Recenze eknihy Původ – J.T. Brannan

recenze-eknihy-puvod-j-t-brannanBritský autor J.T. Brannan je absolventem Královské vojenské akademie v Sandhurstu a bývalý šampion v karate. Ve své prvotině pak nezastírá lásku a obdiv k bojovým uměním a lidem, kteří je ovládají. Přesto ekniha není jen typické thrillerové či špionážní čtení pro muže, ale napínavý i trochu zamilovaný příběh pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství i sci-fi, které nenudí a rychle „odsýpá“. (Čtenáři však nesmí vadit mírně nepravděpodobné situace a neprůstřelní hrdinové.)

Úspěšná, chytrá a krásná vědkyně NASA Lynn Edwordsová je vedoucí vědeckého týmu v Antarktidě, kam byla vyslána expedice zkoumat rychle tající ledovec. Díky malé nehodě jednoho jejího člena objevili v tajícím ledu ukryté mumifikované tělo člověka, staré zhruba čtyřicet tisíc let. Úžasný objev je umocněn i tím, že oblečení mrtvého člověka je ze zvláštní, velmi moderní tkaniny, která rozhodně nemohla vzniknout žádným primitivním způsobem. Lynn hoří zvědavostí a těší se na archeologické zkoumání a řešení záhad okolo nálezu, když je najednou konfrontována se surovou realitou. Někdo hodně vysoko postavený se pokusil celý jejich tým zabít tím, že nechal havarovat jejich vrtulník a ona jediná přežila. Zachránila se jako zázrakem, ale postupně došla k závěru, že mocný a tajemný nepřítel ji nepřestane pronásledovat, dokud ji nezabije. Nebo dokud ona nezjistí jak spolu souvisí nález mrtvoly v ledu a Bilderbergská skupina. Na dobrodružné cestě za poznáním a zastavením velikášských a krutě sobeckých plánů na ovládnutí zeměkoule a genocidu obyvatelstva ji doprovází bývalý manžel Matt Adams. Ten pochází z indiánského kmene a má nejen spoustu jedinečných vědomostí a dovedností, předávaných mezi indiány z generace na generaci, ale i vojenský výcvik. Toto, a vědomí že jsou na celém světě jediní, kteří vědí a mohou zachránit mnoho miliard lidí, jim pomáhá přežít, nevzdávat se a vytrvat až do úspěšného konce.

Knížka si pohrává s myšlenkou, co by, kdyby… Řeší originálním způsobem otázku, odkud se na Zemi vzal rod homo sapiens, kam zmizela bájná Atlantida a co se skutečně ukrývá v Oblasti 51 v USA.

Koupit e-knihu Původ - J.T. Brannan

Ukázka:

Adams se snažil z helikoptéry vymáčknout, co se dalo, a do peruánského vnitrozemí se vřítili rychlostí téměř tři sta kilometrů za hodinu.
Moc dobře však věděl, že nemají šanci uniknout před protiletadlovou raketou. Radar ukazoval, že jedna střela s infračerveným naváděním už byla odpálena a blíží se k helikoptéře.
Uplynula už spousta let od chvíle, kdy Adams naposled seděl v Lynxu, ale instinkt mu napověděl, kde hledat to, co potřebuje. Sáhl po páčkovém přepínači na přístrojové desce a prudce ho přepnul.
„Co to bylo?“ zeptala se Lynn a snažila se potlačit narůstající paniku. Přesvědčovala sice Matta, že to zvládne, ale ve skutečnosti byla vyděšená – nejen na venek; hrůza jí pronikala až do morku kostí. Po tom všem, co se stalo v Antarktidě, pro ni bylo těžké do vrtulníku vůbec nasednout, natož se ocitnout v ohrožení života raketovou střelou. Cítila, jak jí stoupá tep a dlaně se jí potí. Už ne, znělo jí stále dokola v hlavě. Jednou to stačilo.
Její vnitřní hlas přerušila Adamsova odpověď.
„Protiopatření,“ oznámil. „Infračervený paprsek, který má zmást naváděcí systém střely. Ta by pak měla trefit paprsek namísto nás.“
„A funguje to?“
Adams se ušklíbl. „To zjistíme za deset vteřin.“

Hodnocení: ****

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné