All-New Kindle Oasis – Nová čtečka e-knih od Amazon

All-New Kindle Oasis – Nová čtečka e-knih s 7″ displejem od Amazon

Společnost Amazon dnes představila novou čtečku e-knih All-New Kindle Oasis. Přesněji jde již o 2. řadu čtečky Kindle Oasis, která přináší mnoho změn oproti původnímu modelu.

All-New Kindle Oasis

Především jde o 1. čtečku z rodiny čteček Amazon Kindle, která překročila svým rozměrem E Ink displeje 6″. Novinka All-New Kindle Oasis totiž nabídne 7″ E Ink displej. Uhlopříčka: 6″ (15,24 cm) VS 7″ (17,78 cm). Zajisté displej nabízí i osvícení displeje a to hned 12 LED diodami, Kindle Voyage (má 6 diod, Kindle Paperwhite 4 diody). Kromě toho čtečka disponuje senzorem okolního světla, takže se může automaticky podsvícení přizpůsobovat.

Další novinkou, kterou čtečka All-New Kindle Oasis přináší je její voděodolnost, splňuje standard IPX8 a můžete se tedy se čtečkou ponořit až do hloubky 2m po dobu 60 minut. To znamená, že s touto čtečkou se již můžete bezstarostně koupat ve vaně nebo ve vířivce .-)

Další novinkou je podpora Audible (což je prodejní kanál audioknih od Amazonu), ty je možné díky podpoře bluetooth poslouchat přes reproduktory nebo sluchátka.

I přesto, že čtečka disponuje větším displejem má menší rozměry na výšku než všechny ostatní čtečky e-knih od Amazonu (Kindle, Kindle Paperwhite nebo Kindle Voyage). Jinake je díky pravé části s baterií širší. Tlouška je 3,4 – 8,3 mm (na pravé části baterie). Váha je na pěkných 194 g (Paperwhite: 205g, Kindle Voyage: 188g).

Model s reklamou lze zatím v USA předobjednat za 249,99 dolarů což je přibližně 5 460 Kč. Uvidíme kdy se dostane tento model do ČR a kolik bude stát. Každopádně snad bude brzo dostupný i na německém Amazon.de kde se prodávají i ostatní modely čteček Kindle a často bývají zajímavé akce a slevy na čtečky Kindle.

Parametry All-New Kindle Oasis

  • Displej: 7″ E Ink Carta s 300ppi
  • Osvícení displeje: Ano
  • Ovládání: Dotykové i mech. tlačítky
  • Rozměry: 159 mm x 141 mm x 3.4-8.3 mm
  • Váha: 194 gramů
  • Vnitřní paměť: 8GB nebo 32GB
  • Internet: WiFi ale i model s mobilním připojením

Fotografie All-New Kindle Oasis

 

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné