 32GB (možnost rozšířit vnitřní paměť)
 • Podpora formátů: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2,
  ZIP,DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT,
  CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF

Myslím si, že PocketBook mohl trochu přitlačit a přidat operační paměť. Odezva čtečky a systém by mohl být potom svižnější.

Cena PocketBook Touch Lux 3

Cena nového modelu by měla odpovídat ceně PocketBook Touch Lux 2, takže něco málo přes 3 000 Kč. PocketBook Touch Lux 2 se bude vyprodávat za sníženou cenu.

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

Paul Napsal 09:12 / 15. 4. 2015

Uvidíme, první PB čtečka s e ink carta ..pb650 ultra nic moc…

Petr Vytlačil Napsal 09:29 / 15. 4. 2015

PB 650 bylo velké šlápnutí vedle i s cenou. Doufám že PB se poučili a PocketBook Touch Lux 3 bude mít kvalitní displej, alespoň jako Paperwhite 2.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné