Čtečka PocketBook Inkpad 840 dostala nový update

Na českém trhu se konečně začala prodávat nová čtečka PocketBook Inkpad 840. Ta vyčnívá mezi nabídkou ostatních čteček eknih především tím, že nabízí E Ink Pearl displej o velikosti 8“. Běžné modely od PocketBook nebo Amazon Kindle nabízí 6“ displeje.

PocketBook Inkpad 840 nenabízí sice displej nejnovější technologie Carta, ale technologie Pearl je na výborné úrovni a poskytuje kvalitní vykreslení textu. U čtečky PocketBook Inkpad 840 na vás čeká 8“ displej s rozlišením 1600 x 1200 pixelů a 250 dpi.

Čtečka nabízí dotykové ovládání a nechybí ani osvícení displeje, takže za horších světelných podmínek si můžete přisvítit a opět se vám bude velmi dobře číst. Toto je jedna z mnoha výhod oproti klasickým papírovým knihám.

PocketBook Inkpad 840 nechybí možnost připojení k WiFi a využívat užitečné funkce Send-To-PocketBook. Vnitřní paměť 4GB lze rozšířit microSD kartou až do 32GB.

pocketbook-inkpad-840

Čtečku pohání procesor o taktovací frekvenci 1 GHZ a operační paměť o velikosti 512 MB, tyto parametry naznačují, že operační systém čtečky by mohl být velmi svižný, uvidíme jak se programátorům z PocketBook zadařilo.

Jak jsem již psal největším tahákem PocketBook Inkpad 840 je 8 palcový displej, který má o 5,08 cm větší uhlopříčku než čtečky s 6“ displeji. Tento větší rozměr je vhodnější pro čtení odborné literatury nebo dokumentů ve formátu PDF. Jestliže, ale uvažujete o čtečce a plánujete číst pouze beletrii, tak čtečky s 6“ displeji jsou o něco levnější, lehčí a rozměr displeje naprosto vyhovující.

Cena PocketBook Inkpad 840 se v ČR pohybuje kolem 5 500 Kč a čtečky s 6“ displeji od 1800 Kč a více, záleží, jaké technologie jsou E Ink displeje, jestli nabízí osvícení nebo dotykové ovládání.

Nový update pro PocketBook Inkpad 840

PocketBook Inkpad 840 je na českém trhu chvíli a už dostala update, který nepřináší nějaké nové funkce, ale pouze přepracované uživatelské rozhraní. To je stejné jako u čtečky PocketBook Ultra 650.

Jestliže jste si již koupili čtečku PocketBook Inkpad 840, tak nové rozhraní je ke stažení přímo na stránkách PocketBook zde. Stahujte Firmware 5.4 PocketBook InkPad (zip o velikosti 162 MB). Postup instalace je identický s postupem v návodu Jak na update PocketBook 515 Mini.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné