Střípky z dnešního semináře Březen, měsíc e-knihy

Právě se koná seminář Březen, měsíc e-knihy, který by se měl zaobírat e-knihami, trhem v české republice atd., na semináři budou vystupují:

 • Hana Friedlaenderová, Research and Insights Manager (MEDIARESEARCH, a.s.)
 • Vojtěch Chloupek, advokát (Bird & Bird, s.r.o.)
 • Jan Kanzelsberger ml., knihkupec (KANZELSBERGER a.s)
 • Pavel Kočička, redaktor (Economia a.s.)
 • Petr Koubský, programový ředitel (TUESDAY Business Network)
 • Martin Lipert, zakladatel (eReading.cz s.r.o.)
 • Bohuslav Vaněk – Úvalský, Spisovatel
 • Jiří Vlček, zakladatel (Palmknihy s.r.o.)

bohužel o semináři jsem vůbec nevěděl, takže na něm fyzicky nejsem a nemůžeme vám servírovat zajímavé informace online. Komentáře a střípky z právě probíhajícího semináře můžete sledovat na Twiiteru.

Zatím pár postřehů z dnešního semináře o světě elektronických knih a českém trhu s ebooks

 • Hlavním nebezpečím pro knihkupce nejsou e-knihy, ale čtenáři, kteří mají na čtení čím dál méně času, říká Jan Kanzelsberger.
 • Odběr e-book verze časopisu VTM si přihlásilo 2808 e-čtenářů, z toho 1890 na Kindle.
 • Papírová kniha se nakladateli začne vyplácet od 1100 prodaných kusů. Elektronická již od 700.
 • Rozklad ceny ebooku a pbooku. (Výroba vychází skoro nastejno)http://yfrog.com/h4eoyemj
 • Polovina prodaných knih v ČR za pět let budou e-knihy, předpovídá Jiří Vlček. Prodeje potáhne odborná a úpadková literatura.
 • Ebook není možné prodat, zdědit ani legálně někomu půjčit.
 • E-bestseller v ČR znamená desítky prodaných kopií, říká Jiří Vlček.
 • Aktualne.cz má 840 odběratelů zpráv pro Kindle.
 • Průzkum: 21 procent internetové populace neví, co jsou e-knihy. 64 procent žádnou e-knihu nemá, ani o její koupi neuvažuje.

Informace jsou převzaty od autorů příspěvků na kanálu http://twitter.com/#!/search?q=%23mmcz

Tip na e-knihy

Komentáře (10)

Nolwendil Napsal 20:36 / 21. 3. 2011

Divím se, že si Aktuálně.cz objednalo tak málo lidí. Zpravodajství z iDnesu je sice na úplně jiné úrovni, na druhou stranu tu pro Aktuálně.cz dlouho nebyla alternativa…
U toho VTM mě taky překvapuje, jak malé to číslo je. Zajímalo by mě, kolik Kindlů v ČR vlastně je. A kolik jiných čteček. Pak by bylo možno ta čísla dát do souvislostí…

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:40 / 21. 3. 2011

Dle mého počet čteček v ČR, který se uvádí neodpovídá realitě.

Tipuji že v ČR je kolem 3 000 – 4 000 čteček Kindle

c. Napsal 21:44 / 21. 3. 2011

Dával jsi sem anketu na počet uživatelů Kindle v ČR. Došel jsi k nějakému zajímavému číslu? Vím že tu nějaké výsledky už byly, ale ty pokud vím nebyly konečné.

Snow Napsal 22:26 / 21. 3. 2011

aktuálně má zasílání novinek naprosto pitomě vyřešené, takže se nedivím že je tak málo registrací (nemluvě o času zasílání)

A odhad 3-4 tisíce se mě zdá opravdu pod čarou osobně bych tipoval čísla (kelem) do 20 tisíc. Ono v posledních měsících se kindle opravdu rozšířil, skoro každej den potkám v Praze min jednoho člověka co kindle má.

Angrandir Napsal 15:05 / 22. 3. 2011

Mně přijde 1890 odběratelů VTM.cz dost (a i z něj bych taky usuzoval, že majitelů Kindle bude u nás mnohem víc než 3 nebo 4 tisíce).

zdzd Napsal 20:35 / 22. 3. 2011

4000 Kindle v ČR mi přijde jako hrubě podceněný odhad. Pokusně jsem koupil jeden kousek před vánoci. V kanclu jsme tři a v daném okamžiu už se to pomnožilo na čtyři Kindle. Že by to bylo celé promile Kindle populace v ČR se mi nechce věřit.

c. Napsal 21:45 / 22. 3. 2011

VTM právě překročil 3000 odběratelů + většinu uživatelů tyhle zprávy vůbec nezajímají nebo o nich ani neví, takže bych to viděl také na mnohem vyšší číslo.

Peca Napsal 22:20 / 22. 3. 2011

Mě by též zajímal mezisoučet ankety, když už ne konečný výsledek – to tam opravdu ještě někdo přispívá tak, aby to bylo významné?

zdzd Napsal 07:45 / 23. 3. 2011

Anketa je o ničem. Kindly mám dva a nic jsem nevyplnil. Proč bych to dělal? Kdybych měl vyplňovat každou anketu, kterou potkám, nedělal bych nic jiného. A zdaleka nejsem jediný kdo tak postupuje. A to se bavíme jen o těch, kteří o ní ví. Většina majitelů o ní totiž ani netuší. Anketa odpovídá na otázku, kolik lidí ji mělo chuť vyplnit. Ne o tom, kolik je tu kindle.

Jára Napsal 14:47 / 23. 3. 2011

Souhlas se Zdzd. Jenom v mém nejbližším okolí je Kindlů jak mraků, několik z nich jsem koupil já (rodičům, prarodičům). Pokud vím, nikdo z nich anketu nevyplnil, a VTM taky neodbírá.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné