Jak rychle převést eknihy z EPUB na MOBI

Návod jak pohodlně převádět e-knihy ve formátu EPUB do MOBI (pro čtečky Kindle).

Jste majitelem čtečky e-knih od společnosti Amazon, které nepodporují formát EPUB a potřebovali byste číst e-knihy nebo dokumenty v tomto formátu?

Tak tento článek je právě pro vás, protože vám přináší návod na pohodlný a bezplatný převod formátu EPUB do MOBI, který podporují čtečky Kindle.

1./ Na stránce společnosti Amazon si zdarma stáhněte program KindleGen (2,5MB), je dostupný pro operační systém Windows (XP, Vista, 7.), Mac OS a i Linux.

Převod EPUB na MOBI2./ Stažený balíček rozbalte a zde naleznete program (v případě windows) kindlegen.exe, ten si někam nahrajte do složky nebo na plochu ve svém počítači.

3./ Potom stačí vzít jakýkoliv dokument nebo e-knihu ve formátu EPUB a přetáhnout ji na ikonu (program) kindlegen.exe

Převod EPUB na MOBI4./ Za krátkou chvíli se automaticky dokument převede do formátu MOBI, převedený soubor naleznete na ploše nebo ve složce kde máte program kindlegen.exe.

Převod EPUB na MOBI

Ukázka průběhu převodu EPUB na MOBI

Tip na e-knihy

Komentáře (9)

Richard Napsal 18:04 / 19. 7. 2016

Je to sice pěkný program, ale Calibre je lepší. 🙂

Petr Vytlačil Napsal 09:28 / 25. 7. 2016

Calibre je fajn, ale ne kazdy potrebuje jit s kanonem na vrabce .-)

Martin Napsal 19:00 / 8. 12. 2016

dravím všechny, pořídíl jsem kindle paperwhite3, má první čtečka a trochu se peru s jednou věcí. Přes Calibre jsem nahrál knížky do čtečky i s fotkou obálky. Chtěl bych vidět v knihovně obálku knihy, ale místo toho tam mám univerzální ikonu pro všechny knihy stejnou. Jde to nějak opravit, ať mám v té knihovně vidět obálky a ne všechny stejné ikony? Díky za reakci a rady… 🙂

edumach Napsal 14:41 / 21. 12. 2016

To Martin: Do Calibre nestačí nahrát knihu, pojmenovat ji a přidat obálku. Před nahráním do čtečky se takto připravená kniha musí nejprve „prohnat“ převodem do formátu dle čtečky (epub, mobi).

Milada Napsal 13:19 / 30. 5. 2017

Já mám většinou opačný problém, potřebuju převést mobi do epub. Calibre vyhovuje.

Martina Napsal 12:40 / 19. 10. 2017

V Calibre lze jednodušše nastavit, že se převod spustí automaticky po přidání knihy do knihovny. Takže práce s klikáním odpadá.

Jarka Napsal 09:57 / 30. 12. 2017

Stáhla jsem si zde převodník na mobi, zkusila převést knížku z epub, ale nemůžu ten převedený soubor najít. V počítači ho prostě nemám… Co se přihodilo? Pomůžete mi? Byla bych nadšená, kdyby to fungovalo… Děkuji

Pavlína Napsal 15:11 / 4. 3. 2018

Zdravím,
potřebovala bych prosím poradit. Mám už delší dobu čtečku Paperwhite3, vše v pohodě, pracuji přes Calibre. Najednou mi knihy nejdou stáhnout do čtečky ani přes Calibre, ani online a když je přes PC vložím do hlavní paměti- čtečka je prostě nezobrazí i když podle PC v paměti jsou. Ani knihy z obchodu mi nejdou otevřít-do čtečky se sice stáhnou, ale když je otevírám zobrazí se QUEUED, kniha zůstane“šedá“ a nic. Jsem už z toho docela zoufalá, přivítám jakoukoliv radu. Děkuji

Nikola Napsal 18:08 / 9. 2. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na řadu ohledně přejmenování knih, přeměňuje ke v calibre, ale při natažení do čtečky se název úplně změní. Jak to jednoduše opravit?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné