Zasílání dokumentů do čtečky Kindle prostřednictvím e-mailu aneb @free.kindle.com VS @kindle.com

O možnosti zasílání dokumentů do čtečky elektronických knih Amazon Kindle prostřednictvím e-mailu bylo toho napsáno již mnoho. I přesto se množí dotazy, jak je možné dokumenty zaslat do čtečky, kolik to stojí atd. Proto vám přinášíme podrobné informace o této možnosti prostřednictvím tohoto článku nebo přehledného schématu (PDF).

Pro ty kteří neví nic o možnosti zasílání dokumentů prostřednictvím emailu do čtečky Amazon Kindle

Jako majitelé čtečky Amazon Kindle máte možnost si zasílat dokumenty, knihy atd. do své čtečky prostřednictvím emailu. Selsky popsáno: vytvoříte email do přílohy dáte 1 nebo více souborů (DOC, HTML, atd..) a ty odešlete na speciální email, po zapnutí čtečky a jejího připojení k internetu prostřednictvím WiFi nebo 3G vám přijdou dokumenty do čtečky. Je to pohodlné a rychlé, soubory se vám automaticky převedou do vhodného formátu. Díky tomu máte možnost využívat některé služby, které vám pravidelně zasílají články nebo noviny do čtečky, jako například LinuxEXPRES, Aktuálně.cz, atd..

Co všechno musíte udělat abyste si mohl posílat dokumenty?

Jestliže se vám nechce číst tento návod máte možnost si prohlédnout přehledné schéma (PDF), které popisuje vše co musíte realizovat, abyste měli možnost přijímat dokumenty do čtečky prostřednictvím emailu.

1. Spárovat čtečku s Amazon účtem

Jestliže ještě nemáte čtečku spárovanou, tak ji a na adrese: http://www.amazon.com/manageyourkindle máte možnost, kliknete na odkaz Register a new Kindle zadáte Serial Number své čtečky (zjistí v nastavení čtečky) a zvolíte si Kindle Email například (jardanovak@kindle.com).

2. Nastavit e-maily ze kterých vám mohou chodit dokumenty do čtečky

Dále musíte nastavit email ze kterých vám mohou chodit dokumenty do čtečky, je to ošetření předtím aby vám nikdo nespamoval čtečku. Na adrese: http://www.amazon.com/manageyourkindle si můžete přidat neomezený počet emailů, například osobní email, nebo email nějaké služby ze které vám budou chodit články či noviny, tento email vám vždy poskytne daná služba.

3. Odeslat e-mail s dokumenty

Nyní máte již vše připravené k tomu abyste mohli přijímat dokumenty zaslané prostřednictvím emailu do čtečky Kindle. Vytvořte nový email, do přílohy emailu umístěte dokumenty které chcete odeslat do čtečky. Potom musíte zadat adresu kam se mají dokumenty odeslat. Na výběr máte dvě možnosti a jestli to bude zdarma nebo za peníze.

Zdarma: Dokumenty musíte zaslat na Kindle Email, který jste nastavili v 1. kroce a to ve formátu: jardanovak@free.kindle.com jestliže máte čtečku pouze s WiFI můžete posílat i na jardanovak@kindle.com, tyto dokumenty se vám stáhnou pouze prostřednictvím WiFI připojení, takže aby vám dokumenty přišli do čtečky, musíte ji připojit k internetu prostřednictvím WiFi.

Za poplatek: Toto je pouze pro čtečku Kindle s podporou sítě 3G. V emailu komu nastavte email: jardanovak@kindle.com, tyto dokumenty se vám stáhnou, když čtečku připojíte k internetu prostřednictvím sítě 3G. 1MB dat stojí 0,99 dolarů.

4. Chcete dokumenty PDF převést do vhodnějšího formátu s možností změny velikosti písma?

Jestliže si chcete zaslat emailem dokumenty v PDF máte možnost si je nechat převést do vhodnějšího formátu, díky tomu nebudete muset dokument zoomovat a budete mít možnost měnit velikost písma. Aby se vám PDF převedly, stačí když do předmětu emailu (subject) napíšete text: convert. Odeslané dokumenty s tímto předmětem se automaticky převedou.

Jaké typy souborů je možné zaslat do čtečky?

  • Microsoft Word (.DOC)
  • Structured HTML (.HTML, .HTM)
  • RTF (.RTF)
  • JPEG (.JPEG, .JPG)
  • GIF (.GIF)
  • PNG (.PNG)
  • BMP (.BMP)
  • PDF (.PDF): Look below for details.
  • Microsoft Word (.DOCX) is supported in our experimental category.

Tip na e-knihy

Komentáře (24)

M1R3K Napsal 14:13 / 15. 1. 2011

Já mám čtečku pouze s WiFi a zasílám si dokumenty na @kindle.com nikoliv na @free.kindle.com – o této adrese jsem doposud ani nevěděl. Z vašeho článku ovšem vyplývá, že pokud mám pouze Wifi, měl bych zasílám dokumenty pouze na adresu @free.kindle.com

Tonda Napsal 14:25 / 15. 1. 2011

Souhlasím s M1R3Kem. Také mám Kindle pouze s WiFi a také zasílám dokumenty ke konverzi na mail @kindle.com. Myslím, že byste toto měli v textu ujasnit.

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:32 / 15. 1. 2011

Dopsáno díky, neuvědomil jsem si to .-)

Xlendi Napsal 17:49 / 15. 1. 2011

Ještě doplnění – pokud máte verzi s podporou 3G (tedy Kindle 3G nebo Kindle DX), je možné na Amazon účtu nastavit max. výši poplatku za stahování na $0.00 a máte pak jistotu, že nic nebudete platit. Na Kindle Vám dojde navíc zdarma upozornění, že máte čekající dokument. Pokud se připojíte přes wifi, dokument se stáhne automaticky. S verzí 3G si ale dokument můžete stáhnout i z odkazu, který Vám přijde emailem do Vaší běžné schránky (doporučuji tedy nastavit u Amaznu nějakou freemailou adresu, jako třeba seznam.cz – s gmailem to ale třeba nefunguje!).

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:09 / 15. 1. 2011

S gmailem mi to funguje naprosto v pohodě i u verze jen s WiFi. Jinak nastavení limitu jsem zapomněl nezmínit, doplním je to dobrá fičura.

Xlendi Napsal 10:35 / 16. 1. 2011

Teď jsem to znovu zkusil s Gmailem a napíše mi to hlášku, že nelze otevřít více oken a neumožní mi to se tedy zalogovat do Amazonu a dokument stáhnout. Nevím, co dělám špatně.

Xlendi Napsal 10:46 / 16. 1. 2011

Při povoleném javascriptu prohlížeč píše:
„Ale ne! Gmail nemůže otevřít stránku pravděpodobně kvůli blokování automaticky otevíraných oken. Pokud používáte blokování automaticky otevíraných oken, zkuste je deaktivovat, aby se toto okno mohlo otevřít.“

Když zakážu javascript, hláška zní (ve vaší češtině):
„Webový prohlížeč nemůže otevřít tento odkaz, protože nepodporuje otevírání více oken najednou.“

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:47 / 16. 1. 2011

Dobrý den,
možná jsme se nepochopili asi to testujete přímo ve čtečce nebo se pletu?

Luk Napsal 19:24 / 24. 1. 2011

Chci se zeptat exitují nějaké další weby, které nabízejí zasílání novinek na email? Krom zmíněných LinuxEXPRES, Aktuálně.cz jsem bohužel žádný takový další web nenašel:(

Sparhawk68 Napsal 19:43 / 16. 2. 2011

Zdravím, nějak mi v tom výše uvedeném textu chybí, že si tímto zpusobem přes mail mohu sám sobě (nebo někomu jinému – pokud si mě uloží do svého e-mail listu) posílat knížky v přímo podporovaných formátech .mobi nebo .azw protože si přece nebudu při každé nové knížce připojovat Kindle kabelem k PC a namáhat tak baterku….

vvercaa Napsal 20:42 / 2. 9. 2011

Poslala jsem si ze svého mailu email podle postupu na svůj kindlovský email, ale nevím jak se to a kde projeví ve čtečce? kde ho najdu? Díky a nezlobte se že se ptám jak bl….k

alex Napsal 12:30 / 26. 11. 2011

mám 3 G, adresu s free.kindle.com mi to vůbec nenabízí, asi jen pro ty co mají jen wifi, vše jsem udělal a překonbertované pdf mi přišlo, dal jsem do mailu dva soubory, zatím došel jeden ale ale „ž“ je „t“ s nějakou skandinávskou čárkou dole 🙁 …..ale patřím k vám asi dvě hoďky co jsem se vrátil z pošty 🙂 ….každopádně díky všem za rady…

Jirka Napsal 15:59 / 26. 11. 2011

Mám problém s posláním a konverzí pdf souborů. Jedná se o časopisy a velikost jednoho souboru je cca 70-80MB. Počítač mi napíše že byla překročena velikost a nic neodešle?
Co s tím?

Hanka Napsal 20:09 / 28. 12. 2011

Jak si mohu změnit adresu Kindle.com na free.kindle.com?
Mám Kindle 3G a nerada bych platila za zpravodajství iDnes.
Poraďte jak na to.

asarcha Napsal 14:23 / 6. 1. 2012

Pokial posielas z normalneho meilu subor o velkosti 70-80MB, tak ti to nepojde, pretoze vecsina meilov moze posielat subory len vo velkosti napriklad len 4-5 MB

Petr Napsal 00:29 / 21. 3. 2012

poslal jsem si pdf s češtinou, použil konvert, do Kindle mi ale dorazil soubor se špatnou diakritikou, máte s tím někdo lepší zkušenosti?
díky

Fox Napsal 21:37 / 15. 10. 2012

no vase problem bych fakt rad mel, me nedorazi mail vubec, pokazde me amazon napise ze v mailu chybi prilozen soubor, a zkousel jsem vse mozne od txt pres pdf…

Co s tim?

dank Napsal 14:54 / 21. 10. 2012

Fox Napsal 21:37 / 15. 10. 2012
no vase problem bych fakt rad mel, me nedorazi mail vubec, pokazde me amazon napise ze v mailu chybi prilozen soubor, a zkousel jsem vse mozne od txt pres pdf…
Co s tim?

ahoj, takže já uplně stejný problém, prostě přes mail mi to pošle stejné hlášení, že nebyl přiložen žádný soubor. Vyzkoušeny prakticky všechny formáty, kde je problém ? Dík

Petra Napsal 22:12 / 30. 10. 2012

Přesně jak je zmíněno v předchozích 2 komentářích – od jisté doby zasílání přes mail nefunguje. Už jste někdo zjistili v čem je problém?

Amazon-Kindle.cz Napsal 22:17 / 30. 10. 2012

Zkuste progem send to kindle clanek o nem najdete na blogu.

Kac Napsal 20:29 / 6. 11. 2012

Ahoj, mám úplně stejný problém,také mi přijde mail,že není přiložena příloha, stává se mi to cca poslední 2 měsíce..už jsem také vyzkoušela všechny možné formáty.

Kac Napsal 21:03 / 6. 11. 2012

Vyzkoušela jsem Send to Kindle…a je to super,už mi pěkně chodí knížky. Když to dáte přes tisk, dojde jako pdf, přes odeslat dojde jako azw.

Cross Napsal 22:19 / 29. 11. 2012

Zdravím,
prosím o radu. Můžu si na Kindle 4 stáhnout dokumenty z Amazonu přes USB? Mám problém s wifinou. Nevím, kde to nastavit. Vedle knížky mám v Options jen dvě možnosti: deliver to my … a delete … Možnost poslat přes USB mi tu chybí. Jde to nějak? Moooc díky.

Katka Napsal 01:17 / 1. 1. 2019

Dobrý den. Nepřišla jsem jak vymazat dokument ze čtečky, nevím zda li se dá dostat do mailu kindlu

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné